Pomoc dla Pomorza po nawałnicach

Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Pomoc dla Pomorza po nawałnicach

Post autor: Wilga »

Kochani,

Zupełnie "niepsi wątek". Po kataklizmie jaki poturbował rejon Borów Tucholskich potrzebna jest pomoc w różnych miejscach:

1. Najpilniejsza potrzebna w tej chwili - dla gminy Parchowo. Najgorzej jest w miejscowościach Nakla, Sylczno.
Pilnie na teraz potrzebują 2-3 piły Husqvarna albo Stihl (profesjonalne, te bardziej proste modele padają po godzinie-dwu pracy) oraz łańcuchy i prowadnice typ 555, 353 i 345. Potrzebują też pieniędzy na paliwo do sprzętu, głównie benzyna 95 lub olej napędowy (mniejsze ilości). Wpłaty pieniędzy na paliwo można przekazywać na konto Stowarzyszenia NAZARET im. św. Filipa Neri, 77-100 Bytów ul. św. Filipa Neri 1.
nr konta: 60 1240 3783 1111 0000 4089 1488 z dopiskiem „NAWAŁNICA SIERPIEŃ 2017–PARCHOWO”. W hurtowniach Trójmiasta zaczyna brakować tego sprzętu, może ktoś z głębi Polski jest w stanie zorganizować zakup choć 1 takiej piły. Telefon kontaktowy do Parchowa 604 119 592.

2. Pomoc dla wsi Trzebuń koło Rytla – w tej chwili mają wystarczającą liczbę osób do prac porządkowych, czekają na oszacowanie szkód, ale to chyba zajmie kilka-kilkanaście dni, bo miejsc do obejrzenia jest wiele. W tej chwili potrzebują żywności, w tym mleka dla małych dzieci, środków czystości i higieny oraz na nieco późniejszy czas wyprawek szkolnych.

Może ktoś będzie chciał się przyłączyć do pomocy do Trzebunia czyli przygotowania wyprawek dla dzieci do szkoły to mogę zebrać pieniądze i zrobić zakupy i je przekazać.


Pozdrawiam


Bogna
Awatar użytkownika
MILAN
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2016, 21:10

Re: Pomoc dla Pomorza po nawałnicach

Post autor: MILAN »

My chętnie się dołączymy - proszę o numer konta bankowego, wracając z tamtych terenów dopiero człowiek zdaje sobie sprawę z ogromnego rozmiaru szkód - niestety nawet telewizja tego nie oddaje.
Bogna :silacz: dziękujemy Magda z Milanem.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Pomoc dla Pomorza po nawałnicach

Post autor: SARABANDA »

My też chętne dorzucić grosik. Czy byłaby zgoda forumowiczów by w tym celu użyć konta ogarkowego? może jeszcze ktoś zechce się dołączyć, a potem całą sumę przekażemy Bognie lub Oli bo są blisko i będą wiedzieć jak pieniądze wykorzystać.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Żaneta
Posty: 229
Rejestracja: piątek 14 lis 2008, 11:40
Gadu-Gadu: 6116854
Lokalizacja: Maciejowa/Ciężkowice

Re: Pomoc dla Pomorza po nawałnicach

Post autor: Żaneta »

Ja myślę, że w tym celu warto użyć konta ogarkowego tam pomoc naprawdę jest bardzo potrzebna. My się zgadzamy chociaż tak was możemy wspomóc :)
Przy domu psy szczekają , w kniei zaś grają.
Awatar użytkownika
Ula
Posty: 993
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 10:38

Re: Pomoc dla Pomorza po nawałnicach

Post autor: Ula »

My także służymy pomocą
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Pomoc dla Pomorza po nawałnicach

Post autor: Wilga »

Dzięki wszystkim odpowiadającym, sytuacja w dalszym ciągu jest bardzo zła. Chcę pojechać w przyszłym tygodniu, jak minie chaos związany z brakiem organizacji pomocy (tak to jest w tej chwili, chętni, którzy przyjeżdżają nie mogą być właściwie zagospodarowani, bo nie ma lub słabo działają lokalne sztaby dowodzących :zly2: ). Jest kilka osób z Trójmiasta, które rozeznają sytuację na miejscu i planujemy pojechać bezpośrednio pod wskazane przez nich adresy, tak gdzie jest znikoma pomoc, przede wszystkim z pomocą dla dzieci szkolnych, ale nie tylko. Pewnie też będziemy pomagać i w następnych miesiącach, wiec będę informować czego i gdzie potrzeba. Teraz mogę "użyczyć" swojego konta, nr wyślę osobom deklarującym pomoc na priv.

Pozdrawiam


Bogna
Awatar użytkownika
Marzena i Czarek
Posty: 1491
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 12:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: pod Częstochową

Re: Pomoc dla Pomorza po nawałnicach

Post autor: Marzena i Czarek »

To na konto ogarkowe do Ewki czy na Twoje konto. Zdecydujcie. Po co się rozdrabniać.
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Pomoc dla Pomorza po nawałnicach

Post autor: Ewka »

Nie ma sprawy, jeśli przeleje ktoś pieniądze na konto ogarkowe - przekażę je wtedy Bognie. Proszę tylko, napiszcie w tytule przelewu, że to dla Bogny.
Niemniej uważam, że to "akcja" Bogny, ona ją będzie koordynować, wiec chyba prościej, jeśli pieniądze będą spływać bezpośrednio do niej.

Bogna, ja też deklaruję pomoc, więc proszę o info z nr konta.
Byleby w sercu ciągle maj!
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Pomoc dla Pomorza po nawałnicach

Post autor: Wilga »

Wysłałam dane, proszę potwierdźcie, że macie pw.

BB
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Pomoc dla Pomorza po nawałnicach

Post autor: Ewka »

Przelew zrobiony :)
Byleby w sercu ciągle maj!
ODPOWIEDZ