Nasze grile

Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Nasze grile

Post autor: weszynoska »

Dziś mamy gości, zapowiedzieli się z wyżerką :D

mają być szaszłyki i sałatka ( jakaś ;) ) no i ta reszta :piwko:

mój pomysł na danie to mozarella z pomidorami i oliwkami pieczona kiełbaska wiejska ( nie wedzona tylko parzona)

i pieczonka z grila

pieczonkę będę robić pierwszy raz ale już w misce wygląda i pachnie super...zobaczymy jak nam wyjdzie
a że nie mam garnka do pieczonek to zrobię w saszetkach z folii alu. dla każdego osobna porcja, sama jestem ciekawa co wyjdzie
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Nasze grile

Post autor: BasiaM »

A ja robię tak :)

1.
Ziemniaczki myję ( nie obieram ), kroję na pół i pakuję w folię alu takie połóweczki doprawione
masłem, przyparwami, ziołami .... i na grill .... :tia:

2.
Kupuję ser pleśniowy "Turek" ( okrągły ), naturalny i on jest oryginalnie zapakowany w taką folię.
Tak kładę grill i trzymam, dopóki nie zrobi się mięciutki i ciepły ...
Otwieram ser i kładę na niego dużą łyżkę konfitury z żurawinami :mrgreen:

2.
Sałatka grecka:
Sałata zielona, lodowa, roszponka ( jak kto lubi ;) )
rzodkiewki, ogórek zielony, pomidory, ser Feta ( niebieski ),
sól, pieprz, wyciśnięte kilka ząbków czosnku, bazylia, oregano, oliwa do skropienia.
Pokroić, wymieszać i smacznego :cwaniak:

3.
Plastry boczku przypieczone na grillu a do tego...

Sos tzatziki :
jogurt grecki, ogórek zielony ( świeży ) kilka ząbków czosnku, sól i piepr.

Ogórka zetrzeć na tarce na większych oczkach, dodać sól, pieprz i czosnek ... wymieszać.
Wody z ogóka nie wylewać tylko dodać do tego jogurt i wymieszać.

Pychotka :mrgreen:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 205
Rejestracja: środa 20 sty 2010, 14:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dobrzyca

Re: Nasze grile

Post autor: Jacek »

To ja polecam masło czosnkowe:
1/2 kostki masła ( tylko prawdziwego), do tego 5-6 ząbków czosnku przez praskę, szczypta soli i ok.2 łyżki siekanej zielonej pietruszki- wymieszać.
Rewelacyjnie smakuje z pieczonym na grilu chlebkiem a jeszcze lepiej z połówkami bułek. :marzyc_2:
Jak mam mało miejsca na grilu to wrzucam bułki do piekarnika.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Nasze grile

Post autor: kasiawro »

Jak już tak tłusto jemy to ja polecam też coś na chlebek lub bułeczkę pieczoną:
szklanka oleju (kujawski, z oliwek) jaki kto chce do tego posiekana natka pietruszki, kilka ząbków czosnku (ja daję dużo bo lubię czosnek), pieprz i zioła. Wszystko daję do miski takiej wielkości aby zmieścić tam potem kromkę chlebka.
Pieczywko piekę na grillu, maczam w misce z tym olejem na to daję grubszy plaster pomidora (malinówkę) i plaster cebulki. Biorę grubą serwetkę do ręki bo z brody i palców będzie ciekło - pychota polecam.
Jeszcze do karkówki z grilla często podaję pomidory z serem żółtym, polane sosem też pycha
Awatar użytkownika
Paulina
Posty: 940
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:54
Gadu-Gadu: 2833926
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Re: Nasze grile

Post autor: Paulina »

kasiawro pisze:Jak już tak tłusto jemy to ja polecam też coś na chlebek lub bułeczkę pieczoną:
szklanka oleju (kujawski, z oliwek) jaki kto chce do tego posiekana natka pietruszki, kilka ząbków czosnku (ja daję dużo bo lubię czosnek), pieprz i zioła. Wszystko daję do miski takiej wielkości aby zmieścić tam potem kromkę chlebka.
Pieczywko piekę na grillu, maczam w misce z tym olejem na to daję grubszy plaster pomidora (malinówkę) i plaster cebulki. Biorę grubą serwetkę do ręki bo z brody i palców będzie ciekło - pychota polecam.
Jeszcze do karkówki z grilla często podaję pomidory z serem żółtym, polane sosem też pycha
Te pomidory Kasi to są pyszne :marzyc:
Awatar użytkownika
ketrin
Posty: 1985
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 20:36
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze grile

Post autor: ketrin »

Paulina pisze:
kasiawro pisze:.
Jeszcze do karkówki z grilla często podaję pomidory z serem żółtym, polane sosem też pycha
Te pomidory Kasi to są pyszne :marzyc:
a można dokładny przepis na sos :prosze_1: i czy ser plastrach
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Nasze grile

Post autor: kasiawro »

Już piszę.
Pomidory kroję w ćwiartki albo ja większe jeszcze na pół ćwiartki, układam na płaskim talerzu, posypuje bazylią, pieprzem i solą lub przyprawą do pomidorów(ta na bazarze z Niemiec).Ścieram ser na drobnej tarce, posypuje nim pomidory i polewam sosem.
Sos:
Śmietana mała 12% lub 18% jak kto woli do tego 2 łyżki majonezu,2 łyżeczki musztardy,czosnek w zależności ile kto lubi (ja daję kilka dużych ząbków), i bazylię sypię. Ostatnio też dodałam pesto z bazylią i tez była dobre.
Jutro właśnie to robię do karkóweczki która stoi już w marynacie.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Nasze grile

Post autor: kasiawro »

Tak wyglądają pomidorki wczorajsze wersji dzisiejszej:
Załączniki
pierwoszyno 632.jpg
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Nasze grile

Post autor: nulka »

Tak wyglądają pomidorki wczorajsze wersji dzisiejszej:
mniam,mniam :)

Ja paprykę faszerowałam i pieczarki :ryż z kucharkiem ,kozaczki świeże :) w śmietanie ,koperek ,papryka pepperoni czerwona i zielona ,ostra ,cebulka i czosnek -duużo,sól ,pieprz i przyprawa do grila i na grila ,fajne są pieczarki i zielona faszerowana bardziej mi smakuje

Kasiu ,a to dobry pomysł z tymi bułkami :) :)
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Nasze grile

Post autor: nulka »

weszynoska pisze:Dziś mamy gości, zapowiedzieli się z wyżerką :D

mają być szaszłyki i sałatka ( jakaś ;) ) no i ta reszta :piwko:

mój pomysł na danie to mozarella z pomidorami i oliwkami pieczona kiełbaska wiejska ( nie wedzona tylko parzona)

i pieczonka z grila

pieczonkę będę robić pierwszy raz ale już w misce wygląda i pachnie super...zobaczymy jak nam wyjdzie
a że nie mam garnka do pieczonek to zrobię w saszetkach z folii alu. dla każdego osobna porcja, sama jestem ciekawa co wyjdzie
To ja mam pytanie :CO TO ZA PIECZONKA? Pieczonka ,pieczonka :mysl_1: :mrgreen: ,to może być wszystko ,a co było? :)
ODPOWIEDZ