Gary, garnki, patelnie ...

Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Gary, garnki, patelnie ...

Post autor: SARABANDA »

Jak taka maszynka się nazywa ? jak poszukać w necie, pierwszy raz się spotykam
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Gary, garnki, patelnie ...

Post autor: BasiaM »

SARABANDA pisze:Jak taka maszynka się nazywa ? jak poszukać w necie, pierwszy raz się spotykam
Gosia to jest po prostu "urządzenie do gotowania ryżu"
Różne firmy to produkują. Zastanawiam się nad Moulinexem albo Tefalem

haniu, jaką ty masz ?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Gary, garnki, patelnie ...

Post autor: hania »

Ja mam bardzo prosty kupiony w Lidlu w czasie poprzedniego chińskiego tygodnia (kosztował chyba koło 50 zł, ale było już przecenione). Bałam się inwestować w coś droższego dopóki nie sprawdzę czy mi to odpowiada. Jak ta skończy żywot to pewnie kupię lepszą bo już wiem, że chcę ;)
http://fanlidla.pl/gazetka/2013.04.11.k ... wania,ryzu
Gotuję głównie ryż i kaszę jaglana, choć inne kasze też się zdarzały. Dla mnie ryż jest idealny, basmati sypki, do sushi kleisty. Ale myślę, że idealność ryżu to sprawa indywidualna. Dla mnie wielką zaletą jest to, że maszyna ułatwiła mi bardzo gotowanie ryżu do sushi i innego ryżu "nietorebkowego" (a zależało mi na zrezygnowaniu z ryżu w torebkach) - nie dość, że mogę go przyprawiać (np cytryną i imbirem) to nie muszę go pilnować. I kasza jaglana mi się nie przypala :)
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Gary, garnki, patelnie ...

Post autor: BasiaM »

Ja też wolę ryż sypki ;) widziałam te urządzenia w Lidlu i nawet chciałam zaryzykować ale mąż mnie odciągnął :gleba:
Będę polować na następny tydzień azjatycki :D
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Marta A
Posty: 1007
Rejestracja: czwartek 16 maja 2013, 22:54
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Suwalszczyzna

Re: Gary, garnki, patelnie ...

Post autor: Marta A »

Ale numer z tym garnkiem do ryżu :zdziw_4:
Nigdy bym nawet nie sięgnęła, żeby obejrzeć, gdybyś tak nie opisała :) Jak gdzieś znajdę, to rzucem okiem pod kątem "czy jest potem dużo zmywania" albo "czy można prać w zmywarce"...
Obrazek
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Gary, garnki, patelnie ...

Post autor: BasiaM »

Teraz takie cuda robią, że w kuchni to prawie nic nie trzeba robić :gleba:

a tak BTW ( chociaż też o garnkach ;) ) , mam frytownicę firmy eldom, użytą RAZ ! może ktoś się skusi ? mogę zrobić bazarek :mysl_1:
i do tego z Lidla tarki do warzyw, nieużywane :mysl_1:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Gary, garnki, patelnie ...

Post autor: SARABANDA »

Mam jak Marta, bardzo zachowawcza w temacie jestem, ale już wiem że chcę, też ryżowo- kaszana jestem. Chociaż nie mam żadnego problemu z tradycyjnym gotowaniem, wszystko udaje się ok i się nie przypala.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Gary, garnki, patelnie ...

Post autor: nulka »

Emalię bardzo lubię i chętnie bym używała ale mam kuchenkę ceramiczną.
Na indukcji podgrzewam w emaliach .Garnki z grubym dnem mam stare chyba ponad 15 lat niemieckie "bohman" są super do zup ,duszenia mięs ,bigosu i do kasz też .z powodzeniem gotuję ryż na sypko ,jaglaną i gryczaną z tym,że muszę pilnować daję mało wody ,ale ma wystawać ponad kaszę na małym ogniu ,jak wchłonie wodę wyłaczam i z 15 min musi dojść .Gotuję w małym garnku pod przykrywką ,ale na to urządzenie do ryżu chyba się skuszę :)
Garnek rzymski dla mnie jest świetny do wszystkich mięs .Mam czterech chłopów (nie do końca wszyscy mięsożerni :D ), ale gęś czy kaczka w rzymskim wychodzi krucha i delikatna .Wszystkim smakuje nawet tym mniej "mięsnym "
Co do surowych rzeczy ,wszystkiego oczywiście nie da się na surowo ,gotowanie jednak niszczy enzymy ,ale nie w tym rzecz ;) Rzecz w tym ,żeby każdy znalazł dla siebie najbardziej odpowiednie żarełko i najzdrowsza dla niego formę przygotowywania ze wszystkimi preferencjami :) Znam wiele osób ,dla których surowe warzywa i owoce to ucieczka od choroby
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Gary, garnki, patelnie ...

Post autor: kasiawro »

Do garnków, noży polecam sklep MALL internetowy.
Ja mam Tefala patelnie, garnki teflonowe (ingenio) i te z grubym dnem srebrne - praktyczne i w dość w normalnych cenach. Fakt patelnie pierwszą tefala i garnki miałam 8 lat, te nowsze na 100% tyle nie wytrzymają ( nie znaczy, że więcej gotuję :)) wszystko robią coraz mniej trwalsze. Najbardziej niszczy się myciem w zmywarce teflonowe. Mam kilka rzeczy Berghoffa i siostra ma garnki - polecam.
Też Gosiu kwestia ile chcesz przeznaczyć i czy kolor jest ważny :).
W lidlu były szybkowary i też kto kupił to sobie chwali :).
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Gary, garnki, patelnie ...

Post autor: Ania W »

Bardzo fajny ten garnek - jako ambasadorka marki Lidl nic o nim nie wiedziałam ;)
Z tego co wiem teflonu nie powinno się w ogóle myć w zmywarce, choć podobno niektóre mają takie "przyzwolenie" - ja nie wrzucam. Patelnie tefalu faktycznie dość długo mi służą.
ODPOWIEDZ