ile kosztuje pies

Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: ile kosztuje pies

Post autor: BasiaM »

hania pisze:Chyba jeszcze karma ;)
Karma wiadomo, ale to już zależy od widzimisię właściciela ile na to chce wydać.

My z zaprzyjaźnionego punktu kupujemy mięso surowe i podroby w cenie 3 zł za kg.
Wychodzi mnie około 150 zł razem z przysmakami typu żwacze, suszone łapy i płuca oraz ciastka ( w Lidlu paczka po 5zł )
Okresowo kupuję tran (zima, jesień). W tym roku kosztowało mnie to 11zł za 60 tabletek i wystarcza nam na cały sezon.

Worki na kupsony kupuję za 50 zł (25 rolek zapachowych) też jakoś specjalnie dużo tego nie idzie ( z racji tego, że psy latają po lesie i zazwyczaj nie wiem w jakich krzaczorach zostawiają dla dzików niespodzianki :D )

Warto porozglądać się i popytać znajomych psiarzy gdzie kupują żarełko dla pupili.
Koszty diametralnie spadną jak trafi nam się fajny punkt z super mięsem w atrakcyjnej cenie.
Chcę wrócić do suchej karmy na śniadania psie. Akurat trafił nam się klient, który jest dystrybutorem karmy dobrej jakości. Jak wszystko będzie dobrze i psom będzie służyć to też będę chciała kupować od niego bo na pewno wyjdzie nas taniej niż zakup w sklepie zoologicznym.

Nam przywożą z nocnych ubojów mięso z indyka i serca kurze, w innym rzeźniku mam kości wołowe z mięsem za około 1 zł za sztukę, w auchanie często trafiam na kości cielęce za 2 zł


Z nieplanowanych wydatków a czasem się zdarzających to jest np. leczenie ucha.
Ceny:
SUROLAN 40 zł
AURIZON duże opakowanie 60 zł
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: ile kosztuje pies

Post autor: Ewka »

Jeszcze nikt nie policzył kosztów paliwa do samochodu, w związku z posiadaniem psa. Wydatki na paliwo z najprzeróżniejszych psiejskich okazji... Nawet nie warto ich chyba wyliczać... Grunt, że to także znaczne wydatki.
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: ile kosztuje pies

Post autor: Ania W »

Ewka pisze:Jeszcze nikt nie policzył kosztów paliwa do samochodu, w związku z posiadaniem psa. Wydatki na paliwo z najprzeróżniejszych psiejskich okazji... Nawet nie warto ich chyba wyliczać... Grunt, że to także znaczne wydatki.
Nooo! To jest masakra :zly2:
Chociaż faktycznie jeżeli chodzi o wystawy to my często mamy dojazd "gratis" z racji braku opłat za wystawianie.
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: ile kosztuje pies

Post autor: ZbyszekC »

Typowo kobiece :D
Cały czas koncentrujecie się na drobiazgach. :psiako:
Znam przypadki gdy zakup psa spowodował wydatki rzędu dziesiątek a nawet setek tysięcy tysięcy PLN :jezyk_3:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: ile kosztuje pies

Post autor: Ewka »

ZbyszekC pisze:Typowo kobiece :D
Znaczy gorsze? :mysl_1:
ZbyszekC pisze:Cały czas koncentrujecie się na drobiazgach. :psiako:
Znam przypadki gdy zakup psa spowodował wydatki rzędu dziesiątek a nawet setek tysięcy tysięcy PLN :jezyk_3:
To nie są drobiazgi, tylko codzienność, wiem, mało atrakcyjna ;) Ale to koszty ponoszone co dzień, składają się na nasze koszty utrzymania psa. I to właśnie pozwoli, taki jest cel tej wyliczanki, przyszłym właścicielom psów, uświadomić sobie na co się decydują.
Też znam przykłady ekstremalnych wydatków na psa, choćby z naszego podwórka. I co z tego? Nie chodzi przecież o epatowanie i zniechęcanie do zakupu psa a o podanie podstawy do świadomych decyzji.
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: ile kosztuje pies

Post autor: BasiaM »

Ale nie oszukujmy się, bo też są tacy, którzy są w stanie wydać na zakup psa 3 tys zł i na tym jego koszty się kończą, no może poza szczepieniami p/wściekliźnie raz w roku :niewka:
Rzuci psu resztki z jedzenia, ewentulanie zakupi chappi 15 kg za 40 zł, jedno obroża całe życie i na tym koniec :niewka:
Żadnych badań, ciasteczek, przysmaków, kropli, witamin, badań ...
Wiem, że to są marginalne przypadki, bo jednak jeśli ktoś inwestuje tysiące zł w zakup to potem o psa dba ale jednak takie historie znam, niestety :niewka:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: ile kosztuje pies

Post autor: ZbyszekC »

Ja nie pisałem o tragediach, kosztach leczenia i takich innych rzeczach.
Miałem na myśli dużo przyjemniejsze sprawy. :jezyk:
Przepraszam, że znów zastosuję stereotyp :wstydek:
Przeciętna (mimo wszystko) rodzina. Ona, on, jakieś dziecko czy dwoje. Praca, mieszkanie w bloku, nieduży samochód.
Polska stabilizacja. Ot lemingi czy jak to zwą. I nagle potrzeba realizacji marzenia z dzieciństwa.
Decyzja, kupujemy psa.
Zaczynamy zabierać psa ze sobą na wakacje i okazuje się, że dotychczasowy samochodzik jest za mały. Trzeba kupić większy. Najlepiej jakieś kombi lub Vana.
Jeździmy na zloty. Poznajemy pasjonatów którzy przekonują nas do konkursów, kolejnym etapem może być zainteresowanie się myślistwem. Kolejne tysiące z kieszeni.
Jeden pies potrafi pociągnąć kolejnego. Mieszkanie w bloku nie wystarcza. By być bliżej terenów spacerowych oglądamy się za domkiem za miastem. Domek za miastem to potrzeba kolejnego samochodu.
I tak to co miało być tylko przyjemnością powoduje całkowitą zmianę trybu życia pociągając wielkie wydatki.
I to było do udowodnienia :jezyk_3:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: ile kosztuje pies

Post autor: Ewka »

Opisałeś efekt kuli śniegowej :D
Tylko to wydaje mi się mało zbieżne z tematem tego wątku.
Piszesz o ludziach pasjonatach. Dla nich nie ma sprawy. Każdy kolejny wydatek akceptują z radością. Ba! sami wymyślają, co by tu jeszcze ze swoim psiakiem przeżyć...
Te wyliczanki, które tutaj uskuteczniamy, są raczej dla tych przyszłych właścicieli psiaków, którzy pochopnie decydują się na psa, a potem przybija ich codzienność. Wtedy zdarza się, że ich dzieci raptownie dostają alergii i psiak ląduje w schronisku. Takim przypadkom, uważam, służą te wyliczanki.
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: ile kosztuje pies

Post autor: BasiaM »

ZbyszekC pisze:I to było do udowodnienia :jezyk_3:
:gleba: dobre :D to ja podpisuję się pod tym obiema ręcami :gleba:
dwa psy i nasza fantazja spowodowała już kolosalne opustoszenie na koncie, gdzie akurat wymiana auta okazała się najmniej kosztowna :jezyk_3:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: ile kosztuje pies

Post autor: aganowaczek »

U mnie odrobaczenie - 5 zł za tabletkę. Szczepienie p/wściekliźnie - 25 zł., wirusówki - 35 zł. Teraz szczepiłam donosowo na kaszel kennelowy - 35 zł.
Jedzenie: sucha karma jako podstawa i do tego: surowe mięso (podroby kupowane w sklepie, bo nie mam innej możliwości), warzywka czasem surowe, czasem gotowane z ryżem, słoninka od czasu do czasu, czasem jakieś puszki (bo moje psy je bardzo lubią), od czasu do czasu jajka. Czase, duże kości cielęce jak znajdę w sklepie. No i ciasteczka, smakołyki. W okresie jesienno-zimowym witaminy. W sumie liczę po jakieś 180-200 zł na psa miesięcznie.
Do tego dochodzą jakieś choroby - na szczęście rzadko, ale też się zdarzają - wtedy koszt leczenia ok 100 zł.
No i operacje Czesnej (obustronne entropium 600 zł, sterylka po ropomaciczu 250 zł).
Nie kupuję gadżetów. Każdy pies ma podstawowy zestaw obroża + smycz. I dwie michy - jedna na wodę druga na jedzenie. Mam jedno legowisko w domu, na którym śpi pies akurat mieszkający w domu (oprócz kanap oczywiście) no i kojce z ocieplonymi budami.
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

ODPOWIEDZ