Zakaz ciecia uszu i ogonów :)

Awatar użytkownika
Darianna
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 17:07
Gadu-Gadu: 1179423

Re: Zakaz ciecia uszu i ogonów :)

Post autor: Darianna »

a propo pytania o pointery. Wypowiedz hodowczyni pointerów "Z Haikarnasu" :

"Mam pointery, czyli psy z ogonami. Po każdym wyjściu w "pola" które w mojej okolicy są bardzo zarośnięte, psy mają lekko zakrwawione końcówki ogonów. "

czyli urazy już w suchym polu są częste, co dopiero w zaroślach...
Obrazek
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Zakaz ciecia uszu i ogonów :)

Post autor: Aszemi »

Ania W pisze:Jak dla mnie bez zmian...Zakaz był a osobiście widziałam jak BIS młodziezy dostał bokser z pociętymi i poklejonymi plastrami uszami :roll: To raczej wnyki nie były...
hania pisze:2. Od 01.01.2012r. zostaje wprowadzony zakaz wystawiania psów z kopiowanymi ogonami i/lub uszami.
Zakaz ten dotyczy WYŁĄCZNIE psów URODZONYCH W POLSCE PO 01.01.2012.
więc trzeba poczekać na wystawy w 2012
hania pisze:Zakaz ten dotyczy WYŁĄCZNIE psów URODZONYCH W POLSCE PO 01.01.2012.
W wyjątkowych przypadkach dopuszcza się przyjęcie na wystawę psa urodzonego w Polsce po 01.01.2012 i poddanego zabiegowi kopiowania, o ile zabieg został przeprowadzony z poszanowaniem art.27 Ustawy o Ochronie Zwierząt (DZ.U.1997, nr 111, poz.724)
miszakai pisze:27.3 Zabiegi powodujące ból wykonuje się w znieczuleniu ogólnym albo miejscowym, z wyjątkiem tych zabiegów, które według zasad sztuki weterynaryjnej wykonuje się bez znieczulenia.
Mi się wydaje że to właśnie o ten pkt poszanowania chodzi aby nikt nie ciął byle gdzie i na zywca .
Z tego wynika że i tak nic się nie zmieni tylko potrzebny będzie dodatkowy papier.
Zmieni się dopiero jak moda się zmieni albo ocen sędziów.
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Zakaz ciecia uszu i ogonów :)

Post autor: hania »

Ja trochę liczę na to, że wielu osobom nie będzie się chciało załatwiać papierków. Do tego jest trochę uczciwych wetów ;).
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Zakaz ciecia uszu i ogonów :)

Post autor: Aszemi »

Z tego co zauważyłam to dla medali ludzie wiele potrafią zrobić więc coś czuję że jak będzie im zależało to załatwienie
hania pisze:właściciel psa zobowiązany jest dołączyć do zgłoszenia oryginał lub, poświadczoną przez jego macierzysty oddział ZKwP, kopię stosownego zaświadczenia lekarskiego, które musi zawierać, umożliwiające weryfikację, szczegółowe dane kontaktowe lecznicy i wystawiającego zaświadczenie lekarza takie jak: nazwisko, adres, nr telefonu oraz adres e-mail.
jak rozumiem zaświadczenie weta z namiarami na niego/lecznicę podbite przez ZKwP to raczej nie jest problem i po wykonanym zabiegu każdy wet takowe wystawi o ile w tym pkt chodzi tylko o humanitarny zabieg w znieczuleniu a ZKwP ma tylko podbić że takowa lecznica istnieje-tak to rozumiem.
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Zakaz ciecia uszu i ogonów :)

Post autor: hania »

Artykuł 27 ustawy mówi przede wszystkim:

>>Art. 27. 1. Zabiegi lekarsko-weterynaryjne na zwierzętach są dopuszczalne dla ratowania ich życia lub zdrowia oraz dla koniecznego ograniczenia populacji i mogą być przeprowadzane wyłącznie przez osoby uprawnione.<<

Zabieg cięcia uszu i ogona u większości ras trudno podciągnąć pod ratowanie życia i zdrowia - dlatego wielu wetów nie tnie uszu od 1997 roku a z pozostałych wielu robi to w tajemnicy. Co niestety miało też wady - zabrali się za to ludzie nie majacy pojęcia jak to robić i jak wygląda opieka pooperacyjna/stawianie uszu po zabiegu.

A co do ambicji wystawowych - jak w innych krajach został wprowadzony zakaz wystawiania psów "cietych" to własnie ambitni hodowcy zrezygnowali z "upiększania" psów żeby móc robić zagraniczne championaty i interchampionaty (osobiście znam właścicieli, którzy z "bólem serca" nie obcieli swoim psom uszu zeby móc atsrować na zagranicznych ringach).
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Zakaz ciecia uszu i ogonów :)

Post autor: Aszemi »

Haniu oby tak było ;) mi sie strasznie nie podoba okaleczanie zwierząt dla własnego widzi mi się ale polak potrafi :niewka: celowo polak małą literą :(
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Zakaz ciecia uszu i ogonów :)

Post autor: hania »

Mnie też bardzo sie nie podoba.
ODPOWIEDZ