Allegro

Awatar użytkownika
Ula
Posty: 993
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 10:38

Re: Allegro

Post autor: Ula »

Mały komentarz
Nie chcę tworzyć żadnych precedensów - nie moja intencja -a Fuksa dom jest w Siemianowicach Śląskich i tam mieszkają jego prawni opiekunowie a pies aktualnie przebywa Katowicach :niewka:
Ja nie jestem decydentem - decydują wszyscy
Była to tylko propozycja - nie spotkała się z akceptacja- to tez rozumiem
Trzymam kciuki za dobre losy psiaka i szczęśliwy nowy dom , który zapewni mu miłość na jaka każde zwierzątko zasługuje :prosze_1:
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Allegro

Post autor: Wilga »

Ewa, święte słowa
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Allegro

Post autor: Ewka »

Ula pisze:Mały komentarz
Nie chcę tworzyć żadnych precedensów - nie moja intencja -a Fuksa dom jest w Siemianowicach Śląskich i tam mieszkają jego prawni opiekunowie a pies aktualnie przebywa Katowicach :niewka:
Ja nie jestem decydentem - decydują wszyscy
Była to tylko propozycja - nie spotkała się z akceptacja- to tez rozumiem
Trzymam kciuki za dobre losy psiaka i szczęśliwy nowy dom , który zapewni mu miłość na jaka każde zwierzątko zasługuje :prosze_1:
Ja też jeszcze tylko słówko.
O wszystkim, co dotyczy Fuksa wiemy z trzeciej ręki. Z ogłoszeń w internecie, z relacji osób, do których dotarły pewne informacje. Nie mamy i nie mieliśmy w tej sprawie kontaktu z dotychczasowymi opiekunami ani z hodowcą. Nie prosili nas o pomoc. Nie uznali nawet za potrzebne umieszczenie na ogarkowie ogłoszenia o szukaniu domu dla Fuksa. Z tego właśnie powodu nie widzę możliwości pomocy w refundacji zabiegu - komu mielibyśmy to zaproponować? I z jakiego powodu? Nie naszą rzeczą jest wyręczanie właścicieli w ich obowiązkach w stosunku do swoich podopiecznych. Dobrze byłoby wiedzieć, co się będzie działo z Fuskem, ale czy to nam będzie dane? Zadałam takie pytanie osobie, która zamieściła ogłoszenie o szukaniu domu dla Fuksa na fb, w grupie ogaromaniacy i przyjaciele - ona też nie wie, czy dostanie informacje o dalszych losach Fuksa :niewka:
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
NEPO
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 10:11

Re: Allegro

Post autor: NEPO »

BRAWO Ula za Twoje słowa .... Myślałam,że ludzie tutaj służą pomocą bez słów ,,błagalnych,,..
Trudno widocznie mamy podobne myślenie jeśli chodzi o pomoc zwierzakom... no cóż.... :szacun_1:
...powodzenia Fuksik - choć ostatnio tak niewiele Ci brakło i już pewnie dzisiaj byś mieszkał u fajnych człowieków przy boku innego ogara .... :zgoda:
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Allegro

Post autor: SARABANDA »

NEPO, Ula, nic nie stoi na przeszkodzie jeśli chcecie pomóc finansowo, już nieraz tak było że pies który nie kwalifikował się do pomocy z funduszu był wspomagany przez tych którzy czuli taką potrzebę. Na pewno poza wami znajdą się jeszcze chętni. Weźcie sprawy w swoje ręce.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Ula
Posty: 993
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 10:38

Re: Allegro

Post autor: Ula »

NEPO, Ula, nic nie stoi na przeszkodzie jeśli chcecie pomóc finansowo, już nieraz tak było że pies który nie kwalifikował się do pomocy z funduszu był wspomagany przez tych którzy czuli taką potrzebę. Na pewno poza wami znajdą się jeszcze chętni. Weźcie sprawy w swoje ręce.
Sarabanda
dziękuję za sugestie :silacz: ; pewnie sama bym na to nie wpadła :mysl_1:
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Allegro

Post autor: BasiaM »

Jestem za słowami Ewy .... to nie jest pies znaleziony, schroniskowy, fundacyjny, żeby na tym etapie pomagać ....
Ja wiem, że każdemu miłośnikowi rasy leży dobro psa na sercu ale chyba to nie jest tak marginalny przypadek, żeby "ratować" psa i fundować mu operację :mysl_1:
Póki co jedno źródło podaje, że pies nadal mieszka w "swoim" domu a inne źródło, że pies przebywa na terenie Katowic ... to gdzie wkońcu on jest ? i co wiemy o tym psie, żeby pomóc znaleźć mu dom ? Bo jak na razie to chyba nikt nic nie wie :niewka: a i kontaktu z właścicielami też nie ma, wszystko przez osoby trzecie, które wiedzą niewiele :niewka:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Allegro

Post autor: aganowaczek »

No i przede wszystkim nie ma sygnału od właścicieli, że chcą od nas pomocy w szukaniu psu domu :niewka:
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Allegro

Post autor: Ania W »

Przede wszystkim nie wprowadzajmy niepotrzebnie napiętej atmosfery ;)
"Tutaj" pomagano wielu psom i uważam, że jako forum rasowe nieźle działamy pod tym względem ;)

NEPO pisze:BRAWO Ula za Twoje słowa .... Myślałam,że ludzie tutaj służą pomocą bez słów ,,błagalnych,,..
Myślę, że to krzywdzące, bo „ludzie”, którzy napisali o tym, że nikt o pomoc nie prosił (czyt. Ewka )akurat są ostatnimi, którzy oczekują "błagań", żeby zareagować i pomóc. Chodzi przede wszystkim o jasność sytuacji, a tej brak. Właściciele się nie wypowiedzieli, nie do końca wiadomo gdzie pies jest (padają dwa miasta), nie do końca wiadomo jaki jest stan psa (czy to faktycznie po nieudanym zabiegu komplikacje czy wielomiesięczne zaniedbanie).
Ja osobiście też uważam, że Ewka bardzo dobrze to opisała…My nawet nie wiem czy Ci ludzie chcą się podjąć takiej operacji i opieki nad psem po niej. No i nie zapominajmy, że hodowca Fuksa jest weterynarzem, więc myślę, że sam jest w stanie pomóc w tej sprawie.
Ewka pisze: Byłabym całym sercem za pomocą w pokryciu kosztów zabiegu, gdyby Fuks był już w nowej rodzinie i gdyby była taka potrzeba, bo nowi opiekunowie nie byliby w stanie ponieść tego wydatku. Ale jak dotąd Fuks jest u swojej dotychczasowej rodziny i byłby to precedens, uważam, niedobry. .
Ewka pisze:Nie uznali nawet za potrzebne umieszczenie na ogarkowie ogłoszenia o szukaniu domu dla Fuksa. Z tego właśnie powodu nie widzę możliwości pomocy w refundacji zabiegu - komu mielibyśmy to zaproponować? I z jakiego powodu? Nie naszą rzeczą jest wyręczanie właścicieli w ich obowiązkach w stosunku do swoich podopiecznych. .
To jest dla mnie sedno tej sprawy – Fuks ma właścicieli, a nic nie wskazuje, że właściciele są w trudnej sytuacji finansowej, nie to jest powodem oddania psa. Zagłosowałabym wszystkim co mam „za” ,gdyby :
a) Był to pies w schronisku – dla mnie oczywiste : zabieramy jako ogarkowo i operujemy.
b) Pies zmienia dom, nowy właściciel przejmuje opiekę, ale koszty zabiegu i opieki pozabiegowej go obecnie przerastają. Nie ma sprawy – jeżeli jest szansa na fajny dom jestem za!
c) właściciele wpadają w dołek finansowy, sytuacji ich po ludzku przerasta i wprost o tym informują.
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Allegro

Post autor: Ewka »

EDIT: równocześnie z Anią pisałam.

Serdecznie wszystkich proszę o rozsądek w tej sprawie.
To co napisała NEPO "(...)Myślałam,że ludzie tutaj służą pomocą bez słów ,,błagalnych,,(...)" uważam za bardzo niesprawiedliwe. Nie raz, nie dwa, myślę, że idzie to w setkę razy, dawaliśmy dowody, że potrafimy pracować wspólnie i nieść skuteczną pomoc nawet w przypadkach wydawałoby się beznadziejnych.
Przypominam, że Fuks ma prawnych opiekunów, więc osoby, które uważają, że powinniśmy Fuksowi pomóc, bardzo proszę o wskazanie sposobu tej pomocy. Uważam, że pieniądze nie są żadnym problemem, bo jak każdy z ogarkowiczów wie, Fundusz ma się dobrze dzięki hojności wielu osób, także dzięki, m.in. Uli, która jest hojnym darczyńcą - to tak a propos sugestii SARABANDY o możliwości indywidualnej pomocy finansowej.
Byleby w sercu ciągle maj!
ODPOWIEDZ