PO...NY świat

Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

PO...NY świat

Post autor: Wigro »

Dziaiaj około 16.30 w telewizorni (program 2) był program prawdopodobnie o psach oraz kotach i powiedzieli, sorki ale mam wybiórczą pamięć i zapamiętałem tylko:
- w USA usypia się rocznie 2 mln psów, bo są konfliktowe, łatwiej uśpić niż mieć czas.
- koncerny farmalogiczne przenoszą swój target na psy i koty -środki od schizofremii ludzkiej idą na zwierzęta
- atak idzie na Japonię i Chiny, największe rynki (USY już opanowali), nas narazie nie widzą, uff
W Japoni jest też około 2 mln psów, ale przyrost ludzki jest ujemny więc:
- głaskanie kota w kawiarni kociej 15 USD za 20 minut
- wynajęcie psa na spacer na 1 godzinę 30 USD
- jedyne na świecie hotele 5 gwiazdkowe tylko dla psów nie powiedzieli ile.
To ja już wolę swoje piąte piętro i moich ludzi co mają dla mnie czas, co najmniej dwa razy w tygodniu, nie bedę łykał, nie będę.
Pozdrawiam Wigro.
Potwierdzam nie będzie łykał, opiekun Wigra, psy a na pewno OP nie mają właścicieli !
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: PO...NY świat

Post autor: kasiawro »

Wigro koncerny farmakologicze już od dawna mają podzielony target na lekarski i weterynaryjny.
Wiele jest też leków, które produkowane są dla dwóch odbiorców (człowiek i zwierzak). Te wszystkie leki mają rejestrację odpowiednią aby mogły być sprzedawane/podawane ludziom bądź zwierzętom.
Nie uważam że to jest be czy złe.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: PO...NY świat

Post autor: qzia »

Najczęściej jest tak, że psie kosztują o wiele więcej niż ludzkie. Mój wet zawsze mówi, żebym sobie wypisała ludzki odpowiednik, bo jest tańszy.
Kasia
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: PO...NY świat

Post autor: kasiawro »

Mój też tak mówi ;)znaczy się mądry chłop z niego :silacz:
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: PO...NY świat

Post autor: Ania W »

Ja ten program oglądałam jakiś czas temu siedząc z poświęcenie prawie do 1 w nocy i dzisiaj też ok 17 mi mignął. ;)
Tam nie chodziło tyle o to, że jest podział na leki ludzie i psie ile o to, że przy pomocy psychotropów zaczyna się rozwiązywać wszelkie psie problemy, dodatkowo niejednokrotnie manipulując odbiorcą (czyt. właścicielem zwierzęcia).
Generalnie było to starcie dwóch poglądów na ten temat. "Za" był profesor stosujący takie leki w terapii i najwyraźniej współpracujący z jednym z koncernów farmaceutycznych produkujących takie leki. "Przeciw" tego typu terapii jako sposobowi na rozwiązywanie tego typu problemów był Ian Dunbar.
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: PO...NY świat

Post autor: weszynoska »

a ja przeczytałam tytuł jako PONy świat...i szukałam wieści o Ponach za granicą hehehe
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: PO...NY świat

Post autor: hania »

Zaczynam żałować, że nie oglądam telewizji :(
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: PO...NY świat

Post autor: kasiawro »

Hania ja też nie oglądam, ale jak czasami słyszę co leci jak Tomek ogląda to nie żałuję. Najchętniej zlikwidowałabym te 3 programy co mam, a Tv usunęła ;)
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: PO...NY świat

Post autor: Ania W »

weszynoska pisze:a ja przeczytałam tytuł jako PONy świat...i szukałam wieści o Ponach za granicą hehehe
:D
hania pisze:Zaczynam żałować, że nie oglądam telewizji :(
Myślę, że nie ma co żałować "nieoglądania telelwizji" jako takiego ale faktycznie niektóre programy są bardzo interesujące. Dwójka ma teraz chyba jakieś pasmo filmów dokumentalnych, bo najpierw oglądałam fajny o dziecieciach z Tybetu, które uciekły do Indii, potem było o małych zapaśnikach sumo (bardzo mnie wciągnął :D ) a wczoraj o psach i farmakologii. Myślę, że to mogą być powtórki filmów swojego czasu nadawanych nocami ;)
Może warto zajrzeć czasami do programu i wybrać sobie interesujące pozycje ;)
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: PO...NY świat

Post autor: hania »

Ja ogólnie nie lubię, ale ten program chętnie bym obejrzała.

Na pewno problemem jest to, że wymagamy od zwierzaków szybkiego dostoswania sie do wszelakich ludzkich pomysłów. I to, że teraz problemy behawioralne są "modne" i często własciciele zamiast po prostu poświęcić psu czas mają nadzieje, że tabletki wszystko załatwią. Ale z drugiej strony są sytuacje kiedy tabletki bardzo pomagają i dają podstawę do normalnego życia i pracy ze zwierzakiem.
ODPOWIEDZ