OGAR POLSKI specjalizacja

Awatar użytkownika
carmen
Posty: 763
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 09:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: koło Żywca

Re: OGAR POLSKI specjalizacja

Post autor: carmen »

maciek nakręc jakieś swoje filmiki z jazdy... jakie macie tereny itp ;)
Określ swoją wizję przyszłości. Zastanów się jaka jest jej cena? Postanów, że ją zapłacisz...
gryfna

Re: OGAR POLSKI specjalizacja

Post autor: gryfna »

Maciej Osiński pisze:u mnie ludzie na drugiej lekcji galopują- serio. Niestety polska jazda jest daleko za zachodem i wschodem... :( Mam znajomego z Ukrainy. Szkolił kiedyś kadrę olimpijską. On nie wymaga toczka i sam nigdy nie zakładał. Ja też śmigam bez toczka. Jak ma się coś stać to i tak się stanie...
O tak, zawsze można złamać nogę albo kręgosłup ;) Ja śmigam w kasku, ale wolałabym w cylindrze i z woalką... :)
Nie jestem pewna czy jesteśmy aż tak zapóźnieni - w Europie uchodzimy za naród potrafiący odpowiednio zająć się końmi. Co prawda takich sukcesów w sporcie, jakie odnosił niegdyś Jan Kowalczyk, dawno w polskim jeździectwie nie było, ale jeśli chodzi o tradycję - jest przecie ogromnie bogata!
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: OGAR POLSKI specjalizacja

Post autor: weszynoska »

ech...konno...to najlepiej spróbować w Bieszczadach...na oklep..i bez toczka...i samemu z tabunu konika wyłapać...

z kaskiem...albo woalką..to zawody...

a normalnie...w życiu...to gitara, kapelusz, gumofilce


http://zen11.wrzuta.pl/audio/5P8yQwbB3X ... ja_kowboje" onclick="window.open(this.href);return false;
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
gryfna

Re: OGAR POLSKI specjalizacja

Post autor: gryfna »

O nie! Ja lubię elegancję ;) No dobra, styl etno-ukraina też bardzo lubię :) Grunt, żeby nie było nudno. Zawody mnie nigdy nie interesowały, tylko galop przez pola i lasy. Bieszczady.... marzenie.
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: OGAR POLSKI specjalizacja

Post autor: weszynoska »

gryfna pisze: styl etno-ukraina


??????????
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Maciej Osiński
Posty: 266
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 14:38

Re: OGAR POLSKI specjalizacja

Post autor: Maciej Osiński »

W europie to się z nas nabijają. Prawda jest taka że przed wojną w Polsce było dużo ludzi którzy umieli jeździć bo jeździli w kawalerii. Teraz to polak jak chce zaistnieć na zawodach to kupuje dobrego konia i przez sezon dwa ten koń już się do niczego nie nadaje. Polska hodowla koni też jest do kitu. Wszyscy chcą mieć konie sportowe tylko nikt nie umie później z nimi postępować...
"Zastanawiałeś się kiedyś, co one o nas muszą myśleć? No popatrz tylko - wracamy ze spożywczego z niesamowitą zdobyczą: kurczakiem, wieprzowiną, połową cielaka. Muszą myśleć, że jesteśmy najlepszymi myśliwymi na świecie!"
gryfna

Re: OGAR POLSKI specjalizacja

Post autor: gryfna »

ad Maciej Osiński
hmmmm.... to mnie zaskoczyłeś. Ciekawe czemu się tak dzieje?

ad Węszynoska
miałam na myśli futra, skóry, rozwiany włos, koraliki i łapanie konika z tabunu..... tak to sobie nazwałam z mojej ogromnej miłości do wschodu :) Takie tam głupoty.... ;)
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 763
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 09:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: koło Żywca

Re: OGAR POLSKI specjalizacja

Post autor: carmen »

maciek który kraj uważasz za autorytet w hodowli koni?
Określ swoją wizję przyszłości. Zastanów się jaka jest jej cena? Postanów, że ją zapłacisz...
Maciej Osiński
Posty: 266
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 14:38

Re: OGAR POLSKI specjalizacja

Post autor: Maciej Osiński »

Anglia. Tam hodowlą zajmują się Ci co się na tym znają a nie wszyscy... :( Wszyscy chcą mieć konie sportowe. Kryją ogierami sportowymi robią różne mieszanki typu ziemniak arab albo konik polski z arabem. Gdzie tutaj sens i logika?? Ja kupując Uncję kupiłem chyba najbrzydszego konia jakiego mogłem kupić ale z fenomenalnym charakterem. Za ten charakter ją właśnie kocham i cenię. Mam ją już 3 lata i jeśli miałbym ją kryć to tylko spokojnym ogierem. W dupie bym miał wygląd.
"Zastanawiałeś się kiedyś, co one o nas muszą myśleć? No popatrz tylko - wracamy ze spożywczego z niesamowitą zdobyczą: kurczakiem, wieprzowiną, połową cielaka. Muszą myśleć, że jesteśmy najlepszymi myśliwymi na świecie!"
gryfna

Re: OGAR POLSKI specjalizacja

Post autor: gryfna »

Wrzuć fotkę tej najbrzydszej kobyły ;)
Ja uważam, że dobry charakter i ładny ruch to podstawa. Maść, uroda i rasa obojętna.
Jak patrzę na konia, którego dosiadam zachodzę w głowę gdzie w nim drzemie ten rzeczony arab :)
Dla mnie to raczej mix fiorda z hucułem :D Na tabliczce w stajni jednak jest napisane, że w 1/4 Sabat jest czystej krwi arabskiej ;) Mnie się podoba, bo lubię konie prymitywne, w dodatku usposobienie ma wybitnie sympatyczne. Jest końskim alter ego Gryfa.
ODPOWIEDZ