Kapusta zasmażana - proszę o przepis

Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Kapusta zasmażana - proszę o przepis

Post autor: aganowaczek »

:prosze_1: :prosze_1: :prosze_1:
Chodzi po mnie kapusta zasmażana, ale nigdy jej nie gotowałam. Wrzućcie proszę sprawdzone przepisy - obojętnie, czy z białej czy z kiszonej kapusty :prosze_1:
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Kapusta zasmażana - proszę o przepis

Post autor: weszynoska »

Białą szatkujesz na wiórki ( ja to robie nożem dość grubo) i obgotowujesz w osolonej wodzie..chwilę...jakies 5 minut

Odcedzasz , w rondlu szklisz cebulę dodajesz odcedzoną kapustę, podlewasz troszką wody i dusisz...drugie 5 minut. Dosalasz i dopieprzasz do smaku, dodajesz krople octu...( taką troszke większą kroplę) i zalewasz zasmażką zrobioną na następnej patelni....


Kiszoną przepłukujesz z kwasu i gotujesz...troche dłuzej niz 5 minut...odcedzasz, odciskasz, kroisz na drobno...i to samo co ze słodka tylko bez octu
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Bro
Posty: 33
Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 20:50
Gadu-Gadu: 0

Re: Kapusta zasmażana - proszę o przepis

Post autor: Bro »

Co kraj to obyczaj, roznie kapuste taka przyrzadzaja.
Ja jako ze w tygodniu siedze w domu jestem tzw. kura domowa ;) wiec i pichcenie na mojej glowie.
Ja robie tak jak w tym przepisie, wychodzi super. Polecam.
Pozdrawiam.
.
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Kapusta zasmażana - proszę o przepis

Post autor: BasiaM »

Ja wrzucam do gara kapustę kiszoną, pieprz, sól, liście laurowe, ziele angielskie oraz suszone grzybki :mrgreen:
Zalewam wodą i gotuję aż kapusta będzie miękka.

Odcedzam z wody, chwilę smażę i dodaję łyżeczkę smalcu ze skwarkami.
Podobno robię pyyyyyyyyyyyyyyyyyyyszną :mrgreen:

Czasami zanim wrzucę kapustę do gara to najpierw podsmażam pokrojony w kostkę boczek wędzony z cebulką.
Jak cebula się zeszkli i boczek wysmaży to wrzucam kapustę i zalewam wodą.
Reszta jak wyżej ;)

Najlepsza jest taka odsmażana na drugi, trzeci dzień a do tego ziemniaczki, kotlecik schabowy ... mniaaaam :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Kapusta zasmażana - proszę o przepis

Post autor: kasiawro »

Taką właśnie moja mama robi potwierdzam jest super. Ja lubię skromniejsze wydanie zamiast schabowego kiełbaskę z paletni i ziemniaczki :marzyc_2:
Awatar użytkownika
kerovynn7
Posty: 370
Rejestracja: poniedziałek 06 cze 2011, 11:11
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Kapusta zasmażana - proszę o przepis

Post autor: kerovynn7 »

Kapusta kiszona(ok 1kg) do garnka, liść laurowy 3szt, ziele angielskie 6-7 ziarenek, zalać wodą, ale tak by kapusta była na wierzchu - czyli nie za duzo wody. Gotować, a w międzyczasie kawałek boczku, nie wiem ile to jest wagowo ale na oko objętościowo wielkości zaciśniętej pięści, pokroić w kostkę, wysmażyć na skwarki, wrzucić do tego dwie średnie lub jedną dużą, pokrojoną w kostkę cebulę. Gdy kapusta będzie półmiękka dodac do niej skwarki z cebulą i tłuszczem po czym "próżyć" - czyli gotować do miękkości bez przykrycia by odparowała woda. Odcedzanie powoduje, że kapusta jest mniej kwaśna gdyż smak wylewa się z wodą.
To jest przepis poznański . Taką kapustę robi się do zasmażanej kaszanki (przepis: przygotować skwarki z boczku i cebuli j/w, dodac kaszankę bez jelita - luzem- posypać obficie majerankiem, zasmażyć) z ziemniakami z wody
Awatar użytkownika
1e2w3a
Posty: 2358
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 21:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: MIĘDZYBÓRZ / WROCŁAW, Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Kapusta zasmażana - proszę o przepis

Post autor: 1e2w3a »

Poszatkować cienko kapustę słodką i wrzucić do rondla z szerokim dnem na rozgrzany olej i przesmażyć do chwili, aż kapusta zmięknie. Jeżeli zacznie się trochę przypalać to dodać trochę oleju (ew. 1 lub 2 łyżki wody, ale wody jak najmniej). Jak już dostatecznie zmięknie to można dodać kilka śliwek suszonych pokrojonych w paski.
W drugim rondlu rozgrzać olej i wrzucić kapustę kiszoną, uprzednio odciśniętą z soku (jeżeli kapusta jest zbyt kwaśna to należy ją trochę przepłukać). Podsmażać przez kilka minut.
Połączyć obie kapusty, dodać przesmażoną cebulkę z pieczarkami lub grzybkami suszonymi, doprawić solą, pieprzem, tymiankiem lub lubczykiem. Wszystko dokładnie wymieszać i jeszcze chwilę potrzymać na ogniu.
Jeśli chodzi o proporcje kapusty słodkiej do kiszonej to mi najbardziej odpowiada 2:1, ale może być inna np. pół na pół.
SOKOŁÓWKA

Zapraszam na stronę o moich ogarach : http://www.mojeogary.ga
ODPOWIEDZ