Ogarki "z Sosnowej Polany FCI" - marzec, 2018

Awatar użytkownika
Marzena i Czarek
Posty: 1491
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 12:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: pod Częstochową

Re: Ogarki "z Sosnowej Polany FCI" - marzec, 2018

Post autor: Marzena i Czarek »

Trzymamy kciuki.
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Ogarki "z Sosnowej Polany FCI" - marzec, 2018

Post autor: ania N »

Gratulację. :piwko:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Ogarki "z Sosnowej Polany FCI" - marzec, 2018

Post autor: kasiawro »

ania N pisze:Gratulację. :piwko:

ps. Mam nadzieję że admin zrobi porządek i przeniesie niepotrzebne tu dyskusje do innego wątku. ;)
Aniu w wątku jest dyskusja dotycząca tego co napisał hodowca w tym właśnie wątku.
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Ogarki "z Sosnowej Polany FCI" - marzec, 2018

Post autor: ania N »

Owszem ale dla mnie jest to wątek zapowiedzi, przedstawienia, ogłoszenia zamiaru a nie dyskusji. Na ten wątek wchodzą ew. przyszli właściciele psów. Takie dyskusje pod spodem nie wyglądają dobrze dla żadnej ze stron a już z pewnością są dużym rozczarowaniem zwłaszcza dla początkujących hodowców.
Jeśli mamy jakieś pytania i wątpliwości można otworzyć wątek np. zapowiedzi miotów - dyskusje ;)
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Ogarki "z Sosnowej Polany FCI" - marzec, 2018

Post autor: kasiawro »

ania N pisze:Owszem ale dla mnie jest to wątek zapowiedzi, przedstawienia, ogłoszenia zamiaru a nie dyskusji. Na ten wątek wchodzą ew. przyszli właściciele psów. Takie dyskusje pod spodem nie wyglądają dobrze dla żadnej ze stron a już z pewnością są dużym rozczarowaniem zwłaszcza dla początkujących hodowców.
Jeśli mamy jakieś pytania i wątpliwości można otworzyć wątek np. zapowiedzi miotów - dyskusje ;)
Tylko jeśli ja jestem zainteresowana tym skojarzeniem i czytam tą zapowiedź, to gdzie mam zadać pytanie dotyczące umaszczenia jak nie tu?
Chcę dowiedzieć się jakie pies ma umaszczenie, bo nie wiem :cry:
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Ogarki "z Sosnowej Polany FCI" - marzec, 2018

Post autor: qzia »

Hehehe pamiętam jak dostałam kiedyś burę bo napisałam w zapowiedzi miotu, że Ajsza to suka "wybitnie użytkowa" :mrgreen: :mrgreen: Choć obcując z nią ponad 10 lat :strach_2: dalej uważam, że to demon myśliwski. Wracając do meritum :mrgreen: Moja wypowiedź to był oczywiście ŻART i tak proszę to traktować. Chciałam tylko zwrócić uwagę, że czasami dobrze sprawdzić o czym się pisze. :mrgreen: A prapradziadek miotu czyli Zagraj NN faktycznie był podżary czyli podpalany :mrgreen: :niewka: Przynajmniej tak głosi nasza Baza.
Na pewno maluszki będą wspaniałe niezależnie czy odziedzicza czapraczki, podżarki, mohoniowe bądź płowe znaczenia :marzyc_2: :marzyc_2: Mnie, jak zwykle :mrgreen: najbardziej ciekawią oczy bo i Husi po rodzinie i Róża po dziadku mogą odziedziczyć jasne oko :niewka: :niewka:
Tak więc czekam w napięciu na moje :silacz: :silacz: wnusio-prawnusie. :jezyk_3: :jezyk_3: Trzymam kciuki za dzielną mamusię i jej rodzinkę.
uncja
Posty: 563
Rejestracja: sobota 11 lip 2015, 14:39
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włodawa

Re: Ogarki "z Sosnowej Polany FCI" - marzec, 2018

Post autor: uncja »

No i "murzynkowych" potomków PwL-ków inwazji ciąg dalszy :mrgreen: Jednym będą się bardzo podobały, innym mniej, kwestia gustu. A jak wyjdą podżare to tyz piknie :tia:
Zdrówka życzymy przyszłej mamusi :piwko:
Awatar użytkownika
Paulina_T
Posty: 537
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 11:15
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Ogarki "z Sosnowej Polany FCI" - marzec, 2018

Post autor: Paulina_T »

Szczerze mówiąc musiałam chwilę (dooobrą chwile) ochłonąć, żeby wrócić do tego wątku.
Bardzo zaskoczyła mnie reakcja niektórych osób na moje ogłoszenie.
W innym wątku, gdzie pisałam o planowanym miocie ( http://www.ogarkowo.pl/viewtopic.php?f= ... a&start=90" onclick="window.open(this.href);return false;) prosiłam Koleżanki i Kolegów o wsparcie i doping. Dostałam brutalnie po głowie. Nie fair.

Nie pozwolę, aby zarzucano mi kłamstwo i oszustwo, nie pozwolę psuć wizerunku mojego i mojej hodowli. Zdania, które tu padły są jawnym atakiem.
Rozumiem, że sama zapowiedź miotu wywołała takie gorące emocje u niektórych hodowców. A jedno słowo, było tylko ogniwem zapalnym.

Bardzo dziękuję osobom, które mnie wspierają, a jest ich (na szczęście) dużo więcej od osób mi nieżyczliwych. Super, ze są hodowcy, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem i potrafią razem przeżywać radości i smutki związane z odpowiedzialnym hodowaniem. Bardzo WAM wszystkim dziekuję!

kasiawro Wiesz doskonale, ze teraz wszystkie ogary mają wpisywane w rodowód umaszczenie czaprakowe. (Chyba, że o czymś nie wiem) Więc skąd to pytanie? Merytoryczne? Chcesz wiedzieć, jaki kolor ma mój pies, widać na zdjęciach. Ja widzę, że jest podżary. Bo tak właśnie rozumiem to staropolskie określenie. Ale jak się okazuje, każdy to widzi inaczej. Przeglądając wątki z hasłem „podżary” na Ogarkowie, dowiedziałam się, że każdy ma inne wyobrażenie tego koloru. Nie napisałam zatem w ogłoszeniu „błędnej informacji”. Napisałam, to co uważam. Nigdzie nie pisałam, że tak sunia ma wpisane w rodowód.

W rodowodzie obecnie wszystkie mają wpisywane umaszczenie czaprakowe – i te podpalane ( wg mnie = podżare) i te bezczaprakowe również.

1e2w3a twierdzisz, że nie dostosowałam się do„obowiązującej terminologii kolorów”! Ludzie! To ja nie mogę określić swojego psa własnymi słowami?
Gdzie takie wytyczne? Nie jestem najmądrzejsza, jeśli minęłam się gdzieś z regulaminem ZKwP, to proszę mi podesłać odpowiednie rozporządzenie, naprawdę chętnie się z nim zapoznam i dostosuję.
W ogłoszeniu napisałam, że moja sunia jest przemiła i łagodna (tego określenia nie ma w rodowodzie) Czy one się wpisują w obowiązującą TERMINOLOGIĘ?? Czy mam usunąć te określenia z ogłoszenia?

Przykre jest to, że jak ktoś spoza forum tu zaglądnie to zobaczy nie to, co nas łączy (a powinno) - miłość i pasję do OGARÓW, tylko to co nas dzieli ... no właśnie .... spory, pretensje, ataki, pomówienia ....

Niechęć niektórych do linii z której pochodzi moja RÓŻA, odczuwam od pierwszego pobytu na wystawie. Wybrałam ta hodowlę, a nie inną. Jestem hodowcom bardzo wdzięczna za mojego cudownego psa. Nie rozumiem złych emocji, które temu towarzyszą....

Zainteresowanych umaszczeniem ogara zapraszam do nowego wątku, który założyłam.
http://www.ogarkowo.pl/viewtopic.php?f=7&t=3246" onclick="window.open(this.href);return false;
Hodowla Ogara Polskiego - tel: 604 853 302
https://www.zsosnowejpolany.pl/
Awatar użytkownika
Ula
Posty: 993
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 10:38

Re: Ogarki "z Sosnowej Polany FCI" - marzec, 2018

Post autor: Ula »

Rozmaryn z właścicielami trzyma łapy i kciuki mocno zaciśnięte za siostrzyczkę i jej dzieci :piwko:
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Ogarki "z Sosnowej Polany FCI" - marzec, 2018

Post autor: kasiawro »

Paulina_T pisze: Nie pozwolę, aby zarzucano mi kłamstwo i oszustwo, nie pozwolę psuć wizerunku mojego i mojej hodowli. Zdania, które tu padły są jawnym atakiem.
Jeśli o mnie chodzi nikogo nie atakowałam, nikomu kłamstwa nie wmawiam tym bardziej oszustwa :nunu: . Zadałam dwa konkretne, krótkie pytania. Na jedno z nich dostałam tylko odpowiedź :( .
Paulina_T pisze: kasiawro Wiesz doskonale, ze teraz wszystkie ogary mają wpisywane w rodowód umaszczenie czaprakowe. (Chyba, że o czymś nie wiem)
To chyba o czymś nie wiesz.
Paulina_T pisze: kasiawro Więc skąd to pytanie? Merytoryczne?
Retotycznych (chyba tak miało być) pytań nie zadawałam, tylko konkretne.
Paulina_T pisze: Chcesz wiedzieć, jaki kolor ma mój pies, widać na zdjęciach.
Właśnie widziałam czaprak jak się patrzy :zgoda:, więc po co ukwiecać coś na siłę, co nigdzie nie ma potwierdzenia w dokumentach :niewka: .
Tyle z mojej strony, oczywiście za udany miot trzymak kciuki jak za każdy ogarowy.
ODPOWIEDZ