Szkielety psów, ale "w stanie zadowalającym"

Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Szkielety psów, ale "w stanie zadowalającym"

Post autor: wladekbud »

Cały artykuł: http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1, ... acym_.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dziwi mnie, że ludzie wolą z siebie robić publicznie debili, niż coś zrobić.

Weterynarz Ilona Andrzejczuk: "Tych psów nie można było zbadać, bo nie dało się wejść na teren posesji. Do bramki podbiegł tylko jeden. A skoro mógł podbiec, to uznałam, że jest w stanie zadowalającym." - a mój weterynarz jest dziwny, bo zawsze dokładnie ogląda, osłuchuje i opukuje Burzę. A wystarczyłoby, żeby pobiegła parę metrów, żeby stwierdził, że z nią wszystko w porządku.

Burmistrz Eugeniusz Berezowiec: "Widziałem: psy są chude, ale może to taka rasa, bo są podobne do chartów, a jeden jest garbaty, więc trudno coś stwierdzić." - jedna z moich starszych ciotek też jest chuda i przygarbiona, ale to nie chart, chociaż p. burmistrz pewnie by się mógł pomylić.

To odnośnie dyskusji nad nową ustawą o ochronie zwierząt. Czy nowa, czy stara, jak wszyscy będą mieli ją w d..., to najlepsza nic nie da.
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Szkielety psów, ale "w stanie zadowalającym"

Post autor: miszakai »

Jakie piękne...Są bardzo chude...Aż nie starcza świadomości na takie rzeczy :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: Szkielety psów, ale "w stanie zadowalającym"

Post autor: Agata »

"Podobne do chartów" :zdziw_5: :zly2:
Szkoda ich. :( Bielsk Podl. to takie miasto, gdzie mnóstwo ludzi do Belgii pracować wyjechało, wcześniej słyszałam o kilku sprawach, że dzieci nastoletnie same zostawały i nie było się komu nimi zająć. Niewykluczone, że opiekuje się nimi taki właśnie dzieciak, który sam sobie musi sobie radzić za pieniądze przysłane przez mamusię i tatusia, na zajęcie się psami nie jest wystarczająco odpowiedzialny. :niewka:
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szkielety psów, ale "w stanie zadowalającym"

Post autor: zybalowie »

Wyglądają jak Dogi :mysl_1:

Straszna lipa... Ja przepraszam, ale nawet charty nie maja takich gnatów na wierzchu:
Obrazek

I ta wypowiedź pani weterynarz, że ją z marszu wezwali do odpowiedzi...

Mam nadzieję, że tozowcom starczy odwagi i po prostu te psy zabiorą. Ale to bardzo łatwo mówić, jak się samemu za takie decyzje odpowiedzialności nie będzie ponosić :(
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Szkielety psów, ale "w stanie zadowalającym"

Post autor: Ola i Dunaj »

Wstyd mi za tych ludzi, których paraliżuje strach przed podjęciem decyzji. Zarówno za Inspekcję jak i burmistrza.
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Szkielety psów, ale "w stanie zadowalającym"

Post autor: Iza i Sławek »

Taaa.....a obozy "pracy" np. w Oświęcimiu to były naprawdę obozy pracy. A więźniowie byli w stanie "zadowalającym", prawda ? A rasa słowiańska i żydowska są "naturalnie szczupłe".
Cholera mnie bierze, jak czytam o takich imbecylach utrzymywanych z naszych podatków :zly2:
A co do "właścicieli" psów - po prostu nie rozumiem. Mam czasami wyrzuty sumienia, jak spędzam sukę z łóżka (słodko wygląda jak śpi), a inni, bez mrugnięcia okiem, potrafią nie karmić, poić, trzymać na mrozie nawet bez budy (sam widziałem :zly1: ) o łańcuchu nie wspomnę.
Może należało by wprowadzić realny podatek od psa, zezwolenia na posiadanie (określone minimalne warunki bytowe) obowiązkowe ubezpieczenie OC ?
Może np. 500 zł/rocznie, na tyle doda psu wartości, że jeden z drugim trochę się zastanowi ?
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Szkielety psów, ale "w stanie zadowalającym"

Post autor: ania N »

A co tam były dogi - teraz są charty :D Sztuka jest sztuka, ważne że chodzi ... jeszcze...

Widziałam ten program - ręce mi opadły .... Czekają aż te psy zdechną czy co? :niewka: :zly2:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szkielety psów, ale "w stanie zadowalającym"

Post autor: zybalowie »

Iza i Sławek pisze: Może należało by wprowadzić realny podatek od psa, zezwolenia na posiadanie (określone minimalne warunki bytowe) obowiązkowe ubezpieczenie OC ?
Może np. 500 zł/rocznie, na tyle doda psu wartości, że jeden z drugim trochę się zastanowi ?
Bez urazy, ale właściciele tych psów tutaj chyba na biednych nie wyglądają i wątpię, żeby było to dla nich przeszkodą.

Jakoś nie ufam mierzeniu poziomu zaangażowania głębokością portfela.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Szkielety psów, ale "w stanie zadowalającym"

Post autor: Iza i Sławek »

W tym przypadku się z tobą zgadzam. Wiadomo, nie ma idealnego lekarstwa na zło, ale może gdyby obwarować, utrudnić posiadanie psa (co za tym idzie, zmniejszyć jego populację w Polsce)
schroniska były by mniej zapchane, łańcuchy trochę dłuższe, budy trochę cieplejsze ?
Może świadomość, że przed zakupem psa, trzeba uzyskać pozwolenie, rejestrować, płacić, powstrzymało by kilku rodziców przed zakupem dziecku "zabawki"?
Wesna z Gończaków
gryfna

Re: Szkielety psów, ale "w stanie zadowalającym"

Post autor: gryfna »

Na całe szczęście już bezpieczne.
http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1, ... ielom.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ