Fundacja JAK PIES Z KOTEM

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Fundacja JAK PIES Z KOTEM

Post autor: Ania W »

No i stało się :)
Mamy KRS !
Po kilkumiesięcznym okresie planowania ale i działania udało nam się zerejestrować Fundację. Jeszcze nie wszytskie formalności za nami ale jesteśmy jako fundacja wpisani już do Krajowego Rejestru Sądowego.
Dlaczego o tym piszę na forum ogarzym ?
Ano przede wszystkim dlatego, że wśród osób zasiadających w zarządzie i w radzie na 8 , 4 osoby są posiadaczami tej wyjątkowej rasy ...i jednocześnie forumowiczami ;)

Czy to będzie kolejna fundacja jakich wiele?
Pewnie tak ale mamy nadzieję, że na naszym polu będziemy jednymi z najlepszych ;)

Czym się będziemy zajmować?
Przede wszystkim edukacją. Jak już wiele osób wie ja mam za sobą dość intensywną przeszłość schroniskową (łącznie z tzw. partyzantką ;) ) i nie ukrywam, że to był bardzo intensywny okres w moim życiu, który prawie w całości poświęciłam zwierzętom w potrzebie zawalając przy tym wiele ważnych spraw w moim życiu. Czy warto było? Jasne! Przez mój dom przewinęło się 14 tymczasowiczów w większości szczeniaki, które nawet w najlepszym schronisku mają ciężkie życie. Myślę, że mogę sobie przypisać udział (bezpośredni i pośredni) w znalezieniu domu przynajmniej 21 psom i 3 kotom ale... no właśnie jest jeszcze "ale". Na ich miejsce natychmiast przybywa dwa, trzy razy tyle...Powoli traci się poczucie sensu działania.
No to stwierdziłyśmy, że spróbujemy od innej strony i postanowiłyśmy zająć się edukacją zgodnie z sentencją, która wpadła nam kiedyś w oko " Zmieniając myślenie - zmieniamy rzeczywistość".
Co z tego wyjdzie? Zobaczymy ale jak to na początku zapał i nadzieje duże. Nawiązując do nazwy fundacji chcemy też przełamywać pewne stereotypy funkcjonujące nadal w społeczeństwie.
W planach mamy realizację programu "Dzieciaki i zwierzaki" dla dzieci 5-10 lat uczącego odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami i bezpiecznych relacji z nimi.
Dla starszych dzieci i młodzieży przygotowujemy program " Poznaj mnie lepiej"

Za chwilę ogłosimy konkurs fotograficzny pt " Jak pies z kotem" więc udział forumowiczów mile widziany :)

Oczywiście nie rezygnujemy też z bezpośredniej pomocy zwierzętom - w tej chwili staramy się pomóc owczarkowi niemieckiemu z Węgrowa ale to na razie trudny przypadek wieć szczegółów jeszcze brak. Na dom czeka też kotka z Falenicy i kocurek, który jednak wymaga osoby z doświadczeniem.

No i potrzebna oczywiście wszelka pomoc w rozkręceniu fundacji:
- mile widziane wszelkie gadżety, które przydałyby się w edukacji dzieci i młodzieży (także dojście do firm produkujących gadżety - chciałbyśmy zrobić ich trochę z naszym logo)
- potrzebne jest dojście do dobrej i taniej drukarni.
- sponsorzy też mile widziani :) Zwłaszcza tacy co ufundują nagrodę w konkursach :)
- no i osoby, które na podstawie przygotowanych przez nas materiałów przeprowadziłyby zajęcia w różnych placówkach (ważny jest dobry kontakt z dziećmi, mile widziane doświadczenie) oraz wspierały nas w działaniach (np. festyny)..czyli wolontariusze :)

Troszkę się rozpisałam ... :cwaniak:
Awatar użytkownika
Basia
Posty: 443
Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2009, 11:23
Gadu-Gadu: 3582961
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fundacja JAK PIES Z KOTEM

Post autor: Basia »

Aniu super !!! Bardzo się cieszę. Jeśli tylko bedziemy mogli jakoś pomóc to daj znać. Pracowałam kiedyś przy wnioskach o granty (co prawda stowarzyszenie miało trochę inny charakter), ale gdybyście potrzebowali w tej kwestii wsparcia to służe pomocą. Czy jako Fundacja macie też prawa Organizacji Pożytku Publicznego i czy możecie zbierać 1 % z podatku?
Pozdrawiamy,
Basia i Zuzia
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 145
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 09:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Pyrlandia
Kontakt:

Re: Fundacja JAK PIES Z KOTEM

Post autor: Darek »

Gratuluję realizacji inicjatywy :zgoda:
Awatar użytkownika
MartaK
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 23:23
Gadu-Gadu: 2322991
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fundacja JAK PIES Z KOTEM

Post autor: MartaK »

wow! gratulacje! :)
Awatar użytkownika
skogspokelse
Posty: 159
Rejestracja: piątek 16 sty 2009, 17:46
Gadu-Gadu: 8206636
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fundacja JAK PIES Z KOTEM

Post autor: skogspokelse »

Gratulacje i życzę powodzenia! :silacz:
Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Re: Fundacja JAK PIES Z KOTEM

Post autor: Malgosiaczek_27 »

Równiez i my gratulujemy!!! :zgoda: :psiako: Oby Fundacja prężnie się rozwijała :silacz: :happy3:
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Fundacja JAK PIES Z KOTEM

Post autor: weszynoska »

Gratulacje :zgoda: :szacun_1:

będziecie miec jakąś swoją stronę internetową???
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Fundacja JAK PIES Z KOTEM

Post autor: Aszemi »

I od nas gratulacje i wyrazy szacunku :szacun_1:
Jak tylko jakoś będę mogła pomóc to z chęcią ;)
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Fundacja JAK PIES Z KOTEM

Post autor: Ania W »

Bardzo dziękuję za miłe słowa - to bardzo budujące :zgoda:

Statusu OPP jeszcze nie mamy - niby nie ma żadnych prawnych wyznaczników ile trzeba działać zanim można się starać o OPP..ale myślę, że dopiero w przyszłym roku jest w miarę realna szansa.
Także w tym roku 1% nam odpada. Także chyba faktycznie musimy pomyśleć o jakimś grancie ;)
Basiu - będę pamiętała jakby co ;)

Strony jeszcze nie mamy ale "się tworzy".
Zgadnijcie kto się okazał po raz kolejny niezastąpiony ?;)
Musimy jeszcze tylko załatwić regon i nip zanim wykupimy domenę i serwer.

Ale za to mamy logo - w pewnym momencie budziło spore dyskusje ale już się "opatrzyło" ;)
Kolory mocne - dobrze będzie wyglądało na czarnej koszulce ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
MartaK
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 23:23
Gadu-Gadu: 2322991
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fundacja JAK PIES Z KOTEM

Post autor: MartaK »

na czarnej koszulce będzie wyglądało super ;) na białym mi się nie podoba :jezyk:
ODPOWIEDZ