Ogary tropiące

Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Ogary tropiące

Post autor: hania »

Ja muszę przyznać, że na początku tropu nie waruję psa. Zawsze zaczynam rytuałem - pies siad-zostań, ja idę zobaczyć zestrzał, potem zmiana cywilnej obroży na tropową i dopiero idziemy tropić.
Potem zależnie od psa - są takie, które potrzebują ciszy i pracują same a są takie, które na tropie trzeba wspierać głosem.

Odnośnie nagród - zasadniczo u moich psów (poza jednym) nagradzanie jedzeniem na końcu tropu nie miało sensu - to co tam leżało (skóra, makieta) było dużo bardziej interesujące.

Nie kładę też nagród na tropie - tak jak się szkoli psy do IPO. Jakoś u psów myśliwskich nie jest to potrzebne - myślę, że dlatego, że tropienie mają instynktowne. A wręcz przeciwnie - smakołyki położone na tropie rozpraszały psy, z którymi tego sposobu próbowałam.

Warowanie na tropie - jeśli pies ma dobrze zrobione warowanie sprawdza się super.
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogary tropiące

Post autor: Józef »

hania pisze:jeśli pies ma dobrze zrobione warowanie sprawdza się super.
No właśnie - apropo warowania, tego jeszcze psa nie uczyliśmy. Napisałaś że się sprawdza jeśli pies ma je dobrze już zrobione. A w drugą stronę? Jeśli wprowadzamy ścieżkę jako nowy element czy ma sens połączyć to z drugim nowym elementem - czyli nauką warowania?

Jeszcze apropo zagadnienia że psy różnie i na różnych etapach tracą po polowaniach zainteresowanie "sztucznymi ścieżkami". Czy diametralnie różny powtarzalny "rytuał" przyjmowany na polowaniach i na ścieżkach może tu pomóc? A może zaszkodzić?
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 206
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 15:08

Re: Ogary tropiące

Post autor: mirek »

Józef pisze:czyli nauką warowania?
Warowanie jest elementem "apelu" czyli posłuszeństwa i raczej trudno łączyć naukę tropienia z uczeniem psa posłuszeństwa :wow_3: .Jeżeli Kusy nie zna tej komendy, to na tropie tego nie nauczysz :niewka:
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogary tropiące

Post autor: Józef »

mirek pisze:na tropie tego nie nauczysz
Wyluzuj..... Nauczę. Nie mam Twojego doświadczenia więc pytam. Nauczę i na tropie jak będzie trzeba i bez, ale nie w tym rzecz... Co mi radzisz doświadczony druhu?
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 206
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 15:08

Re: Ogary tropiące

Post autor: mirek »

Nie łącz jednego z drugim, ucz warowania i zakładaj ścieżki ale na tropie nie mąć mu w głowie.Zaczniesz go warować na ścieżce dopiero wówczas jak opanuje tą komendę.No i apel na każdym kroku :zgoda:
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogary tropiące

Post autor: Józef »

mirek pisze:Nie łącz jednego z drugim, ucz warowania i zakładaj ścieżki ale na tropie nie mąć mu w głowie.Zaczniesz go warować na ścieżce dopiero wówczas jak opanuje tą komendę.No i apel na każdym kroku :zgoda:
:szacun_1: No i jestem Ci wdzięczny.... Sam mogę "gwałcić" i zmuszać, z Wami mogę uczyć siebie i psa. No i Mirku.... nie odmówisz przecież... w 2009 wspólne polowanko profesora Argo i Kusego? Hę? :zgoda:
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 206
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 15:08

Re: Ogary tropiące

Post autor: mirek »

Może wpadniecie jutro :mysl_1: , pokaleczyłem łanię i jutro idę z psami jej szukać, dzisiaj nie daliśmy jej rady, wyrolowała nas.O polowanku wspólnym musimy pogadać przy okazji jakiegoś spotkania po to poważny temat a sezon już właściwie się kończy :nunu: Jeżeli chodzi o naukę apelu, to chociaż trzy komendy musicie opanować do perfekcji, do mnie,siad i waruj, łatwiej będzie się wam współpracowało.Ja sukę uczę między innymi w ten sposób że zanim zacznie jeść musi wykonać siad i zaczyna szamać jak jej pozwolę, przed wyjściem z kojca musi przywarować i wychodzi jak jej pozwolę tak w zarysie wg. mnie powinno to wyglądać, no i konsekwencja do bólu. Arga oczywiście już nic nie nauczę bo on wie co robi i nie jest mi potrzebne jego warowanie, tylko ma mi znaleźć to czego szukamy i generalnie to mu wychodzi.Gorzej z suką, ma talent ale jest uparta i z posłuszeństwem u niej gorzej jak u "starego" ale pracujemy nad tym, a wiadomo że z dziewczynami jest trudniej :niewka:
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogary tropiące

Post autor: Józef »

Spoko. Mamy czas, właśnie straciłem psa. Bądźmy w kontakcie.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogary tropiące

Post autor: dorob62 »

Jak to straciłeś psa?????? `co się stało??????
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
gryfna

Re: Ogary tropiące

Post autor: gryfna »

No właśnie? Brakowało Was na dzisiejszym polowaniu.
ODPOWIEDZ