Nutkowe przepisy ;)

Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Nutkowe przepisy ;)

Post autor: Malgosiaczek_27 »

To i może ja jakiś przepis na sałatkę wrzucę ;)
Sałatka będzie z kurczakiem :)
A więc:
- kapusta pekińska
- pomidory
- świeży ogórek
- rzodkiewka
- żółta papryka
- marchewka
- pierś z kurczaka
- paprykowo - ziołowy sos Knorra
- majonez

Kapustę pekińską kroimy na drobne kawałki (lub rwiemy, wedle uznania), dodajemy skrojone ogórki, rzodkiewkę, pokrojona na cienkie paseczki paprykę, starkowaną na drobnych oczkach marchewkę. Pierś z kurczaka posypujemy przyprawami (na ostro bądź łagodnie jak kto woli), najlepiej robimy to na samym początku żeby zdążyła przejść przyprawami. Potem smażymy w panierce na złocisty kolor. Po wystygnięciu kroimy w kostkę i wrzucamy do reszty składników. Dodajemy też pokrojone w ćwiartki pomidory. Majonez mieszamy z sosem ziołowym i dodajemy do reszty.
To by chyba było wszystko ;)
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Re: Nutkowe przepisy ;)

Post autor: Malgosiaczek_27 »

No i może jeszcze przepis na zapiekane ziemniaczki:)
Ziemniaki dokładnie umyć (nie obierać) :) Odkroić kawałek z wierzchu (wzdłuż kartofelka) żeby powstała taka "przykrywka" ;) Pozostała część kartofelka wydrążyć w środku. Ja używam do tego małej łyżeczki. Wydrążonego ziemniaczka posypać przyprawami.
Potem przygotowujemy farsz:
tarkujemy surowe ziemniaki na grubych oczkach tarki, dodajemy pokrojony w kosteczkę boczek, dodajemy posiekany koperek lub natkę pietruszki i również starkowany żółty ser. Przyprawiamy farsz i mieszamy. Napełniamy wydrążone ziemniaczki i i przykrywamy odciętym wcześniej "wieczkiem" ;) Jeśli ktoś chce można przed przykryciem zalać farsz łyżką rozbitego jajka. Później "przykrywki" przypinamy wykałaczkami żeby się trzymały.
Pieczemy na posmarowanej olejem blaszce około godziny. Im dokładniej wydrążony ziemniak (im cieńsze ścianki ziemniaka) tym szybciej się upieką. Dobrze na ułożone na blaszce ziemniaki położyć na każdy po troszkę margaryny lub posmarować olejem.
SMACZNEGO!!! :)
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
bea100

Re: Nutkowe przepisy ;)

Post autor: bea100 »

Bardzo mi się ten ziemniaczkowy przepis podoba- dla mnie bomba- a czy można go zrobić w prodiżu?
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Nutkowe przepisy ;)

Post autor: Aszemi »

Genialne spróbuję na bank :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Re: Nutkowe przepisy ;)

Post autor: Malgosiaczek_27 »

bea100 pisze:Bardzo mi się ten ziemniaczkowy przepis podoba- dla mnie bomba- a czy można go zrobić w prodiżu?
Beatko nie mam pojęcia, ja zawsze w piekarniku robiłam. Ale pewnie można ;)
Aszemi pisze:Genialne spróbuję na bank :mrgreen:
Spróbuj koniecznie bo na prawdę pychota ;)
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Nutkowe przepisy ;)

Post autor: Aszemi »

W prodiżu powinno wyjść tak samo jak w piekarniku ;)
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Re: Nutkowe przepisy ;)

Post autor: Malgosiaczek_27 »

Naleśniki gruszkowe :)
- Dżem z gruszek
- mleko
- mąka
- jajko
- cukier waniliowy bądź migdałowy
- śmietana

Mleko wlać do wysokiego garnka, wbić całe jajko i wsypać cała torebkę cukru waniliowego lub migdałowego. Ubijać dość szybko.(ja używam do tego zwykłej trzepaczki do jajek, takiej z kulka w środku hehe ;)) Potem przesiana przez sitko mąke stopniowo wsypywać, ubijając. Ciasto na naleśniki powinno mieć odrobinę gęstawą konsystencje i być puszyste, co będzie widoczne widoczne podczas smażenia. Smażyć placki dość grube, na rozgrzanej patelni posmarowanej oliwą, na złocisty kolor. Posmarować placki dżemem, następnie przypiec na patelni. Podając je polac po wierzchu smietaną.
Po prostu pychota :)
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Nutkowe przepisy ;)

Post autor: weszynoska »

Malgosiaczek_27 pisze:No i może jeszcze przepis na zapiekane ziemniaczki:)
Ziemniaki dokładnie umyć (nie obierać) :) Odkroić kawałek z wierzchu (wzdłuż kartofelka) żeby powstała taka "przykrywka" ;) Pozostała część kartofelka wydrążyć w środku. Ja używam do tego małej łyżeczki. Wydrążonego ziemniaczka posypać przyprawami.
Potem przygotowujemy farsz:
tarkujemy surowe ziemniaki na grubych oczkach tarki, dodajemy pokrojony w kosteczkę boczek, dodajemy posiekany koperek lub natkę pietruszki i również starkowany żółty ser. Przyprawiamy farsz i mieszamy. Napełniamy wydrążone ziemniaczki i i przykrywamy odciętym wcześniej "wieczkiem" ;) Jeśli ktoś chce można przed przykryciem zalać farsz łyżką rozbitego jajka. Później "przykrywki" przypinamy wykałaczkami żeby się trzymały.
Pieczemy na posmarowanej olejem blaszce około godziny. Im dokładniej wydrążony ziemniak (im cieńsze ścianki ziemniaka) tym szybciej się upieką. Dobrze na ułożone na blaszce ziemniaki położyć na każdy po troszkę margaryny lub posmarować olejem.
SMACZNEGO!!! :)

czy ktoś próbował ten przepis na grillu???? Np. owinięte w folię, albo na tacce :mysl_1:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
ODPOWIEDZ