Tarchalice 2016 Konkurs Pracy Tropowców

Awatar użytkownika
Monika M-S
Posty: 493
Rejestracja: czwartek 03 mar 2016, 18:59
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bukowina, Gmina Długołęka, dolnośląskie

Tarchalice 2016 Konkurs Pracy Tropowców

Post autor: Monika M-S »

27.08.2016 będzie konkurs tropowców w Tarchalicach
Ja z Hańczą będę.
Czy ktoś z Ogarowców też się wybiera?
Monika z Hańczą z Sarmackiej Tradycji
Leśne Bytowanie Hodowla Ogarów Polskich "...nieśmiertelność tkwi w łańcuchu, nie w poszczególnych ogniwach." E.Wiechert
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13065
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Tarchalice 2016 Konkurs Pracy Tropowców

Post autor: kasiawro »

W Tarchalicach ja na pewno będę, raczej do pomocy niż z psem :).
Nie wiem czy nie 28 konkurs jest?
Awatar użytkownika
1e2w3a
Posty: 2358
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 21:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: MIĘDZYBÓRZ / WROCŁAW, Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Tarchalice 2016 Konkurs Pracy Tropowców

Post autor: 1e2w3a »

kasiawro pisze:Nie wiem czy nie 28 konkurs jest?
W informacji jest 28.08. Ja się wybieram, w Jarach też zamierzam być.
SOKOŁÓWKA

Zapraszam na stronę o moich ogarach : http://www.mojeogary.ga
Awatar użytkownika
Poniatowski Dwór
Posty: 1527
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 14:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poniatowa, woj. lubelskie
Kontakt:

Re: Tarchalice 2016 Konkurs Pracy Tropowców

Post autor: Poniatowski Dwór »

my wtedy albo na Huculszczyźnie (ja i mąż) a jeżeli to nie wyjdzie (z przyczyn technicznych) to... mam nadzieję być w tym czasie na konkursie w Leśnictwie Zabiał (Przemyśl) a tydzień później w Zamostkach z Asani i jednym z chłopaków... (a że własnie jej sie zaczęła cieczka, to te konkursy moge sobie planować :silacz: ) Tarchalice to zdecydowanie za daleko dla nas.... :placzek:
z Poniatowskiego Dworku pozdrawiają Ania i Łukasz z dziećmi
oraz AS-ANI, HUSARZ, FELIX, MINA, ARIADNA i ZADZIOR
https://www.facebook.com/Ogary-Polskie- ... 921752356/
Kontakt do HODOWLI 515061115
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Tarchalice 2016 Konkurs Pracy Tropowców

Post autor: hania »

Ale to właśnie już będzie po cieczce :)
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13065
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Tarchalice 2016 Konkurs Pracy Tropowców

Post autor: kasiawro »

Kolejny ogar z dyplomem - Brawo Hańcza, Brawo Monika!!!!
Pierwszy konkurs i od razu dyplom :fiufiu:
Ich wspólna wytrwałość jest niesamowita :silacz: :silacz: .
Mam nadzieję, że dziewczyny opiszą jak było.
Awatar użytkownika
1e2w3a
Posty: 2358
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 21:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: MIĘDZYBÓRZ / WROCŁAW, Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Tarchalice 2016 Konkurs Pracy Tropowców

Post autor: 1e2w3a »

A u nas wtopa. Bonie konkurs nie wyszedł a ja też nie spisałam się jako przewodnik. :niewka:
Oczywiście mogę sypnąć obiektywnymi trudnościami takimi jak trzydziestostopniowy upał, wylosowanie ostatniego numeru startowego i konieczność dodatkowego oczekiwania na wejście na ścieżkę, bo nie dowieźli dzika na jej koniec. No ale numerowi trzynastemu też nie było łatwo a jednak przeszedł ścieżkę. :silacz:
Bona szła dobrze do drugiego łoża a nawet bardzo dobrze bo nie miała żadnego zejścia. Wiem to z uwag wymienianych pomiędzy sędziami z których jeden szedł za nami a drugi jakieś 10, 15 metrów z boku nas. Jak się nie widzi tych znaków na drzewach i idzie jak we mgle to słuch ma się wyostrzony.
Bona była zgłoszona jako oznajmiacz i od drugiego łoża musiała tropić samodzielnie. I tu zaczęły się schody. Słyszymy za nami głos sędziego, że przeszłyśmy drugie łoże i musimy się cofnąć. Musiałam Bonę zatrzymać i wrócić do miejsca gdzie oznaczono to łoże. Bona dotychczas miała niezłe tempo, nawet byłam trochę tym zaskoczona po tym jak olewała ścieżki na warsztatach w Białej. :wow_3: Ale to cofnięcie się wybiło ją z tropienia. Nie chciała podjąć tropu a jak już go znalazła i przeszła kawałek dalej to nagle się zatrzymała i zawróciła. Nie wiem co nią kierowało, ale podeszła do siedzących sędziów i próbowała się z nimi zaprzyjaźnić. Oczywiście wywołało to natychmiastową reakcję i usłyszałam : niech pani coś zrobi i jakoś zachęci psa żeby zaczął tropić.
Zrezygnowałam z oznajmiania , zaczepiłam Bonie linkę i miałam już przejść do końca na otoku ale nic nie było już w stanie zmusić Bonę do tropienia. Zeszła gdzieś w bok na leśną drogę i w końcu się położyła na trawie obok grodzenia. Jak się później okazało niedaleko od tej drogi leżał dzik ale Bona go nie znalazła. Była jedynym tropowcem który nie zaliczył ścieżki.
No ale był jeszcze drugi ogar, który wszystko zaliczył i zdobył dyplom. Gratulujemy Monice i Hańczy. :silacz:
SOKOŁÓWKA

Zapraszam na stronę o moich ogarach : http://www.mojeogary.ga
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Tarchalice 2016 Konkurs Pracy Tropowców

Post autor: ania N »

Brawo Hańcza. :silacz: :piwko:

I brawo Ewa mimo że tym razem nie wyszło. :piwko:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13065
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Tarchalice 2016 Konkurs Pracy Tropowców

Post autor: kasiawro »

Ewa co nas nie zabije to nas wzmocni :silacz:. Dzięki za opisanie jak Wam poszło i co było przyczyną nie ukończenia ścieżki.
Celowo nic o Was nie pisałam, bo wiedziałam że Ty jak będziesz miała możliwość odezwiesz się.
Wiem, że się nie poddacie znając Was na tyle ;).
Ewa, Ty po Białej robiłaś z nią jeszcze ścieżki przed konkursem?
Tak myślę, może ona "przetrenowana" znudziła się...?
Fotki jakieś macie?
Awatar użytkownika
1e2w3a
Posty: 2358
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 21:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: MIĘDZYBÓRZ / WROCŁAW, Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Tarchalice 2016 Konkurs Pracy Tropowców

Post autor: 1e2w3a »

kasiawro pisze:Tak myślę, może ona "przetrenowana" znudziła się...?
Przetrenowana może nie, bo tak często jej nie zakładam ścieżek, ale bardziej prawdopodobne, że znudzona. Po warsztatach zrobiłam jej jedną ścieżkę i o dziwo poszła po niej bardzo dobrze i chętnie, nawet oznajmianie zrobiła.
No ale tak wracając do tego konkursu - tak zaczęłam zachodzić w głowę co było tego przyczyną, że tak się wybiła z tropienia. Chyba do niczego sensownego nie dojdę. Ona w pewnym momencie , już po tym drugim łożu, złapała trop ale zaczęła się oglądać do tyłu i bardzo zaintrygowali ją siedzący sędziowie. Ja jak kucam czy się schylam a Bona gdzieś się tam kręci, to po to żeby przyszła do mnie. To z reguły działa. Może Bona też to tak opacznie zrozumiała, no ale to tylko takie przypuszczenia. Jakby była mocno zainteresowana tym zapachem to pewnie by się nie oglądała za siebie.
SOKOŁÓWKA

Zapraszam na stronę o moich ogarach : http://www.mojeogary.ga
ODPOWIEDZ