Ziemniaczany obiadek

Awatar użytkownika
REDAIK
Posty: 1090
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 23:16

Ziemniaczany obiadek

Post autor: REDAIK »

Proponuje drugie danie w dwóch wariantach:
I. Placki ziemniaczane z surowych ziemniaków usmażone z dodatkiem różnych suszonych ziół. Najlepiej, żeby były dosyć duże. Do tego sos pieczarkowy (pokrojone w plasterki pieczarki podgotowujemy w małej ilości wody, dodajemy pokrojoną cebulę, jarzynkę, pieprz, a na koniec zagęszczamy lekko mąką). Placuszki polewamy sosem, a do tego surówka z kapusty pekińskiej, kukurydzy i pora z dodatkiem ziół do sałatek oraz jogurtu naturalnego i majonezu. Najlepiej kiedy surówka jest schłodzona.
I. Wszystko tak samo, oprócz placków> Te drugie robione są z ciasta na kopytka, tylko smażone w kształcie placków.
Smacznego.
Mam jeszcze przepis na pyszną zupę gulaszową z sarniny, którą ostatnio robiłam. PO prostu palce lizać, ale Dorota za ten przepis to chyba mnie zje :mrgreen:
http://www.ogarzygon.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
bea100

Re: Ziemniaczany obiadek

Post autor: bea100 »

Nie zje, nie zje :lol:

Ja robię prawie podobnie. Smażę dwa duże (dość grube) placki ziemniaczane z ziołami (ostatnio robiłam z ziołami prowansalskimi) i przekładam je w środku gulaszem (może też być z pieczarkami lub papryką lub taki "gulasz" z samych pieczarek lub teraz sezon na świeże grzyby -mniam). Polewam (delikatnie górny placek) gęstą smietanką. Pychotka!!!
ODPOWIEDZ