Jak oswoić ogara z obcym kotem?

Awatar użytkownika
kerovynn7
Posty: 370
Rejestracja: poniedziałek 06 cze 2011, 11:11
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak oswoić ogara z obcym kotem?

Post autor: kerovynn7 »

Podjadę z nią do weta bo jak dla mnie to ona jakaś taka strasznie za malutka na "te sprawy" ;) , no ale ja się nie znam na kotach.
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: Jak oswoić ogara z obcym kotem?

Post autor: ogończyk »

Spoko! Koty naprawdę mają 7 żyć. Chyba, że je jakiś "SZARY" egon dorwie.Wytrzęsie w sekundę wszystkie7.
:D
Dalej trzymam kciuki i znikam. Narka.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Jak oswoić ogara z obcym kotem?

Post autor: Ania W »

kerovynn7 pisze:
hania pisze:Aniu a ogłaszałaś ją na FB?
nie, od jakiegoś czasu tam nie zaglądam i z pewnych względów zaglądać nie chcę. Są ogłoszenia na Tablicy, w ZaginionychKotach i Ogłaszamy24.
Polecam też alegratkę i gumtree.
I to nieprawda, że ona nie ma szans na adopcję- wręcz przeciwnie ma i to duże.
Jest dość młoda ale nie jest w bardzo wariackim wieku ;) Problem jest z kotami 4-5 letnimi i starszymi bo ludzie porównując kota w tym wieku z psem uważają je za "za stare" na wychowanie. A kot i tak nie da się tak "wymodelować" jak pies a fizycznie i mentalnie zazwyczaj niewiele różni się taki 5-6 letni od rocznego. Po moim kompletnie nie widać upływu czasu a że nie ma jeszcze żadnych problemów z uzębieniem spokojnie mogłabym go upchnąć jako 1-2 letniego...mimo, że ma ponad 9 ;)
Poza tym ja mam ostatnio wrażenie, że o ile w psich adopcjach zastój to kocie idą całkiem nieźle - ludzie coraz częściej biorą sobie kota do domu, bo chcą zwierzę a pies jest jednak dość mocno absorbujący - dla osoby pracującej powyżej 8 godzin czasami za bardzo.
Wrzućcie jej fotki to poproszę o wrzucenie na naszego facebooka.
Awatar użytkownika
kerovynn7
Posty: 370
Rejestracja: poniedziałek 06 cze 2011, 11:11
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak oswoić ogara z obcym kotem?

Post autor: kerovynn7 »

Kicia poszła w długą :placzek: . Po porannym karmieniu i brykaniu w domu, poszła do ogrodu na toaletę i .... nie wróciła do domu. Nie wiem czy przepędził ją ten wielki kot, który namolnie koczuje pod altaną, czy zniechęciła obecność psów, czy też powędrowała do innego domu i tam ją przygarnięto. Objechałam osiedle rowerem, rozjechanego futra nie znalazłam, wołałam ale nie przyszła, więc jest szansa, że grzeje zadek w jakimś ciepłym domku :prosze_1: W sumie to już drugiego dnia "poszła w gości" cztery domy dalej, ale ludzie ją odnieśli do nas.
W sumie szkoda, bo już się nastawiliśmy, że zostanie i nawet psy na jej widok były spokojne...
Cóż... jesteśmy bogatsi w nową wiedzę i doświadczenia. Dzięki raz jeszcze za wszelkie porady :szacun_1:
Awatar użytkownika
endo
Posty: 2197
Rejestracja: piątek 01 paź 2010, 19:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kielce/MarzyszII

Re: Jak oswoić ogara z obcym kotem?

Post autor: endo »

Wcale nie jest powiedziane, że już nie wroci. Koty potrafią przyjść nawet po paru dniach. Chyba, że to taki mały włóczykij ;) Naszego najdłużej nie było dobę, ja już od zmysłów odchodziłam, że coś złego go spotkało, a on wrócił jak gdyby nigdy nic, cały i zdrowy :)
Obrazek
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: Jak oswoić ogara z obcym kotem?

Post autor: ogończyk »

Jak żyje, to wróci.
(ja bym wrócił! :D)
Pzdr.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: Jak oswoić ogara z obcym kotem?

Post autor: panbazyl »

miałam kota którego nie było 4 miesiące. Teraz by o nim filmy robili, TVn i ine stacje by sie zabijaly aby go filmować, ale nie wtedy. Lata 80 w PRL. Moi rodzice postanowili po latach mieszkania na Mazowszu powrócić na Lubelszczyznę. Zapakowalismy się w wakacje z dobytkiem i zwierzakami i ciężarówką przyjechaliśmy pod Lublin. razem z nami pies i kot. Potem poszukiwanie jakiegoś lokum w Lublinie, szkoła od września. Zwierzaki zostały na wsi, po czym kot zginął. Po jakiś 3 miesiącach dostalismy kartkę pocztową (internetu wtedy nie było, telefonów też nie bardzo, poczta też działała na korbkę) że w miejscu w którym mieszkalismy po naszym wyjeździe pojawil się nasz kot (ludzie go tam znali), pożarł gołębie w gołębniku u sąsiada i zniknął. I uwaga - pojawił się znów na podlubelskiej wsi w Boże Narodzenie! Ten kot poszedł z okolic Lublina (wschodnie okolice) aż pod Płock na Mazowszu i wrócił.

A teraz mam 3 psy w tym 1 to ogar i 2 koty. Pierwszy kot nie znał psów, drugi wychował się z 15 jak nie więcej psami. Teraz obydwa żyją z psami jak bracia. Tylko psy an tym braterstwie jednak cierpią, bo koty zabraly im psią klatkę i psie spanie a teraz planują napad na psie miski....
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Jak oswoić ogara z obcym kotem?

Post autor: qzia »

U mnie są 4 ogry. Rysiek to świr jeśli chodzi o koty. Nawet jak przez okno widzi kota to zaczyna śpiewać i płakać. :zly1: Zbyszek ma w nosie. Kot może sobie łazić i zaglądać tu i tam a Zbyś zachowuje stoicki spokój. Zuzia generalnie chce się bawić ze wszystkim co się rusza, więc zaczepia koty ale delikatnie. Ajsza wiadomo. Jak widać nawet wychowanie ogra z kotami od urodzenia nie jest gwarancją na to, że będzie je szanować. :niewka:
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: Jak oswoić ogara z obcym kotem?

Post autor: panbazyl »

Ale tego kot co mam od Ciebie wychowałaś bardzo dobrze, bo żadnemu psu krzywdy nie zrobił, jedynie co to zaanektował psom klatkę dla siebie a ostatnio również i psie spanie :gleba:
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Jak oswoić ogara z obcym kotem?

Post autor: qzia »

Jak mu kociego nie kupiłaś :nunu: :nunu: Musi sobie biedak jakoś radzić. :niewka: :niewka:
ODPOWIEDZ