Potrzebuję porady - jaki pies będzie pasować?

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Potrzebuję porady - jaki pies będzie pasować?

Post autor: kasiawro »

Psy o dużym instynkcie stróżowania, choć rodzinne i dla dzieci ok.
Na wystawach widziałam kilka akcji agresji, ale to pewnie jak w każdej rasie. Chyba tez za bardzo nie lubią mieć psiej konkurencji w swoim domu.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Potrzebuję porady - jaki pies będzie pasować?

Post autor: hania »

Bliżej poznałam tylko jeden egzemplarz. Który na pewno miał poważne problemy ze stawami.
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Potrzebuję porady - jaki pies będzie pasować?

Post autor: BasiaM »

Nasz egzemplarz jest bardzo towarzyski, super dla dzieciaków, na razie nie ma kłopotów ze stawami.
Jedyny minus to ten zapach ... choć nie zawsze :mysl_1: Trzeba dbać o sierść.
Poza tym łasi się do ludzi, grzeczna, posłuszna, lubi towarzystwo innych zwierząt.

Na zdjęciu rodowodowa suczka. Miesiąc starsza od Uchatka.
Na fotce ma 13 misięcy.
Załączniki
IMG_2289_zmień nazwę.JPG
IMG_2289_zmień nazwę.JPG (151.65 KiB) Przejrzano 988 razy
IMG_2323_zmień nazwę.JPG
IMG_2323_zmień nazwę.JPG (128.77 KiB) Przejrzano 989 razy
Obrazek

Obrazek
bea100

Re: Potrzebuję porady - jaki pies będzie pasować?

Post autor: bea100 »

miszakai pisze:...Mało hodowli chyba i większość ma i psy i suki...Zawsze się wtedy zastanawiam czy jest szansa poprowadzić sensowną hodowlę skoro wszystkie reproduktory kryją stale te same matki :mysl_1:
Ludzie co dzwonią po ogara przyznają, że zastanawiają się jednocześnie nad Leonem. Kiedyś się zastanawiali nad labkiem czy goldenem, ale teraz od paru miesięcy słyszę co innego :jezyk: Już któryś raz to słyszę przez telefon. Widać mi z tego, że rasa, która robi się w naszym kraju ostatnio "modna". Masz odpowiedź...
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Potrzebuję porady - jaki pies będzie pasować?

Post autor: qzia »

Ja bym wybrała labka na ich miejscu :jezyk_3:
Kasia
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Potrzebuję porady - jaki pies będzie pasować?

Post autor: miszakai »

Dzięki:) Mnie zachwyciła sunia o takim cynamonowym odcieniu, z maską czarną na pyszczku. Nie była lwia, pod sierścią widać zarys sylwetki. Muszę się przyznać, że nie rozpoznałam w niej leonbergera z fotek w sieci jakie z tą rasą kojarzyłam :? No i ta mieszkająca w bloku ma mięciutką sierść i pachnie ale chyba jak byłaby na dworze to taki psi zapaszek byłby?...Bo o taki Ci chodzi, Basia? Ja też nie lubię psów, które od wilgoci/deszczu przesiąkają swoistym zapaszkiem...

Bea, czyli masz na myśli, że odchodzą od tego wyboru? Na allegro raptem 3 aukcje są, wiec chyba nie taka znowu modna. To na pewno są fajne psy stróżujące ale bez agresji. No i bardzo spokojne chyba...
Obrazek
bea100

Re: Potrzebuję porady - jaki pies będzie pasować?

Post autor: bea100 »

Miszakai: tylko napisałam co usłyszałam. Nie znam tej rasy, nie mam styczności u znajomych, nie interesowałam się. Jeśli już szukałabym mądrego stróża- przyznam, że byłby to raczej nasz owczarek podhalański. Czasem szuka się daleko tego, co jest bardzo blisko ;)
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Potrzebuję porady - jaki pies będzie pasować?

Post autor: BasiaM »

miszakai pisze:Dzięki:) ...No i ta mieszkająca w bloku ma mięciutką sierść i pachnie ale chyba jak byłaby na dworze to taki psi zapaszek byłby?...Bo o taki Ci chodzi, Basia? Ja też nie lubię psów, które od wilgoci/deszczu przesiąkają swoistym zapaszkiem...
Tak, o ten "zapach" mi chodzi. Te psy mają to do siebie, że mieszkając na dworze wydzielają łój a potem na prawdę specyficznie "pachną". Zresztą mieszkając w bloku gdy będzie im za gorąco tak samo zaczynają pachnieć :niewka:
Uchaty po zabawie z młodą capił jeszcze dwa dni :zly1:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasianiolek
Posty: 831
Rejestracja: środa 16 wrz 2009, 21:50

Re: Potrzebuję porady - jaki pies będzie pasować?

Post autor: kasianiolek »

bea100 pisze:Miszakai: Jeśli już szukałabym mądrego stróża- przyznam, że byłby to raczej nasz owczarek podhalański. Czasem szuka się daleko tego, co jest bardzo blisko ;)
:zgoda: też rozważałam podhalana jako drugiego psa, a proszę mam mixa o zbliżonej sylwetce do ogara z ubarwieniem gończego ;)
Kasia, Huba i Huzar
Hodowla Ogarów Polskich z Zatrzebia
http://www.hodowlaogara.pl/
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Potrzebuję porady - jaki pies będzie pasować?

Post autor: hania »

Myśmy rozważały podhalana - ale jednak psychika nie do końca taka jak chciałyśmy
ODPOWIEDZ