Allegro

Awatar użytkownika
Paula
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 1600
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 21:24
Gadu-Gadu: 3818816
Lokalizacja: Warszawa

Re: Allegro

Post autor: Paula »

Nie; wydaje mi się, że na stronie Oddziału Głównego ZKwP są ogłoszenia o hodowlach, które mają szczeniaki; z tego co się orientuję to są one przesyłane przez oddziały regionalne do oddziału głównego (ogłoszenia a nie szczeniaki) i publikowane na stronie. Na stronach różnych oddziałów ciężko znaleźć ogłoszenia dot. oczekiwanych miotów, a są informacje o konkretnej ilości szczeniąt na sprzedaż itp.

A zresztą może kręcę i może mi się wydaje :zly2: ale się zdziwiłam, zawsze jest w granicach dwa-trzy,a teraz wysyp ;)
Pozdrawiamy,
Paula & Świtun
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Allegro

Post autor: weszynoska »

Ogłoszenia na stronie ZKwP to są dane spływające z oddziałów...szkoda tylko, że przy telefonach nie ma choc nazwy miasta...lub oddziału...

Te same ogłoszenia drukuje się w związkowym "Psie"
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Anais
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 08:06

nierodowodowe ogary na allegro

Post autor: Anais »

Zobaczcie, co znalazłam:
http://www.allegro.pl/item580329377_oga ... nieta.html" onclick="window.open(this.href);return false;
W takim wypadku można chyba zgłosić naruszenie zasad, zwłaszcza, że od jakiegoś czasu intensywnie trwa kampania przeciwko sprzedaży na allegro szczeniaków bez rodowodu. Ja niestety nie mam konta na allegro.
Smutne, że rodzice wygladają na rasowe psy ( o ile to prawdziwi rodzice) - ale właścicielom hodowlanki nie chciało się robić...
(Nie wiem, czy wklejam we właściwym dziale, nie znalazłam wątku na ten temat - w razie czego proszę moderatora o przeniesienie)
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: nierodowodowe ogary na allegro

Post autor: Agata »

To nie jest łatwe, poza tym, nigdy nic nie sprzedawałam na allegro, tym bardziej psa :roll: , ale mam wrażenie, że w polu ,,rodowód" jest możliwość wyboru opcji ,,bez rodowodu", więc allegro dopuszcza takie ogłoszenia... Może się mylę... :mysl_1:
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: nierodowodowe ogary na allegro

Post autor: kasiawro »

koniecznie należy to zgłosić jeśli allegro prowadzi taka akcję!!! Ja też nie mam konta ale postaram się kogoś poprosić!!!
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: nierodowodowe ogary na allegro

Post autor: Agata »

Kasiu, ja mam konto i właśnie przeprowadziłam symulację wystawienia psa na sprzedaż i allegro w szablonie aukcji daje możliwość wstawienia opcji ,,bez rodowodu" (sic :!: :!: :!: ) :zly2:

Więc sens ma jedynie zmuszenie portalu do wycofania takiej opcji, kiedyś pisałam na zielonym, że to powinien chyba zrobić ZKwP...
Ostatnio zmieniony czwartek 12 mar 2009, 17:08 przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: nierodowodowe ogary na allegro

Post autor: kasiawro »

Dzięki Agata!!
Awatar użytkownika
Anais
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 08:06

Re: nierodowodowe ogary na allegro

Post autor: Anais »

Samo allegro nie prowadzi takiej akcji, ale czytałam na kilku psich forach, w wątkach promujących akcję "rasowy=rodowodwy", że jesli kilka osób zgłaszało na allegro naruszenie zasad w przypadku takich aukcji (powoływały się chyba na podpunkt "towar niezgodny z opisem" - bo pies przedstawiany jako rasowy, nie mając rodowodu, de facto nim nie był) to allegro wycofywało/blokowało taką aukcję...
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: nierodowodowe ogary na allegro

Post autor: Agata »

No to allegro samo sobie zaprzecza, bo z jednej strony daje możliwość sprzedaży niby rasowych psów, jedynie z ,,drobną" adnotacją, że są bez rodowodu (bo niby po co ta opcja?), a z drugiej strony uznają reklamacje... Bez sensu :niewka:

Opcje chyba powinny być ,,rasowy" i wtedy zawsze z rodowodem, a jeśli okazałoby się że bez niego, to można byłoby zgłosić niezgodność towaru z opisem, i ,, nie rasowy", czyli bezpapierowiec, niezależnie od tego, po jakich rodzicach itd... No i kwestia treści ogłoszenia, zawsze ,, w typie" czy coś podobnego a nie ,,rasy"...
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: nierodowodowe ogary na allegro

Post autor: kasiawro »

Dokładnie więc jak macie możliwość zgłaszajcie proszę, może to coś ludzi nauczy.
ODPOWIEDZ