Dania obiadowe

Awatar użytkownika
Paula
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 1600
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 21:24
Gadu-Gadu: 3818816
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dania obiadowe

Post autor: Paula »

Coś takiego rzuciło mi się w oko przypadkiem
http://www.kwestiasmaku.com/blog/files/ ... try-id-960" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiamy,
Paula & Świtun
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Dania obiadowe

Post autor: nulka »

Zrobiłam szparagi zielone na masełku klarowanym ,nie obierane ,tak jak piszecie zalałam troszkę bulionem ,poddusiłam ,pycha do obiadu,był też świeży szpinak z czosnkiem ze śmietaną ,mniam,ziemniaczki ,do tego gulasz ,ale nie poszedł ,bo jarskiego było dużo i smaczne :)
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: Dania obiadowe

Post autor: Danuta »

Czy sezon na szparagi już minął???
Kiedyś jadąc samochodem wysłuchałam w Trójce świetną gawędę o wariacjach nt. szparag.
Tak wtedy jechałam i myślałam o Kasiwro :happy3:

Teraz przypomniałam sobie, odkopałam audycje i polecam do wysłuchania i zrobienia :mrgreen: .
Babeczki szparagowe i flan - brzmią apetycznie - ślinka cieknie :happy3:
A ponieważ ja jestem antytalent kulinarny i sama tego nigdy nie zrobię, to może chociaż przeczytam, czy ktoś zrobił i jak smakowało :lol:

http://www.polskieradio.pl/9/824/Artyku ... i-na-deser" onclick="window.open(this.href);return false;

Polecam posłuchać. jest opcja: "Posłuchaj"
i tam: Kulisy Kulinarnej Akademii - przedstawia Marek Brzeziński - (...a tu jest flan czyli budyń)
oraz: Szparagi na wiosnę i to w trzech kolorach - (tego słuchałam najpierw ;) i tu są babeczki...)
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
REDAIK
Posty: 1090
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 23:16

Re: Dania obiadowe

Post autor: REDAIK »

Krewetki słodko-pikantne z tortillą
Krewetki bez ogonków rozmrozić. Przygotować zalewę: oliwa, 2-3 ząbki czosnku wyciśnięte przez praskę, sok z połowy cytryny, chili, cukier, sól - wszystko wymieszać. Krewetki wrzucić do woka i poczekać aż odparują. Następnie zalać zalewą i smażyć ciągle mieszając, aż staną się chrupiące i rumiane. Placki tortilli podgrzać w piekarniku lub mikrofali. Krewetki nakładać na placki i polewać jeszcze z umiarem sosem słodko-pikantnym, a następnie zawinąć w placek. Do tego jakieś dobre, lekkie wino białe. Smacznego.
http://www.ogarzygon.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Dania obiadowe

Post autor: kasiawro »

REDAIK pisze: Krewetki bez ogonków rozmrozić.
O matko ja czytam i myślę jak je Iza rozmnaża... :gleba: aż drugi raz czytam i wreszcie zaskoczyłam ;)
Danusia Dzięki Wielkie właśnie miałam weekend pod hasłem szparagi, tomek już nie może patrzeć na nie ;)
A sezon wciąż trwa i na szparagi i na truskawki, tylko dlaczego te truskawki takie kwaśne??? Jak ja byłma młodsza to takie słodziutkie były.. :mysl_1:
Awatar użytkownika
REDAIK
Posty: 1090
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 23:16

Re: Dania obiadowe

Post autor: REDAIK »

Kaśka ja nie wiem o czym ty myślisz, ale na pewno nie o jedzeniu. :wstydek:
http://www.ogarzygon.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Dania obiadowe

Post autor: weszynoska »

Kasiu..zapraszam do nas na słodkie truskawki :silacz: rwane prosto z krzaczka :happy3:

nie do wyobrażenia jaka jest różnica w smaku :marzyc:

szparagów nigdy nawet na oczy nie widziałam, prosta baba ze mnie

ale narobię Wam smaka chłodnikiem z młodych buraczków :happy3:

przy 30 stopniowym upale, po dość wyczerpującej pracy przy plewieniu borówy, taki chłodnik smakuje jak najlepszy rarytas....

do tego nasz taras... :marzyc: zacieniony, z lekkim przewiewem...zjedliśmy prawie cały gar :silacz:

młoda botwinka, młode jarzynki, koperek, ziemniaczki...zabielone swojską śmietaną , ugotowane na wieprzowym żeberku , gęste od buraczanych listków, lekko kwaśne.... :jezyk:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Dania obiadowe

Post autor: ZbyszekC »

weszynoska...ty się kiedyś doigrasz. :nunu:
Jak do Krka ze wszystkimi autostopowiczkami dojade to myślisz, że co? Te parę kilometrów do Leśniówki to będzie jakiś problem :happy3:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Dania obiadowe

Post autor: BasiaM »

ZbyszekC pisze:weszynoska...ty się kiedyś doigrasz. :nunu:
Jak do Krka ze wszystkimi autostopowiczkami dojade to myślisz, że co? Te parę kilometrów do Leśniówki to będzie jakiś problem :happy3:
Właśnie :jezyk_3:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Dania obiadowe

Post autor: kasiawro »

Węszynoska kusi okrutnie, ja za zupami nie przepadam ale takie z botwinki na tarasie :marzyc_2:
ODPOWIEDZ