Miot CoOGARÓW 11.2015r - HUSARZ z Sarm.Tradycji i SZARŻA 18

Awatar użytkownika
Poniatowski Dwór
Posty: 1527
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 14:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poniatowa, woj. lubelskie
Kontakt:

Re: Miot CoOGARÓW 11.2015r - HUSARZ z Sarm.Tradycji i SZARŻA 18

Post autor: Poniatowski Dwór »

a Szarża ma się dobrze... rośnie... je ... rośnie...a że jej nowi opiekunowie nie żałują.... to je... i rośnie...
Szarża od ponad roku mieszka z młodym małżeństwem i ich córeczką, ma na wyłączność całe podwórko, wielki kojec i budę i przede wszystkim ludzi, którzy ją kochają i bardzo o nią dbają... jest radosna, wypieszczona, wybiegana i zadbana... żyć, nie umierać - super - tylko życzyć takich warunków każdemu pieskowi...

(Pańcio buduje kojec dla pieska)
Obrazek

(na zimowym spacerze z Pańcią)
Obrazek

(na podwórku)
Obrazek

(własna brama do pilnowania)
Obrazek

Historię Szarży poznałam, rozmawiałam o niej i planie hodowlanym coogarów z bardzo wieloma różnymi osobami, z różnych środowisk. Nie tylko rozmawiałam o Szarży ale też byłam u niej, poznałam jej ludzką rodzinkę, podziwiałam krzyżyki na Szarżowej budzie, świadczące o ilości upolowanych kotów (żadnemu nie przepuści)... jadłam pyszny domowy rosół...urzekli mnie ludzie, okolica i oczywiście Szarża... Bardzo cieszę się, że mój kochany Husarz będzie ojcem jej szczeniaków... po rodzicach z takimi super charakterami zapowiadają się fantastyczne dzieciaki... ciesze się tez, że Husi będzie miał swój udział w nowej linii ogarów...

I bardzo tez proszę wszystkich, którym zależy na rozwoju rasy OGARA POLSKIEGO o ..... o trzymanie kciuków (lub o modlitwę) o dobre rozwiązanie dla Szarży i o fajne domki dla maluszków...
Z GÓRY DZIEKUJĘ
z Poniatowskiego Dworku pozdrawiają Ania i Łukasz z dziećmi
oraz AS-ANI, HUSARZ, FELIX, MINA, ARIADNA i ZADZIOR
https://www.facebook.com/Ogary-Polskie- ... 921752356/
Kontakt do HODOWLI 515061115
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Miot CoOGARÓW 11.2015r - HUSARZ z Sarm.Tradycji i SZARŻA 18

Post autor: SARABANDA »

Haniu zgadzam się z Tobą do ostatniej literki i właśnie dlatego zareagowałam na wpis Basi.
PS. bardzo często nie mam racji :jezyk:
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
hucuł
Posty: 311
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 11:21

Re: Miot CoOGARÓW 11.2015r - HUSARZ z Sarm.Tradycji i SZARŻA 18

Post autor: hucuł »

Z mojego punktu widzenia wygląda to mniej więcej tak :
Coogary są i już. Nie mi oceniać, czy to dobrze, czy źle. Przez grubą skórę czuję, że każda próba poprawy rasy /w tym przypadku zakładam, że chodzi o poprawę zdrowia/ jest na TAK. Dziś traktujemy w niektórych przypadkach cały problem jak kukułcze jajo. Nie wiem , czy słusznie, czy nie. Ale skoro są już te Coogary, to chyba należy je kryć najlepszymi reproduktorami, jakie hodowcy przyjdą do głowy. I dlatego uważam, że niezależnie od motywacji różnych właścicieli - bardzo dobrze się stało, że użyty został pies najlepszy z możliwych. Piszę tak, bo był to również mój ostatmi wybór i jestem bardzo zdowolony z decyzji. Co wyjdzie - zobaczymy, ale pomysł wydaje się znakomity. Na modlitwę z mojej strony proszę nie liczyć w żadnej intencji, ale kciuki trzymam za każdy miot, który może coś wnieść do naszej ogarzej nielicznej populacji, więc i za ten również jak najbardziej.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Miot CoOGARÓW 11.2015r - HUSARZ z Sarm.Tradycji i SZARŻA 18

Post autor: hania »

Ale tu problem niechęci właścicieli reproduktorów nie był powodowany tym, że to coogary.
hucuł
Posty: 311
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 11:21

Re: Miot CoOGARÓW 11.2015r - HUSARZ z Sarm.Tradycji i SZARŻA 18

Post autor: hucuł »

Haniu
Ja wiem Haniu, że chodzi o to, że "za mało słomy w budzie", ale jeśli się myśli o hodowli, to w praktyce nie ma żadnego znaczenia. A ile jest tej słomy, to osobna bajka, bo i ludzie się zmieniają i sytuacje psie. Ważne, że dobrze się skończyło :piwko: No nie skończyło, ale trzymajmy.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Miot CoOGARÓW 11.2015r - HUSARZ z Sarm.Tradycji i SZARŻA 18

Post autor: Ania W »

To znaczy, że warunki odchowu szczeniąt zapewniane przez hodowcę i jego podejście do tego tematu w praktyce nie mają żadnego znaczenia?
Ciekawe podejście. :mysl_1:
W tym przypadku myślę, że najważniejsze jest nie to, że ludzie się zmieniają tylko, że suka zmieniła opiekuna i oby pozostawała w dobrych warunkach do końca swojego psiego życia.
hucuł
Posty: 311
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 11:21

Re: Miot CoOGARÓW 11.2015r - HUSARZ z Sarm.Tradycji i SZARŻA 18

Post autor: hucuł »

No ciekawe podejście Aniu !
Chyba trochę bijesz pianę, bo właśnie o zmianie środowiska suki pisałem. Może powinienem drukowanymi.
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Miot CoOGARÓW 11.2015r - HUSARZ z Sarm.Tradycji i SZARŻA 18

Post autor: ania N »

Ania W pisze: W tym przypadku myślę, że najważniejsze jest nie to, że ludzie się zmieniają tylko, że suka zmieniła opiekuna i oby pozostawała w dobrych warunkach do końca swojego psiego życia.
I za to trzymamy kciuki. I za maluchy również. :silacz:

Mi tam się coogarki podobają ;)
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Miot CoOGARÓW 11.2015r - HUSARZ z Sarm.Tradycji i SZARŻA 18

Post autor: BasiaM »

hania pisze:Ale tu problem niechęci właścicieli reproduktorów nie był powodowany tym, że to coogary.
Dokładnie :zgoda:
hucuł pisze:Z mojego punktu widzenia wygląda to mniej więcej tak :
[...] skoro są już te Coogary, to chyba należy je kryć najlepszymi reproduktorami, jakie hodowcy przyjdą do głowy [...]
W tym wypadku hodowcy do głowy przyszło to aby pokryć psem, który mieszka jak najbliżej i było jak najtaniej.
O planowaniu i mądrych przemyśleniach raczej nie było mowy skoro hodowca nawet nie zerknął na rodowód mojego psa.
Poza tym co to za hodowca, który planuje krycie suki w dniu kiedy suka jest właściwie do krycia ? :niewka:
Tu chodziło o czas i pieniądze a nie mądre wybory najlepszego reproduktora.

PS. oczywiście życzę zdrowych maluchów i trzymam kciuki aby wszystko było ok.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Miot CoOGARÓW 11.2015r - HUSARZ z Sarm.Tradycji i SZARŻA 18

Post autor: Ania W »

hucuł pisze:No ciekawe podejście Aniu !
Chyba trochę bijesz pianę, bo właśnie o zmianie środowiska suki pisałem. Może powinienem drukowanymi.
Skoro tak uważasz to może faktycznie powinieneś ale precyzyjniej, a nie drukowanymi.
ODPOWIEDZ