Jaki aparat ?

Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Jaki aparat ?

Post autor: hania »

Gosia pisze:
rafkow pisze: Co do wolnego ustawiania fokusa, to można sobie radzić, przewidując tor biegu naszego psa i ustawiać ostrość na miejscu w którym przewidujemy iż znajdzie się on, powiedzmy za 5 sekund. Tyle powinno nam wystarczyć do odpowiedniego ustawienia ostrości, ustalenia kadru a jak pies się już tam znajdzie, to my już mamy wszystko "pod kontrolą" i pozostaje nam już tylko naciśnięcie spustu migawki. A z tym w miarę szybko, poradzi już sobie każdy aparat.
No przyznam, że mi zaimponowałeś. Ja trajektorii pędzącego ogara nie jestem w stanie przewidzieć :jezyk_3:
Idę na łatwiznę i przestawiam aparat w tryb AF-C :mrgreen:
Ja też idę na taką łatwiznę :D i bardzo się cieszę, ze mam aparat z tą opcją :).
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Jaki aparat ?

Post autor: ZbyszekC »

Ja to bym chciał aparat taki jak inteligenta kobieta. Pozwalał facetowi wierzyć, że to on decyduje. A nie jak moja obecny Nikonek. Co bym nie ustawił to on i tak swoje. Prawie nic nie piszecie o Sony. Czy takie słabe, czy drogie, czy brak doświadczeń?
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: Jaki aparat ?

Post autor: Wigro »

Ciekawie się zrobiło. Podziwiam Wasze zdjęcia, ja raczej rejestruję.
Za bardzo nie umiem fotografować ale parę uwag wstawię.
Zaczynałem Zeiss Ikon, mieszkowy, świetny dalmierz, obiektyw niezbyt jasny- jak wtedy ale jak rysował !.Do tego dwa filtry i koniec. Inaczej się wtedy fotografowało, każde zdjęcie musiało być skomponowane bo na wakacje dostawałem trzy klisze (24 zdjęcia).I sam to obrabiałem w łazience.
Teraz Leszek pocieszył, bo wiem że lustrzanka ale,..
są małe cwane kompakty, których użuwają profesjonaliści jak nie mają plecaka.
I będę takiego szukał. A Ty Leszku co używasz ?
Z tego co wiem to robi takie Panasonic z obiektywem Leiki.
Właśnie załatwiłem kompakta który miał jako pierwszy na świecie prawdziwy zoom 10x i kamerę zniezłej jakości i mieścił się w kieszeni koszuli co jest dla mnie podstawowym parametrem.
Zdjęcia w ruchu musiały mieć światlo ale Ogar chętnie pozuje, podziwia świat albo się dziwi.
W ruchu mało wyszło jako tako ale za to aparat był zawsze pod ręką.
Chciałem zwrócić uwagę na jeszcze jeden parametr, który można wziąść pod uwagę: format.
Telewizor jest 16 na 9, komputer 16 na 9 to i aparat może mieć natywnie matrycę o takim formacie aby bez obrabiania i straty oglądać to co się zrobiło. Są takie.
Pozdrawiam
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jaki aparat ?

Post autor: Leszek »

Wigro pisze: Teraz Leszek pocieszył, bo wiem że lustrzanka ale,..
są małe cwane kompakty, których użuwają profesjonaliści jak nie mają plecaka.
I będę takiego szukał. A Ty Leszku co używasz ?
Z tego co wiem to robi takie Panasonic z obiektywem Leiki.
Co do mnie to tak jak już pisałem, dla wygody na spacery z psem i nawet na wystawy biorę kompakt :cwaniak: (z pełną swiadomością że coś za coś), od dwóch lat (tak że przy dzisiejszym postępie to staruszek) ja używam Sony Cyber-shot, obiektyw Carl Zeiss, czułość 8.1 Mega pixel, zum optyczny 10x. i sporo różnych ustawień. ( na wystawach i w ruchu bardzo mi się sprawdza opcja fotofrafowania ciagłego).:psiako:
Ale tak jak pisałem, akurat mi do tego typu zdjęć i filmikówto wystarcza, i tyle. Do zdjęć np. do miesięcznika co wydaję stosuję zupełnie inny sprzęt.
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Jaki aparat ?

Post autor: weszynoska »

A ja mam jeden...zupełny staruszek , chociaż kupiony 1,5 roku temu :placzek:
Panasonic FZ8
podobno ma fajne manuale...ale niestety, Szekspira mogę czytać ze zrozumieniem tekstu, ale instrukcji obsługi już zupełnie nieeeeee :niewka:

dlateko pstrykam na serduszku lub zwierzaku...

wychodzi to co widac...nie raz :gleba:

ale nie narzekam, zdjęcia normalne ( pozowane, statyczne) w dobrym świetle są ok...

zdjęcia w ruchu..no cóż :D

zdjęcia na wystawach halowych...nie biorę bo wiem że nic z tego...

ale dzis odwiedziłam atelie mojej córki...och...aparaty , lampy, niwelatory cieni... :wow_3:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: Jaki aparat ?

Post autor: Agata »

Leszek pisze:ja używam Sony Cyber-shot, obiektyw Carl Zeiss, czułość 8.1 Mega pixel, zum optyczny 10x. i sporo różnych ustawień. ( na wystawach i w ruchu bardzo mi się sprawdza opcja fotofrafowania ciagłego
Używam dokładnie tego samego aparatu ;), choć to u mnie jedyny sprzęcik, miałam w planach cos nowego a tu trzeba było kupic nowszy samochód i mamy problemy finansowe, więc z lustrzanki nici póki co :placzek: . Ale fakt, do celów psio-spacerowych całkiem dobrze się nadaje, szczególnie jak się wyjdzie w obsłudze poza pełen automat ;).
weszynoska pisze:A ja mam jeden...zupełny staruszek , chociaż kupiony 1,5 roku temu :placzek:
Panasonic FZ8
podobno ma fajne manuale...ale niestety, Szekspira mogę czytać ze zrozumieniem tekstu, ale instrukcji obsługi już zupełnie nieeeeee :niewka:

dlateko pstrykam na serduszku lub zwierzaku...

wychodzi to co widac...nie raz :gleba:

ale nie narzekam, zdjęcia normalne ( pozowane, statyczne) w dobrym świetle są ok...

zdjęcia w ruchu..no cóż :D
Zajrzałam do instrukcji obsługi Twojego aparatu, jeśli chcesz coś zmienić przy zdjęciach w ruchu, spróbuj pobawić się trybem sportowym (str. 63 instrukcji), warto też ustawiać przy pędzących psach wykonywanie zdjęć seryjnych (str. 52), tylko trzeba uważać, bo niektóre aparaty robią te zdjęcia bardzo szybko, u Ciebie jest chyba możliwość ustawienia czy seria idzie szybko czy wolniej (instrukcja faktycznie wymagająca dużej dozy domyslności, cóż, mając aparat w ręku można ćwiczyć :evil: ).
ODPOWIEDZ