Gotowanie w mikrofali

Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Gotowanie w mikrofali

Post autor: aganowaczek »

Dostaliśmy w prezencie kuchenkę mikrofalową :? A, że ja "ciemna masa z prowincji" :gleba: to nie bardzo wiem jak do tego urządzenia podejść :roll: Niby wiem, że służy do odgrzewania i odmrażania, ale czy do gotowania też???? Jeśli macie doświadczenie w temacie, to proszę o porady i przepisy :prosze_1:
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Gotowanie w mikrofali

Post autor: qzia »

Do gotowanie też. Ja kiedyś nawet zupy w mikrofali gotowałam bo u nas na wsi niet gazu. Najlepiej w internet wrzucić problem i wyskoczą Ci przepisy. Generalnie zasada jest taka, że jak chcesz np kartofle ugotować to musisz dolać wody tak do połowy, naczynie przykryć i włączyć na kilka minut. Potem trzeba jeszcze trochę poczekać i sprawdzić czy się ugotowały, jak nie to dalej włączasz. Pamiętaj, że się szybciej gotuje i łatwo sfajczyć. Można nawet ciasto upiec ale wychodzi dość syfiaste i szybko twardnieje. My podgrzewamy głównie mleko (szklanka 1min) lub żarcie typu makaron, kotlet, zupa (też po 1-2 min i sprawdzam czy już) itp. Znajomi gotowali nawet wodę na herbatę ale trzeba ciągle pilnować, bo łatwo wygotować. Odmrażam rzadko bo najczęściej się na zewnętrznych warstwach podgotowywuje a w środku dalej kamień. No chyba, że psie mięso.
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Gotowanie w mikrofali

Post autor: weszynoska »

Łeeeee... mikrofala jest do odgrzewania obiadu ..lub pizzy ;)

czasami do szybkich kanapek na gorąco, albo zapiekanek

reszta to zawracanie głowy

PS. Można jeszcze robic popcorn ;)
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Gotowanie w mikrofali

Post autor: miszakai »

O tak, chyba popcorn wychodzi jej najlepiej. Kiedyś w Galileo porównywali jakość dań przyrządzonych w mikrofali i smak np. kurczaka zdecydowanie lepszy jest duszony czy smażony czy na parze niż w mikrofali. Rozmrażanie nigdy mi nie wychodziło, bo właśnie brzegi zaparzone a środek kamień, zapiekanki nawet przy funkcji grilla gumowate :niewka: W wynajmowanym mieszkaniu mięliśmy i sprawdzała się do podgrzewania np. czosnkowej bułki czy mleka/zup no i popcornu. Do gotowania nie używałam...
Obrazek
Awatar użytkownika
Asiun
Posty: 1267
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 17:50
Gadu-Gadu: 4129240
Lokalizacja: pod Warszawą

Re: Gotowanie w mikrofali

Post autor: Asiun »

U nas służy tylko d o podgrzewania mleka. Nie lubię obiadu podgrzewanego w mikrofali - nieraz wolę zjeść zimne jak mi się nie chce uczciwie odgrzać w piekarniku czy na patelni.
No ew. zupę można odgrzać :)
Obrazek
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Gotowanie w mikrofali

Post autor: BasiaM »

Jak masz mikrofalówkę z grillem to i zimą kiełbaskę usmażysz :mrgreen:
Ja tylko rozmrażam mięso, mam taką funkcję, że fajnie rozmrozi całe mięso i nie zaparza mi brzegów.
Mój chłop podgrzewa sobie zupki, obiadki itp, a mnie niestety nic z mikrofali nie smakuje :placzek:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Gotowanie w mikrofali

Post autor: nulka »

A ja sie dużo nasłuchałam ,ale nie szukałam i nie czytałam ,że mikrofala jest beee...tzn. jedzenie z niej jest "martwe " to co ma być białkiem ,cukrem czy tłuszczem to nawet ich nie przypomina w każdym razie podobno na pdst. badań w Stanach i Rosji (ale ja ich nie podam co i gdzie ) z mikrofali wręcz toksyczne żarcie i bum w Stanach na mikrofalę dawno minął .
A tu znalazłam taki artykuł w necie ,ale nie wiem na ile wierygodny

http://urodaizdrowie.pl/czy-gotowanie-w ... e-szkodzic" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Grot
Posty: 438
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2012, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Pyskowice/ Zabrze

Re: Gotowanie w mikrofali

Post autor: Grot »

A ja mam coś takiego...

Mikrobabeczka
składniki na 1 babeczkę:

4 łyżeczki mąki
6 łyżeczek cukru
2 łyżeczki kakao
jajko
4 łyżeczki mleka
3 łyżeczki oleju
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia, cukier puder
Mąkę mieszamy z cukrem,proszkiem do pieczenia, i kakao. Dodajemy jajko, mleko, i olej. Ponownie dokładnie mieszamy.Ciasto wlewamy do filiżanki i wkładamy na 5 minut do mikrofalówki nastawionej na 800W. Odstawiamy do wystygnięcia.Wierzch posypujemy cukrem pudrem.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Gotowanie w mikrofali

Post autor: qzia »

No i widzisz Aga :jezyk_3: Dowiedziałaś się co jest niedobre, paskudne i do niczego z mikrofali. :hi_1: Wywal grata i kub sobie porządnego grilla. :jezyk_3:
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: Gotowanie w mikrofali

Post autor: panbazyl »

oj, bo mikrofala to urządzenie w miarę bezpieczne do tego aby dzieci sobie podgrzały jakieś żarcie. I na tym koniec :jezyk_3:

a że w różnych sprzętach da się zrobić różne dziwne rzeczy to wiem z autopsji jak miałam do dyspozycji ryż i przelewowy expres do kawy i prąd i nic więcej. Ryż się ugotował, expres przeżył :happy3: i ja też mam się dobrze.
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ