Teraz jest 17 lip 2018, o 06:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nieco kultury czyli o filmie, muzyce, książkach, teatrze i..
PostNapisane: 15 sty 2014, o 14:37 

No i ja się dołączę - oprócz mojej ukochanej Chmielewskiej uwielbiam książki Karola Olgierda Borchardta, w szczególności "Znaczy kapitan". Polecam również książkę gen. Andersa "Bez ostatniego rozdziału..." - świetna, ale ciężka.

534 992 136

PostNapisane: 15 sty 2014, o 14:48 

Hmmm... kiedyś wśród przyjaciół i znajomych byłam Kulturalno-Oświatową :mrgreen:
To ja byłam na bieżąco w repertuarze warszawskich teatrów i zawsze organizowałam większe wyjścia. Zbierało się nas 6-8 osób. Oprócz uczty duchowej na spektaklu, mieliśmy też wspaniale spędzony czas ze sobą... Eh, dawno to było, jest, co wspominać...
Ale teraz chciałam o książkach. Na początek kryminały.
Jestem wielbicielką kryminałów. I tych z myszką, pisanych przez Agatę Christie czy Raymonda Chandlera, i tych współcześnie pisanych. Z tym, że dla mnie kryminał musi też oznaczać dobrą literaturę, co oczywiście nie wyklucza "dobrego czytania się". Musi być po prostu dobrze napisany, a do takich zaliczam np. kryminały Henninga Mankella, szwedzkiego pisarza, który w swoich powieściach nie tylko snuje kryminalne intrygi, ale daje też niezwykle pasjonujący obraz współczesnego szwedzkiego społeczeństwa. I ponad wszystko jest dobrym pisarzem. To samo mogę powiedzieć o powieściach, dla nas egzotycznego, ale mnie klimat tych książek, mroczny i surowy, ogromnie przypadł do gustu, pisarza islandzkiego Arnaldura Indridasona. Znam, jeśli nie wszystkie, to większość jego książek wydanych w Polsce. Gorąco polecam!
A z polskich autorów powieści kryminalnych bardzo polecam kryminały Marcina Wrońskiego. Odkryłam go przypadkiem, kupiłam pierwszą książkę i przeczytałam wszystkie, której do tej pory wydał. Pisarz współczesny, ale pisze o przedwojennym Lublinie, czasie okupacyjnym tego miasta i ostatnia książka "dzieje się" po „chwalebnym” wyzwoleniu. Przygody i sprawy, które rozwikłuje komisarz Maciejewski, zanurzone są w życiu przedwojennej prowincji i kolejnych okresów życia miasta. To barwne opowieści, oddające świetnie klimat minionych lat. Mnie autor urzeka ponad to, poczuciem humoru, autoironią i takim szelmowskim przymrużeniem oka. No i ma dobre pióro.
Do czytania!

PostNapisane: 15 sty 2014, o 19:21 

Moje książki lektury są z innej bajki nieco ,ale może kogoś zainteresują ;) Ja je dosłownie pochłaniam :mrgreen: wszystkie książki Gabriela Amortha -włoskiego egzorcysty ,zwłaszcza "Wspomnienia egzorcysty" każdy mały rozdzialik to jak osobny najlepszy kryminał w dodatku ,który zdarzył sie na prawdę ;) ,tak samo niesamowite dwie książki o.Benignusa tez egzorcysta
Gorąco polecam "I nie krocz za mną " ,przeczytałam w jedno popołudnie a jest dość gruba ,historia przejmująca do bólu ...

Natomiast smakuję książki włoskiego dziennikarza Paula Badde z nutką sensacji ;) a jakże :)
Anselma Gruna takie w głąb siebie :) i polecam książki o.Augustyna Pelanowskiego tu znowu takie "odkłamanie siebie " rewelacyjne !

PostNapisane: 16 sty 2014, o 12:48 

Zapomniałabym o Nicholasie Evansie autorze słynnego "Zaklinacza koni" ele ja polecam inne jego książki. "W petli", "Przepaść" ale najbardziej "Serce w ogniu" Evans niesamowicie głęboko zagląda w ludzkie uczucia, namiętności, rozterki. Książki bardzo dobre ale trudne i zostawiające piętno na duszy czytelnika. Może troszkę podobne do Whartona ale o wiele lepsze i poważniejsze. Bardzo polecam ale nie jako rozrywkę a raczej ucztę dla duszy. :szacun_1: :szacun_1: :szacun_1:

PostNapisane: 16 sty 2014, o 17:38 

Ja polecam książki genialnego reportażysty, podróżnika Tiziano Terzani m.in ,,Powiedział mi wróżbita", ,,Nic nie zdarza się przypadkiem", ,,Koniec jest moim początkiem" i inne. Nie można oderwać się od czytania a potem jeszcze długo jest o czym myśleć.

PostNapisane: 16 sty 2014, o 20:25 

Popieram Agę, "Znaczy kapitan" to numer jeden, jak ktoś przypadkiem nie zna nadrobić.
Lubię Dygata, nie wiem czemu.
Kiedyś ciężko było zdobyć książkę, teraz trzeba myśleć gdzie ją postawić.

PostNapisane: 25 sty 2014, o 21:43 

Wczoraj oglądałam ,polecam gorąco! Komedia ,dramat...

"Czas na miłość" Richarda Curtisa

PostNapisane: 25 sty 2014, o 21:45 

Piękny film. Lekki i przyjemny.

PostNapisane: 25 sty 2014, o 21:47 

Lekki ,ale łzy leciały ;)

PostNapisane: 10 lip 2016, o 21:29 

Ja mogę polecić naprawdę dobrą książkę. Wiem, że są różne gusta ale myślę, że ta zaspokoi gusta najbardziej wymagających. Książka pod tytułem " Powtórnie narodzony", genialna, a film który powstał na podstawie książki, wyjątkowo dorównuje. Także polecam przeczytać książkę i zobaczyć świetny film.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1