Problem z wstawieniem załącznika

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Problem z wstawieniem załącznika

Post autor: kasiawro »

Kochani wszystko wiemy :zgoda: , Gosia od Largo pracuje nad tym. Proszę też mieć świadomość, że będzie to kolejna praca dla kogoś z nas aby to "ogarniać".
Wiem, że łatwo przelać pieniążki i mieć z głowy, ale ktoś musi poszukać odpowiedniej firmy ustalić wiele szczegółów, zasad aby to wszystko z grało się z forum.
Ktoś na to poświęca swój czas i musimy uzbroić się w cierpliwość.
Jest lato pewnie jak większość z nas chętniej siedzimy na zewnątrz zamiast przed komputerem.
Bardzo proszę o cierpliwość.
Zapewniam Was, że forum nie "umrze" ;)
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Problem z wstawieniem załącznika

Post autor: miszakai »

:silacz: :piwko:
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
Posty: 2065
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 21:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nowy Dworek/Lubuskie

Re: Problem z wstawieniem załącznika

Post autor: Hekate »

:happy3:
Awatar użytkownika
Gosia
Posty: 585
Rejestracja: wtorek 04 lis 2008, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostrówek
Kontakt:

Re: Problem z wstawieniem załącznika

Post autor: Gosia »

Odkąd skończyło się miejsce do wrzucania zdjęć poprzez załącznik forum, część z Was korzysta z płatnych hostingów najczęściej wykupionych by założyć stronę hodowli, ale
większość korzysta jednak z bezpłatnych serwisów takich jak: photobaucket, fotosik, żaba czy linkuje zdjęcia z galerii google+.
Jest to wygodne rozwiązanie, ale nasze zdjęcia nie są chronione i składowanie ich jest czasowe.
(Stąd w części blogów z długim stażem zdjęcia sprzed kilku lat "poznikały").
Ponieważ na razie nie ma możliwości dokupienia miejsca w ramach bieżącej umowy, którą objęte jest forum mam pytanie:
Czy jesteście zainteresowani wykupieniem płatego hostingu do składowania zdjęć?
Jeśli znajdzie się kilkoro chętnych możemy zrobić zrzutkę. Jest to wydatek rzędu około 200pln rocznie.
Zdjęcia są bezpieczne w katalogu na dysku na serwerze zewnętrznym, dostępne dla Was w każdej chwili, skądkolwiek się zalogujecie.
Do korzystania z serwera potrzebne jest oprogramowanie typu: klient ftp, np. Total Commander czy fileZilla (bezpłatne),
w którym trzeba skonfigurować połączenie, a potem już tylko wrzucać zdjęcia do imiennego katalogu.
Po załadowaniu zdjęć do katalogu, możemy umieszczać je na forum na takich samych zasadach jak zdjęcia z bezpłatnych serwerów.
Jeśli byliby chętni a potrzebna byłaby pomoc przy konfiguracji, to mogę zamieścić instrukcję obsługi.
Pozdrawiam Gosia
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Problem z wstawieniem załącznika

Post autor: Ola i Dunaj »

Jestem za !!! :zgoda:
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Problem z wstawieniem załącznika

Post autor: hania »

Chętnie jeśli dostane instrukcję obsługi ;)
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Problem z wstawieniem załącznika

Post autor: miszakai »

:brawo_1: Instrukcja potrzebna na pewno co do konfiguracji ale jestem za zrzutą w ramach funduszu. Myślę, że wszyscy aktywni użytkownicy powinni partycypować a nie, że 5 osób się zrzuca tylko. To nie wyjdzie wtedy duża suma.
Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Problem z wstawieniem załącznika

Post autor: Leszek »

Może być dodatkowa zrzutka :niewka: ale po co , przecież po to mamy m.in fundusz aby finansować też takie cele :mysl_1: .
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Problem z wstawieniem załącznika

Post autor: Ewka »

Jestem za! :happy3:
Na szczęście kwota nie jest wielka i fundusz udźwignie, zresztą kilka osób wpłacało pieniądze z przeznaczeniem na domenę, więc równie dobrze moglibyśmy to przeznaczyć na płatny hosting zdjęć.
Domena już zapłacona, następna płatność za niecały rok.
Jak rozumiem, nasze obciążenie z tytułu opłaty za domenę, na której jest baza rodowodowa oraz obciążenie z tytułu opłaty za hosting zdjęć, wyniosłoby rocznie ok 300 zł. Taka kwota nie przeraża. ;)

Choć wg mnie rację ma też miszakai, że wysiłek finansowy forumowiczów jest rozłożony nierówno i część w ogóle nie bierze w tym udziału a wielu korzysta z dobra wszelakiego, jakie oferuje forum. :)
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Problem z wstawieniem załącznika

Post autor: Ania W »

Dzięki Gosiu :)
Nie wiem czy dobrze rozumiem - dostęp do hostingu zew. mają osoby zrzucające się na tę usługę czy wszyscy? :mysl_1:
Myślę natomiast, że płacenie poprzez konto ogarkowe jest jak najbardziej ok., bo i tak w przypadku wiekszości wpłat zestaw ten sam, wygodniej zrobić przelew, a i w przypadku takich zrzutek i tak zazwyczaj powstają nadwyżki, które po prostu zostaną na koncie.
ODPOWIEDZ