Potrzebuję porady - jaki pies będzie pasować?

Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Potrzebuję porady - jaki pies będzie pasować?

Post autor: BasiaM »

wszoleczek pisze:Podoba im się ogar, ale nie mogą go mieć, bo się za bardzo leni :zdziw_5:
Tu się nie zgadzam :niewka:
wszoleczek ... zawsze jako wadę ogara podajesz, że "się leni" .... powinnaś dodać, że TWÓJ ogar leni się cały rok. No taki egzemplarz Ci się trafił i tyle ;)

Moje gubią sierść dwa razy w roku.
"W sezonie" przez około trzy tyg wyczesuję codziennie towarzystwo. Czasami dwa razy dziennie.
Potem u nas w domu kłaka nie znajdziesz :silacz:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Potrzebuję porady - jaki pies będzie pasować?

Post autor: miszakai »

Myślę, że większości "trafiły się" egzemplarze które gubią sierść cały rok ;) , które niszczą rzeczy w domu itd. Te nic nieszkodzące, idealne egzemplarze to raczej właśnie dziwne wyjątki ;)
Cygaro i psy o takim podszersku jakie ma właśnie Cyran, Cenar itd. lenią się faktycznie non stop. Cyga gubi bardziej okrywowy włos jak Łoza i głównie 2 razy w roku ale normalnie też gubi. Powiedzmy sobie szczerze, że przy pudlu to każdy "się leni" i tyle...
Nie wiem też wszoleczek czy to Twoja opinia czy widzieli jak się Nero leni i dla nich za bardzo:)
Z flatami nie mam doświadczenia czy mniej od ogarów czy nie :niewka:
BasiaM pisze:Potem u nas w domu kłaka nie znajdziesz
No a u nas znajdziesz zawsze :D Jakie by to nie było pomieszczenie i jaki poziom - podłoga, stół, półki - zawsze znajdziesz...
Obrazek
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Potrzebuję porady - jaki pies będzie pasować?

Post autor: wszoleczek »

To, że ogar się leni tj opinia wszystkich z mojego otoczenia. Nero podejdzie, żeby go pogłaskać i od razu całe spodnie w sierści...
Jeszcze te gluty :marzyc_2: Już widzę wujka z ręcznikiem w ręce, żeby psu mordę wycierać :gleba:
Nie chcę, żeby pies z powodu swojej niepraktyczności (np. sierści) i niszczycielskiego instynktu trafił do kojca :? (albo do mnie :twisted: )
Oczywiście mogą zapewnić mu częste wizyty u fryzjera, ale jak byłam z Nerem, to był spokój tylko przez 3 dni :shock:
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Potrzebuję porady - jaki pies będzie pasować?

Post autor: kasiawro »

BasiaM pisze: Potem u nas w domu kłaka nie znajdziesz :silacz:
Basia chyba trochę przesadzasz ;)
miszakai pisze:Myślę, że większości "trafiły się" egzemplarze które gubią sierść cały rok ;) , które niszczą rzeczy w domu itd. Te nic nieszkodzące, idealne egzemplarze to raczej właśnie dziwne wyjątki ;)
to ja mam takie co nic nie niszczą oprócz lakieru na aucie ;) ale sierść Pasia gubi często, a 2 razy do roku to tak na maxa.Zagaj to tak jak Cyga.
miszakai pisze: No a u nas znajdziesz zawsze :D Jakie by to nie było pomieszczenie i jaki poziom - podłoga, stół, półki - zawsze znajdziesz...
Dokładnie tak.
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Potrzebuję porady - jaki pies będzie pasować?

Post autor: BasiaM »

kasiawro pisze:
BasiaM pisze: Potem u nas w domu kłaka nie znajdziesz :silacz:
Basia chyba trochę przesadzasz ;)
Tiaaaa, a co ja za to mogę, że moje psy oprócz okresu linienia nie gubią kłaków ?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Potrzebuję porady - jaki pies będzie pasować?

Post autor: ZbyszekC »

Bywają takie ogary.
U Balta trudno nawet wyrwać kłaki. Po uporczywym czesaniu przed wystawą uzbiera się jedna druciane zgrzebełko. :happy3:
I w domu też nic nie kradnie i nie niszczy. No, może z wyjątkiem życia towarzyskiego. Nie wszędzie da się go zabrać i wtedy trzeba wracać wcześniej . I ślinić potrafi się mistrzowsko. W samochodzie z tyłu plastików już nie czyszczę :placzek:
A lakier sam zniszczyłem. Wgniatając na parkingu tylne drzwi :gleba:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Potrzebuję porady - jaki pies będzie pasować?

Post autor: Aszemi »

ZbyszekC pisze:A lakier sam zniszczyłem. Wgniatając na parkingu tylne drzwi :gleba:
:gleba: i to sie nazywa reklama ogara :gleba:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Potrzebuję porady - jaki pies będzie pasować?

Post autor: Ania W »

Z lnieniem to dla mnie jest trochę tak, że jak się komuś jakaś rasa nie podoba to to jest argument przeciw (tak też jest chyba w tym przypadku- bo onki lnieją tak samo albo i lepiej biorąc pod uwagę rodzaj sierści jaką mają)...a z drugiej strony sierść flata jest bardziej wymagające od ogarzej (czesanie i też z tych wypadających ;) )
Ja jestem ostrożna z doradzaniem i odradzaniem w takich przypadkach - to jest decyzja potencjalnych opiekunów ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Potrzebuję porady - jaki pies będzie pasować?

Post autor: hania »

Po pudlu każdy pies będzie gubił masę sierści ;)

Mnia zastanawia jedno - dlaczego mając aktywnego psa potrzebują drugiego, żeby zacząć chodzić na spacery?
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Potrzebuję porady - jaki pies będzie pasować?

Post autor: wszoleczek »

Z tym chodzą na spacery, ale to już staruszek ;)

Jakie są jeszcze rasy co mają włos, a nie sierść?
Natalia i Nero
ODPOWIEDZ