Przed zakupem psa - rady i przestrogi

Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Przed zakupem psa - rady i przestrogi

Post autor: miszakai »

My w dodatku mamy nie psią zupełnie rodzinę, która albo nie życzy sobie wizyt z psem albo namawia do oddania psa :D Dlatego każde miejsce gdzie stoją michy z wodą, gdzie psy mogą wejść bez problemu mnie zachwyca. Znajomi bezpsowi :( oprócz Was:) Wbrew pozorom problemem realnym(nie chciałabym ty wszczynać dyskusji nad samym poczuwaniem się)stało się sprzątanie kupsk. Zdeterminowana ładowałam w kosze - u nas bez toreb aż urosła na dnie kupa kupsk :niewka: To też bez sensu. A z takich rzeczy do ponarzekania to(tylko nie piszcie, że trzeba było sobie pluszaka kupić. Jak ponarzekać to na całego ;):

- po napiciu się z michy, ok. pól szklanki wody Cygaro ciekami z pyska roznosi po podłodze, zostawiając ślady bo woda miesza się ze śliną
- sierść nie spiera się z koców, ciemnych narzut
- ludowa ława jest poryta od wskakiwania za szczenięcych miesięcy
-straty małe ale zawsze - kable, w tym sieciowy, uszczelka od drzwi balkonowych, 1 drogie legowisko, trochę Iwkowych zabawek, ząbki na sosnowych krzesłach i stole...
-konflikt interesów dzieciowo-psich na spacerach w parku. Iwek ciągnie na place zabaw, gdzie na psa mamy patrzą częściej krzywo niż z sympatią a pies na psią łączkę gdzie Iwek się nudzi :niewka:
-podarte rajstopy od witania ukłonami z zahaczeniem o stopy :D

itd.itd.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Przed zakupem psa - rady i przestrogi

Post autor: Ola i Dunaj »

Moje trzy grosze:
1. trzeba SIĘ uczyć psa - nie wiem tylko czy potraktować to jako przestrogę :zdziw_4: , dla mnie są to pasjonujące "odkrycia"
2. pies Nas uczy porządku - koniec z pozostawianiem części garderoby w przypadkowych miejscach ;)
3. dzięki psu poznajemy mnóstwo wspaniałych ludzi :)
Eee, chyba wymieniłam same zalety płynące z posiadania psa ;)
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Przed zakupem psa - rady i przestrogi

Post autor: miszakai »

No fakt - to same zalety:)
Tak jak w twoim podpisie - u nas ja to utopista -idealista a Kuba realista-fatalista :D; stąd patrząc też przez pryzmat jego postrzegania swiata (ale nie tylko :nunu:) mogę tyle wad wymienić ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Przed zakupem psa - rady i przestrogi

Post autor: nulka »

A ja tak sobie myślę ,że człowiek ma niestety tylko jedno życie,i to nasze życie od momentu przybycia piesków porównując to co dobre z tym co nam nie odpowiada to i tak raj,
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Przed zakupem psa - rady i przestrogi

Post autor: miszakai »

No i znowu plusy...a mają być plus węże :D
Obrazek
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przed zakupem psa - rady i przestrogi

Post autor: dorob62 »

Minusy???
1. Spacer o 7 rano w weekendowe dni jak leje i/lub mróz. A obok ta druga osoba odwraca się na drugi bok. Każdy spacer jak nam się nie chce a pies piska:)
2. konieczność dostosowania swojego planu dnia do psa (jak pies w mieszkaniu)
Innych nie widzę... nawet kudły juź polubiłam:)
NIE WYOBRAŻAM SIBIE DOMU BEZ PSA...
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
diamantina
Posty: 399
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 16:42

Re: Przed zakupem psa - rady i przestrogi

Post autor: diamantina »

dorob62 pisze:Minusy???
1. Spacer o 7 rano w weekendowe dni jak leje i/lub mróz. A obok ta druga osoba odwraca się na drugi bok. Każdy spacer jak nam się nie chce a pies piska:)
...
Przestroga: nie uczyć psa wychodzenia o konkretnych godzinach :mrgreen: :lol:
wiadomo, ze szczeniakiem trzeba częściej, ale częściej, to też nie znaczy o tych samych godzinach :]
Awatar użytkownika
skogspokelse
Posty: 159
Rejestracja: piątek 16 sty 2009, 17:46
Gadu-Gadu: 8206636
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przed zakupem psa - rady i przestrogi

Post autor: skogspokelse »

Już chyba większość minusów tu padło:
-w domu brudzi się trzy razy szybciej niż normalnie
-spacery w paskudną pogodę
-planowanie wyjazdów pod psa (choć podróże z nim są bardzo fajne)
-utrzymanie psa swoje kosztuje
-w domu szyba od tarasu jest wiecznie brudna bo tam pies "puka" jak chce wejść
-jak się ma psa o ogarzym spojrzeniu to bardzo trudno jest się mu oprzeć i być konsekwentnym w odmawianiu mu i np w niepozwalaniu siadania na kanapie :D
ale...
dorob62 pisze: NIE WYOBRAŻAM SIBIE DOMU BEZ PSA...
właśnie! :)
diamantina
Posty: 399
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 16:42

Re: Przed zakupem psa - rady i przestrogi

Post autor: diamantina »

Ja jeszcze dodam, że psi włos jest wszędzie, nie tylko na podłodze i kanapach, ale WSZĘDZIE, czyli np.:
- otwieram świeże masło, a tam włos Blue :roll:
- gotuję zupę a "w środku" Blue
- mam na sobie czyste jeansy, które teoretycznie są czyste,ale jak spojrzę ta pod światło, to pełno na nich miękkich włosów Arafata
- od kiedy są u mnie psy, kurzy się tak, jakbym mieszkała na budowie
- nawet nie mogę za bardzo ubierać się pod kolor psów, bo Arafat jest prawie biały (białe ciuchy przy psie raczej odpadają :] a Blue jest biało niebiesko czarna, więc i tak kiszka :D )
ale to wszystko co tam, ważne że psiaki są szczęśliwe i ja też :mrgreen: :lol:
(nawet już mi się nie chce sprzątać codziennie, bo to i tak bez sensu :lol: )

Czyli małe podsumowanie: jeśli ktoś jest pedantem, to nich zapomni o jakimkolwiek zwierzaku, a przede wszystkim o psie :lol:
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Przed zakupem psa - rady i przestrogi

Post autor: weszynoska »

diamantina
ja myslę, że zdecydowanie przesadzasz.....gdyby tak było...to mój mąż juz by ze mna nie mieszkał :gleba:

u nas jest 5 psów..z czego ogarka i 2 młode mieszkaja w domu....a 2 gończe w kojcach...przelotem wszystkie w domu bywają....wchodzą i wychodzą z domu w lecie kiedy chcą..są po prostu otwarte drzwi....mają swój fotel, który często odkurzam, poza tym nie wchodzą na żadne kanapy oprócz tv...ale tam zawsze lezy koc Diuny...trzepany często...

nigdy nie wyławiam żadnych kudłów z zupy

nie jestem pedantem...wręcz jak twierdzi Stefan bałaganiara ze mnie na potęgę....ale jakos nadmiaru kudłów nie widać....

może to dotyczy psów blokowych...które większość dnia muszą spędzac na kanapie......wtedy zrzuty pozostają wszędzie...ale w przypadku dom ogród....ja nie czuję problemu zadnego...
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
ODPOWIEDZ