Ankiety.

Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Ankiety.

Post autor: ZbyszekC »

Mówi o braku danych statystycznych. O ich małej wiarygodności.
Przecież mamy fajny instrument do ich zebrania. Taki jak to forum.
Ale żeby dane były jak najobszerniejsze ankieta musiałaby mieć charakter anonimowy i otwarty.
Otwarty w tym sensie, żeby każdy uzytkownik internetu, nawet nie zalogowany na forum mógł zgłosić odpowiedź. Oczywście jeden użytkownik tylko jedną. Wymaga to oczywiście sporej wiedzy informatycznej ale sądząc po ankietach na portalach jest chyba możliwe. Wyniki tez byłyby dostepne dla każdego. Nie byłoby, że ktoś zbiera informacje a później nie ma czasu czy się obraża i dane przepadają. Ankieta wisiałaby powiedzmy miesiąc czy kwatrał i próbowalibyśmy następną.
Po jakimś czasie możliwe byłoby snucie jakichś wniosków.
Na początek, biorąc tak ładnie :gleba: toczoną dyskusje o uzytkowości zaproponowałbym
Czy przy podejmowaniu decyzji o nabyciu ogara użytkowość łowiecka miała znaczenie
a. decydujące
b. istotne
c. marginalne
Oczywiscie znacie moją koncyliarność :wstydek: i nie będę się upierał, że koniecznie tak muszą brzmieć.
W następnej kolejności moglibyśmy spytać jakie cechy liczą się dla ciebie. Stworzyć katalog cech
i pozwolić nawet na zakreślenie kilku.
A teraz idę sporzątać groby.
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Ankiety.

Post autor: Iza i Sławek »

marginalne (a nawet nie dotykające marginesu :D )
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Ankiety.

Post autor: weszynoska »

Iza i Sławek pisze:marginalne (a nawet nie dotykające marginesu :D )
dokładnie :zgoda:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Ankiety.

Post autor: wszoleczek »

c. marginalne

pomysł spoko, gorzej z realizacją. ktos znajacy sie na komputerach i kodowaniu stron musialby sie tym zajac
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: Ankiety.

Post autor: EiMI »

Każdy użytkownik internetu? 99 procent tych użytkowników nie wie co to ogar, ale może za to lubić ankiety.... i gdzie tu wiarygodność?

Ankieta dla forumowiczów + ankieta rozdawana w hodowlach nowo nabywającym oraz np rozdana tym, którzy nie są użytkownikami forum, a mamy z nimi kontakt (właściciele ogarów oczywiście)... to chyba byłoby bardziej prawdziwe.
Moim zdaniem ankieta powinna zawierać informacje:

1. pies czy suka
2. rok urodzenia psa/suki
3. czy jest to pierwszy ogar czy kolejny
4. czy zakup rasy był planowany czy przypadkowy
5. czy wybór zależał od eksterieru czy charakteru rasy
6. jakie znaczenie miała linia hodowlana (a. użytkowa , b. eksterierowa, c. przodkowie) - ja wiem, że tu jedno z drugiego wynika i się wiąże, ale np. ktoś chce szczenię po ojcu, który mu się podoba, ale to że jest pracujący nie ma znaczenia....więc zakreśla dwie odpowiedzi
7. czy użytkowość była decydującym kryterium wyboru
8. czy pies/suka uczestniczy w konkursach
9. czy pies/suka poluje
10. czy właściciel jest jest myśliwym (bo np. pies może polować ze szwagrem, teściem albo sąsiadem...
11. czy pies jest trzymany w kojcu czy w domu
12. czy wybierając następnego psa, zdecydujesz się na ogra
13. jaką rolę pełni pies w twoim życiu: a. myślistwo, b. pies rodzinny, c. pies do towarzystwa
14. jaki element charakteru rasy jest dla ciebie ważny: a. instynkt łowiecki, b. łagodne usposobienie, c. towarzyskość, d. zrównoważenie, e. brak skłonności do agresji, f......
15. w jaki sposób dowiedziałeś się o rasie: a) książka (jaka?)......, b) internet, c) znajomi mi polecili, d) spotkałem/ -am ogara przypadkiem i mi się spodobał, e).....


Kolejność jest przypadkowa a wyliczone "cechy" do modyfikacji przez tych, którzy znają się lepiej niż ja :mrgreen:
Ale myślę, że pytania podobne do tych - w części mocno wstępnej do ankiety powinny się znaleźć, bo pomogą odpowiedzieć kto i dlaczego kupuje ogra. Do tego pytania już konkretne dot. wiedzy o rasie.

Myślę też, że powinny się znaleźć w takiej ankiecie ogólne informacje dotyczące właściciela:przedział wiekowy, sytuacja rodzinna (czy ma dzieci i w jakim wieku), czy mieszka w mieście czy na wsi, w loku czy w domu...

Tak mi przyszło do głowy i jak dla mnie nie musi być anonimowo ;) ja mogę odpowiadać...
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Ankiety.

Post autor: ZbyszekC »

Czy 99% użytkowników internetu odwiedza ogarkowo. Nie jestem przekonany.
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: Ankiety.

Post autor: EiMI »

A no tak :mrgreen: nie pomyślałam, że taki internauta musiałby przecież wejść na forum :D Głupol ze mnie :oops:

i zauważyłam, że mi się w 6 pytaniu myśli zmixowały. Znaczenie linii hodowlanej (istotne/ nieistotne) z pytaniem o to czy jeśli linia hodowlana miała znaczenie to ze względu na użytkowość, wygląd czy co?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Ankiety.

Post autor: Iza i Sławek »

w ankiecie brakuje jednego punktu - zbieg okoliczności :D
W naszym przypadku on zdecydował o Ogarze
S.
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: Ankiety.

Post autor: EiMI »

Czyli jak u nas: spotkaliśmy przypadkiem i nam się spodobał :D Chciałam dobermana lub owczarka, jechaliśmy oglądać wyżła, a wróciliśmy do domu z ogarem :gleba: :gleba: :gleba:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Ankiety.

Post autor: ania N »

O czym wy tu w ogóle piszecie. :mysl_1:
Dla mnie od początku było jasne że wybierając psa rasowego z grupy psów myśliwskich powinnam otrzymać psa myśliwskiego. Mało tego w swej naiwności uważałam to za pewnik. ;)

I nawet nie przyszło mi do głowy sprawdzać czy rodzice polujący, sprawdzeni użytkowo itp.

Gdybym chciała typowego psa do chodzenia przy nodze wybrałabym inną rasę. Też w swej naiwności sądząc że labek będzie aportował, golden retriwer będzie merdał ogonem, a owczarek pilnował domu. Po to tworzone są rasy żeby miały określone cechy, które Ja sobie potem mogę dopasować według potrzeb.

I dziwi mnie bardzo że ktoś sobie kupił ferrari a potem narzeka że za szybko jeździ. :jezyk:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ