I co Wy na to?

Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: I co Wy na to?

Post autor: irie »

Niestety, w naszym prawodawstwie az roi sie od roznych 'koszmarkow'. Poki czas wyrazic sprzeciw, trzeba to robic.
Podpisujemy sie pod petycja, mail wyslany.
Obrazek
Gosia D
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 05 lis 2009, 20:05

Re: I co Wy na to?

Post autor: Gosia D »

Bardzo mile nas zaskoczyliście. Nas, tzn. charciarzy. Moja skrzynka zapełnia sie waszymi mailami. Bardzo, bardzo Wam dziekujemy! Wprawdzie przedstawiłam sie w odpowiednim dziale, ale moze i tutaj słów kilka kim jestem. Otóż to ja koordynowałam i koordynuję akcją podpisywania petycji, to ja, z pomocą całego forum Świat chartów, tworzyłam ten list do ministrów. Część z Was trafiła na naszą liste poparcia,w ostatniej chwili dopisałam , która juz wylądowała na ministerialnych biurkach. Jednak mamy zamiar przesłac ministrom ciag dalszy , czyli nadal zbieramy dane do petycji a i tworzymy jeszcze jeden dokument, który szanownym (?) decydentom mamy zamiar przesłac. Wasze głosy poparcia nie zostaną zmarnowane!!! W naszym i Waszym imieniu skonstruujemy ciag dalszy listy, żeby pokazac ministerialnym urzędnikom, ze głosy protestu nie milkną. Projekt rozporzadzenia do jutra jest jeszcze konsultowany, ale to nie koniec. Jesteśmy czujni. Nie chcemy dopuścic do tego, zeby głupie prawo utrudniało życie naszym psom, a nas stawiało w roli przestepców. Ciekawe, ze brak zezwolenia na rasy uwazane za niebezpieczne jest wykroczeniem, natomiast brak zezwolenia na charty podlega pod kodeks karny, czyli jest przestepstwem (tak wynika z Ustawy Prawo Łowieckie. ZKWP pokpił sprawe ustawy, zapisano w niej (art.10) dziwne wymogi dla chartów i mieszańców chartów. Tym razem wzięliśmy sprawę w swoje rece. Wprawdzie ZKWP , jako podmiot wskazany do konsultacji projektu tego nieszczęsnego Rozporzadzenia, tym razem spisał sie na medal i ocenił ten bubel negatywnie, ale jak kiedyś ORMO tak teraz my czuwamy i broni nie składamy.
Bardzo Wam dziekujemy za poparcie - sprawdza się powiedzenie, że przyjacił poznaje sie w biedzie.
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: I co Wy na to?

Post autor: ania N »

To mi się podoba.
http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,3501 ... harta.html" onclick="window.open(this.href);return false;
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: I co Wy na to?

Post autor: ogończyk »

A'propos polowania z chartami. Wczoraj szczepiłem swoje psy i zgadało mi się u weta o chartach właśnie. Wet, który przez 30 lat wiejskiej praktyki niejedno widział, opowiadał jak to niesłusznie pewnemu człowiekowi odebrano charta pod zarzutem kłusownictwa z nim, a Sąd to "klepnął" bez żadnych dowodów tego procederu. Wet nadmienił, że Sędzia orzekający to prezes jednego z kół łowieckich. Na moją nieśmiałą uwagę, że co to ma do rzeczy, skoro i tak w Polsce z chartami polować nie wolno, zaczął się śmiać i powiedział: "Panie Barłowski! Komu nie wolno, temu nie wolno." :shock: Pzdr.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
bea100

Re: I co Wy na to?

Post autor: bea100 »

ogończyk pisze:...opowiadał jak to niesłusznie pewnemu człowiekowi odebrano charta pod zarzutem kłusownictwa z nim, a Sąd to "klepnął" bez żadnych dowodów tego procederu.
Dlaczego mnie to nie dziwi? :zly1:
Ciekawa jestem gdzie trafił ten "odebrany" pies?
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: I co Wy na to?

Post autor: Ania W »

z tego co w tv mówili do...koła.
Bo wydaje mi się że ja o tym przypadku oglądałam program w telewizji.
bea100

Re: I co Wy na to?

Post autor: bea100 »

Do koła? :? A po co? Będą psa "pilnować" by więcej nie polował? Będą go żywić itd. za nicnierobienie? ;)
Po co im chart? Oni wszak przecież nie kłusują :mysl_1:
monik

Re: I co Wy na to?

Post autor: monik »

"Panie Barłowski! Komu nie wolno, temu nie wolno."
no właśnie..

Ja jeszcze tylko dodam, że kiedyś Arafat wplątał się w maliny, chyba pół Polski go słyszało :roll:
Toteż kłusujących afganów (zwłaszcza tych wystawowych) także sobie nie wyobrażam :twisted:
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: I co Wy na to?

Post autor: Ania W »

monik pisze: Ja jeszcze tylko dodam, że kiedyś Arafat wplątał się w maliny, chyba pół Polski go słyszało :roll:
:D
a jakże by inaczej...głosił ;)
monik pisze:Toteż kłusujących afganów (zwłaszcza tych wystawowych) także sobie nie wyobrażam :twisted:
ja sobie wyobrażam...w papilotach :)
monik

Re: I co Wy na to?

Post autor: monik »

Ania W pisze:
monik pisze: Ja jeszcze tylko dodam, że kiedyś Arafat wplątał się w maliny, chyba pół Polski go słyszało :roll:
:D
a jakże by inaczej...głosił ;)
to nie było głoszenie, tylko histeryczny wrzask :roll:
typu "zrób coś, bo zaraz umrę, nie mogę się wydostać, to draństwo wszędzie mnie kłuje" :]

Pocieszam się tym, że wszystkie affy to histeryki :lol:

sorry za off'a :jezyk:
ODPOWIEDZ