ile kosztuje pies

Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: ile kosztuje pies

Post autor: miszakai »

panbazyl pisze:To my sami pozalamy się tak traktować przez właścicieli/najemców tych obiektów
No my raczej nie mamy nic do gadania; jeśli obiekt jest prywatny to właściciel/najemca/dzierżawca decyduje czy zwierzęta gości czy nie :niewka:
qzia pisze:Wliczać, wliczać ale jak obiad był tłusty to odejmij cenę tabletek na wątrobę. :mysl_1: :gleba:
:D

A swoją drogą cały obiad???Niedzielny??? Zamordowałabym :zly2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Monigry
Posty: 232
Rejestracja: sobota 15 mar 2014, 08:11
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Popielów/Opole

Re: ile kosztuje pies

Post autor: Monigry »

miszakai pisze:
panbazyl pisze:To my sami pozalamy się tak traktować przez właścicieli/najemców tych obiektów
No my raczej nie mamy nic do gadania; jeśli obiekt jest prywatny to właściciel/najemca/dzierżawca decyduje czy zwierzęta gości czy nie :niewka:
qzia pisze:Wliczać, wliczać ale jak obiad był tłusty to odejmij cenę tabletek na wątrobę. :mysl_1: :gleba:
:D

A swoją drogą cały obiad???Niedzielny??? Zamordowałabym :zly2:
Cała, calusieńka patelnia wyczyszczona. Zeżarte na gorąco. :o
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: ile kosztuje pies

Post autor: Leszek »

panbazyl pisze:może trochę zaofuję, ale w dobrej intencji - otóż sanepid NIE ZAKAZUJE wprowadzać psów nawet do baru czy restauracji czy sklepu. To są zakazy WŁAŚCICIELI tych obiektów. Kiedyś był dośc długi program w TV z panią z sanepidu i ona dokłądnei to wyjaśniła. To my sami pozalamy się tak traktować przez właścicieli/najemców tych obiektów a wszystko i tak idzie na sanepid.
To prawda, ja z Amonem chodzę do pabu na piwo, i ma tam już swoją nawet miskę :piwko: :piwko: :piwko: . Oczywiście zawsze pytam obecnych o zgodę na wejście.
A tak na poważnie, to najgorsze i przeważnie duże są koszty niespodziewane, choroba, wypadek i potrafią być duże. :niewka:
i na te też musimy być przygotowani. :mysl_1:
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: ile kosztuje pies

Post autor: Ania W »

To wprawdzie off-topic, ale trzymajmy się jednak tematu kosztów utrzymania psa.
O miejscach gdzie można a gdzie nie z psem proszę pisać w innym wątku.
Awatar użytkownika
delia
Posty: 249
Rejestracja: niedziela 16 cze 2013, 23:40

Re: ile kosztuje pies

Post autor: delia »

Utrzymanie psa faktycznie sporo kosztuje, ale to przecież normalne i nie ma się czemu dziwić.
Od samego początku prowadzę kalkulację kosztów dla wszystkich moich zwierzów, a wliczać trzeba wszystko: kupno psa i koszt dojazdu po niego, opłaty związkowe i opłaty za dokumenty np. rodowód czy tytuł, podatek, karmę, przysmaki, wystawy i dojazdy na nie i czasem koszty noclegu, opiekę weterynaryjną, koszty pobytu w hotelu, obroże, smycze, szelki, klatka, legowisko, koce, ręczniki, wszystkie te drobiazgi które są zbędne ale i tak je kupujemy, okrycia, plecak, buciki na mrozy dla pieska :jezyk_3: , szkolenia i konsultacje, kosmetyki, szczotki, miski, literaturę, seminaria i wiele, wiele innych...
Dużo? Może i dużo, ale mnie przeraziło coś innego. Kiedy porównałam koszty utrzymania psa i koszty rzeczy które zniszczyła w pierwszym roku życia (też je zapisywałam) to dopiero był dla mnie szok :strach_2: . Koszty zniszczeń były dwukrotnie wyższe niż wszystkie inne koszty. Na szczęście po pierwszej cieczce zrobiła się "normalna". Teraz zniszczeń żadnych, za to sama przyjemność z posiadania słodziaka.
Na pocieszenie dodam, że utrzymanie kota, który waży 1/10 tego co ogar kosztuje tyle samo :jezyk_3:
ODPOWIEDZ