Nieproszenie goście w domu.

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Nieproszenie goście w domu.

Post autor: kasiawro »

Chyba już jestem znana na forum z problemem pt. Obcy w moim domu.
Przerabiałam mole, myszki, żabki i ryjówki :happy3: i myślałam że już nic nowego nie będzie chciało mieszkać z nami.
Od tygodnia mamy mrówki (przedwiośnie na całego). Pojawiły się jakiś tydzień temu na jeden dzień i zniknęły na tydzień (był mróz). Teraz mam je od piątku i może macie jakieś dobre sposoby na nie, które nie zaszkodzą rybkom w tym samym pomieszczeniu (reszta ferajny jest w stanie zamieszkać w innym miejscu na czas wypraszania mrówek), rybki są nie do ruszenie :).
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Nieproszenie goście w domu.

Post autor: BasiaM »

mrówki faraona ? czy normalne polne ?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Nieproszenie goście w domu.

Post autor: Ewka »

Ja kiedyś wypłoszyłam octem spirytusowym. Smród straszny, na szczęście szybko odparowuje, no i nie śmierdzi na wieki wieków amen... niemniej wystarczająco długo, żeby mrówy sobie poszły...
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Nieproszenie goście w domu.

Post autor: kasiawro »

Odmian mrówek jest mnóstwo jak dla mnie to zwykłe nie wiem czy polne, nie faraonki
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 145
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 09:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Pyrlandia
Kontakt:

Re: Nieproszenie goście w domu.

Post autor: Darek »

Kasia, nasz wspólny znajomy, niejaki Patrycjusz W. pracuje w Bros'ie - przedzwoń do niego, na pewno coś mają :)
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Nieproszenie goście w domu.

Post autor: kasiawro »

Darek pisze:Kasia, nasz wspólny znajomy, niejaki Patrycjusz W. pracuje w Bros'ie - przedzwoń do niego, na pewno coś mają :)
Dzięki Darku, zapomniałam że on z branży ;)
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Nieproszenie goście w domu.

Post autor: Wilga »

Kasiu, zostaw mrówki w (s)pokoju (albo kuchni); jeśli to są dzikie polskie mrówki, to one sobie wędrują z jednej półkuli na drugą i ot znaleźliście się na ich drodze (tak mi kiedyś powiedziała Ania od Zorki, a jest badaczką mrówek). Pójdą sobie za jakiś czas, gdzieś teraz pewnie migrują. Wszystkie środki chemiczne są szkodliwe dla organizmów żywych (do których się też i Wy zaliczacie) i nie ma szans na skuteczne wytępienie jednych bez szkody dla drugich. Faraonki są nieduże, jasnobrązowe, lekko przeźroczyste, gustują w resztkach jedzenia (słodkie, chleb, ciasto itp. zostawione w na wierzchu lub w nieszczelnych pojemnikach padają ich łupem). Są dużo trudniejsze do wytępienia, bo mieszkają właśnie w budynkach. Kiedyś miałam okazałą hodowlę w krochmalonej pościeli długo nie ruszanej z półki, ohyda ..........
Pozdrawiam


Bogna
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Nieproszenie goście w domu.

Post autor: miszakai »

Ja zareklamuję:
https://www.google.pl/search?q=p%C5%82y ... B640%3B480" onclick="window.open(this.href);return false;
Mi się te płytki sprawdziły nawet na faraonki. Kiedyś w wynajmowanym mieszkaniu wędrowały po ścianach a jak raz zostawiłam filety z mintaja do rozmrożenia to... :strach_2: :zly1:
Zielona płytka - najpierw trochę czuć jej zapach ale wietrzeje a dla robali wyczuwalny;/
Obrazek
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Nieproszenie goście w domu.

Post autor: nulka »

Ja miałam mrówki w zeszłym roku chodziły po stole ,po podłodze ,okazało sie ,że to z choinki ,były w ziemi przyniesionej razem z choinka ,w tym roku tez było parę ,może właśnie z czymś lub w czymś przyszły?Może w kwiatkach ,które w lecie wystawiasz na taras?
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: Nieproszenie goście w domu.

Post autor: EiMI »

A te mrówki to się wprowadziły i mieszkają czy tranzytem?
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ