Pies do domu z dzieckiem?

Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Pies do domu z dzieckiem?

Post autor: wszoleczek »

Jeśli są dobrzy z angielskiego, to niech sobie oglądną serię 101 ras psów z animal planet na youtubie, od razu będą wiedzieć jakie choroby mogą występować u danej rasy.
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Pies do domu z dzieckiem?

Post autor: hania »

Moje zdanie jest takie, że cavisie są świetne jako rodzinne psy do kochania i rewelacyjne dla dzieci. Ale nie jestem obiektywna ;)
Tylko jak kupować cavalierka to tylko z rodowodem i tylko po rodzicach z przebadanym sercem. Idealnie - też z przebadanymi oczkami i rzepką.
zybalowie pisze:
wszoleczek pisze:Często przy małych psach słyszałam, że nie nadają się dla dzieci, bo mogą im zrobić niechcący krzywdę.
To jest IMO b. ważna kwestia... uparli się na małego, ale ja wcale nie jestem przekonana, czy to najlepsze rozwiązanie...

Moje doświadczenie z siostrzenicą jest takie, że z psem obchodzi się delikatnie - fizycznie. Ale potrafi mu b. długo zawracać gitarę np. ciągłym wydawaniem komend ;-) Albo drzeć się lub śpiewać głośno piosenki, żeby pies zwrócił na nią uwagę.
To trzeba zrobić tak, żeby pies mógł mieć spokój jak chce. Ja zawsze w sytuacji psa i małego dziecka doradzam dobrze zrobioną klatke. Rodzice mogą tam psa zamykać i uczyć dziecko, że pies w klatce musi miec bezwzględny spokój. Bez problemu uczy sie tego nawet malutkie dziecko. Pies też bardzo szybko się uczy, że jak chce mieć spokój to wystarczy iśc do transporterka.
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Pies do domu z dzieckiem?

Post autor: wszoleczek »

hania pisze: To trzeba zrobić tak, żeby pies mógł mieć spokój jak chce. Ja zawsze w sytuacji psa i małego dziecka doradzam dobrze zrobioną klatke. Rodzice mogą tam psa zamykać i uczyć dziecko, że pies w klatce musi miec bezwzględny spokój. Bez problemu uczy sie tego nawet malutkie dziecko. Pies też bardzo szybko się uczy, że jak chce mieć spokój to wystarczy iśc do transporterka.
Ja uczę moich rodziców i babcię, że jak pies śpi w legowisku, to nie należy podchodzić i smyrać psa, że tj jego taki azyl, a jak pies chce się poprzytulać, to sam przyjdzie. :D
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pies do domu z dzieckiem?

Post autor: zybalowie »

wszoleczek pisze: Ja uczę moich rodziców i babcię, że jak pies śpi w legowisku, to nie należy podchodzić i smyrać psa, że tj jego taki azyl, a jak pies chce się poprzytulać, to sam przyjdzie. :D
Mnie tego naucz ;-)

p.s.

http://zwierzak-w-domu.info/index.php?o ... &Itemid=93" onclick="window.open(this.href);return false; -> niezły materiał dydaktyczny, IMO.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pies do domu z dzieckiem?

Post autor: zybalowie »

ZbyszekC pisze:Przepraszam za mały off.

Kto nauczy ogara, że jak chce mieć spokój to idzie się spać...
My stosujemy profesjonalną komendę "sio do klatki chłopie" :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Pies do domu z dzieckiem?

Post autor: wszoleczek »

zybalowie, nie byłabym dobrą nauczycielką, bo mnie nikt w domu nie słucha :zly3:

u mnie jest komenda 'do siebie' - pies przez chwile jeszcze patrzy oczami psa ze schroniska, ale posłucha :)
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Pies do domu z dzieckiem?

Post autor: ZbyszekC »

Przepraszam. Przy nieudolnej próbie edycji skasowałem post i off jest nie dla wszystkich czytelny. :wstydek:
Generalnie chodzi o to że, Balt jest zdania " móóój jest ten kawałek podłogi" na którym właśnie ległem.
I żadna komenda tego nie zmieni :gleba:
Załączniki
posłanie Balta. Ma dwa lata, pies nie przespał nawet jednej nocy.
posłanie Balta. Ma dwa lata, pies nie przespał nawet jednej nocy.
Obraz 223.jpg (100.16 KiB) Przejrzano 701 razy
Miejsca dziennego ukrycia się psa. Środek kuchni.
Miejsca dziennego ukrycia się psa. Środek kuchni.
Obraz 220.jpg (94.88 KiB) Przejrzano 701 razy
lub w przejściu, w przedpokoju.
lub w przejściu, w przedpokoju.
Obraz 221.jpg (80.24 KiB) Przejrzano 700 razy
Obraz 222.jpg
Obraz 222.jpg (78.41 KiB) Przejrzano 699 razy
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Pies do domu z dzieckiem?

Post autor: wszoleczek »

Może niewygodne dla niego :mysl_1: Ja kupiłam swojemu bardzo puchate legowisko, nawet go nie mości :happy3: .
Może mu być też gorąco, dlatego woli kafelki albo linoleum :jezyk_3:
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Pies do domu z dzieckiem?

Post autor: BasiaM »

wszoleczek pisze:Może niewygodne dla niego :mysl_1:
eee taaaaam od razu niewygodne :D Balt to mądry chłop :silacz: wie gdzie dupkę położyć, żeby o nim domownicy nie zapomnieli :gleba:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pies do domu z dzieckiem?

Post autor: kasiawro »

I za to lubię też Balta - ten jego gust muzyczny ;)
ODPOWIEDZ