Zasady solidarności u zwierząt

Awatar użytkownika
rafkow
Posty: 797
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 10:35
Gadu-Gadu: 34201
Lokalizacja: My som stela
Kontakt:

Zasady solidarności u zwierząt

Post autor: rafkow »

Dzisiaj znalazłem w sieci coś takiego...

http://pl.youtube.com/watch?v=LU8DDYz68kM

Nie każdemu może się spodobać,
ale reguły rządzące dzikimi zwierzętami oraz ich codzienne problemy warto poznać.
Tym bardziej, że akcja na przedstawionym filmie, rozwija się dosyć ciekawie i w sposób zadziwiający.
Przynajmniej jak dla mnie :mysl_1:
Pozdrawiamy !!!
Maczkowy blog
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Zasady solidarności u zwierząt

Post autor: Aszemi »

Genialne... W grupie siła :brawo_1:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
bea100

Re: Zasady solidarności u zwierząt

Post autor: bea100 »

Niesamowite. Mam nadzieję, że ten mały bawołek nie był za bardzo pogryziony i doszedł do siebie i gdzieś teraz bryka szczęśliwie :P .
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 763
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 09:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: koło Żywca

Re: Zasady solidarności u zwierząt

Post autor: carmen »

niesamowity film... jeszcze ten krokodyl w rzece chętny na bawoła :wow_3:
nie sądziłam, że dzikie krówki poradzą sobie z lwami :wow_3:
Określ swoją wizję przyszłości. Zastanów się jaka jest jej cena? Postanów, że ją zapłacisz...
bea100

Re: Zasady solidarności u zwierząt

Post autor: bea100 »

To nie są w żadnym razie dzikie krówki.

Bawół afrykański
Syncerus caffer caffer
English: African Buffalo
Bawół afrykański nie należy do największych ssaków w Afryce ale za to jest on najniebezpieczniejszy. Potwierdzają to dane na temat wypadków zaatakowania człowieka przez bawoła. Wiele osób przeżyło atak lwa ale jak dotąd, kto znalazł się w pobliżu rozwścieczonego byka nie miał żadnych szans ujścia żywym. Bawół afrykański jest jedynym dzikim gatunkiem bydła rogatego na Czarnym Kontynencie. Budowa tego zwierzęcia jest bardzo masywna, szczególnie rozbudowana jest klatka piersiowa i cały tłów wsparty na stosunkowo krótkich nogach.

Jednak najważniejszą bronią są olbrzymie ostre rogi i duża głowa, a gruba szyja ma za zadanie utrzymać cały ten ciężar. Rogi bawoła są umieszczone w sposób szczególny na dużej głowie, nieco spłaszczone pokrywają górną część czaszki. Z tego powodu jest to zwierze dość trudne do zabicia, nie tylko dla myśliwych. Szczególnie lwy mają duże problemy z polowaniem. Często zdąża się, że lwice zostają poważnie zranione przez bawoły. Nawet jeśli ofiara już leży na ziemi, uduszenie jej nie jest proste, ze względu na grubą szyję. Przez przegryzienie gardła drapieżniki zabijają upolowane antylopy.

Charakterystyczne dla bawoła są zakończone włosami uszy z gracją zwisają pod rogami. Bawół osiąga ok. 1,5 m wysokości i waży od 400 do 900 kg. Krowy w przeciwieństwie do byków są nieco mniejsze i również ich poroże nie jest tak okazałe. Samce i samice mają ustaloną odmienną hierarchię w stadzie.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Zasady solidarności u zwierząt

Post autor: Ania W »

Jeżeli chodzi o najniebezpieczniejsze zwierzęta afryki to bawół faktycznie jest w top5 obok lwów, lampartów, nosorożców i słoni...ale na przykład hipopotam jest tuż za tą czołówką ;)

To teraz inny klimat i nieco inna solidarność ;)
http://pl.youtube.com/watch?v=JE-Nyt4Bm ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
bea100

Re: Zasady solidarności u zwierząt

Post autor: bea100 »

Ależ niesamowity filmik- do tej pory uważałam białe niedźwiedzie za jedne z najgroźniejszych ssaków na ziemi i czegoś takiego bym się nie spodziewała (Ci ludzie je nakarmili do pucu? :zdziw_4: )
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Zasady solidarności u zwierząt

Post autor: Ania W »

Ciekawe ilu ludzi byłoby na to stać....
http://www.joemonster.org/filmy/12565/P ... zie_kumpla" onclick="window.open(this.href);return false;

Dla tych z mocniejszymi nerwami.
Awatar użytkownika
Gusia
Posty: 53
Rejestracja: sobota 08 lis 2008, 12:31
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zasady solidarności u zwierząt

Post autor: Gusia »

Jestem w szoku... szczególnie ten ostatni film totalnie mnie zaskoczył...
ODPOWIEDZ