Chleby, bułki itp..ogólnie pieczywo.

Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Chleby, bułki itp..ogólnie pieczywo.

Post autor: BasiaM »

No ja tak jak do jeża podchodziłam z pieczeniem na zakwasie w maszynie ... myślałam, że nie wyjdzie.
A tu proszę, chyba jednak ten mój automat potrafi wszystko :D
Na drożdżach też wszystko super, wczoraj robiłam ciasto drożdżowe ... wszystko już zjedzone :lol:

Mam 19 programów ale świetnie sprawdza mi się osobno wyrabianie i rośnięcie ciasta a potem tylko ustawiam pieczenie.
Jednak chleb robię programem podstawowym, a pszenny chleb na bagietkę ustawiam, zależy ile tego robię ...
Próbowałam też z gotowego ciasta francuskiego upiec krokiety z nadzieniem szpinakowym i wyszły rewelacyjnie ;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Chleby, bułki itp..ogólnie pieczywo.

Post autor: BasiaM »

Zakwas szaleje, ja szleję a chleb coraz lepszy :cwaniak:

Tu jeszcze gorący a jaki pyyyysznyyyyy :mrgreen:
Załączniki
chleb.PNG
chleb.PNG (744.76 KiB) Przejrzano 2587 razy
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Chleby, bułki itp..ogólnie pieczywo.

Post autor: SARABANDA »

Znaleziony na fb, wypróbowany i zachwycony chleb bezglutenowy z kaszy gryczanej niepalonej z dodatkiem dowolnych ziaren/bakalii u mnie z czarnuszką i siemieniem ale będą jeszcze inne.
Polecam dla bezglutenowców ale nie tylko. Po prostu wiesz co jesz. Banalnie prosty do zrobienia. http://cupofnature.pl/?s=chleb+gryczany&submit=Search" onclick="window.open(this.href);return false;
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Angelika
Posty: 612
Rejestracja: czwartek 04 maja 2017, 21:41
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: okolice Zawiercia

Re: Chleby, bułki itp..ogólnie pieczywo.

Post autor: Angelika »

Dziękuję bardzo! :happy3: na pewno wypróbuję :)
ODPOWIEDZ