Champion Polski-przepisy i regulaminy

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Champion Polski-przepisy i regulaminy

Post autor: kasiawro »

Kopia ze strony związkowej:
" Tytuł CHAMPION POLSKI
Na każdej z wystaw kynologicznych w kraju sędziemu przysługuje prawo przyznania certyfikatu na wystawowego championa (zwanego w skrócie CWC, za granicą CAC - certyfikat au championat).

Certyfikat może otrzymać pies i suka, które ukończyły 15 miesięcy i uzyskały ocenę doskonałą z lokatą pierwszą w klasie pośredniej, otwartej, użytkowej i championów, bez względu na liczbę konkurentów. Trzy CWC, uzyskane od trzech różnych sędziów - w tym co najmniej jeden na wystawie klubowej lub międzynarodowej - są podstawą do przyznania psu (suce) tytułu ,,Championa Polski”, pod warunkiem, że między pierwszym, a ostatnim wnioskiem upłynęło co najmniej 6 miesięcy.

Fakt przyznania CWC sędzia wpisuje do karty oceny odręcznie ,,CWC” wraz z oddzielną parafą.

Począwszy od 2012 roku Championat Polski będzie przysługiwał po uzyskaniu przez psa/sukę czterech CWC, w tym jednego na wystawie międzynarodowej lub klubowej od trzech różnych sędziów w odstępie czasu co najmniej sześciu miesięcy. Zasada ta dotyczy psów/suk, które pierwsze CWC uzyskają po 1.01.2012 roku. Pozostałe nabierają prawo do championatu na dotychczasowych warunkach."

Teraz powiedzcie mi czy jak potrzeba 4 CWC to od 4 sędziów, czy ilość 3 różnych pozostaje?
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Champion Polski-przepisy i regulaminy

Post autor: hania »

Z regulaminu wystaw:

a)
Championat Polski
Na każdej z wystaw kynologicznych w kraju sędziemu przysługuje prawo przyznania certyfikatu
(zwanego w skrócie CWC/CAC) na wystawowego championa Polski.
W każdej rasie certyfikaty mogą otrzymać psy i suki, które uzyskały ocenę doskonałą z lokatą pierwszą w klasie pośredniej, otwartej, użytkowej i championów, bez względu na liczbę konkurentów.
Trzy CWC/CAC (od 1 stycznia 2012 r. cztery CWC/CAC - zasada ta dotyczy psów/suk, które pierwsze CWC/CAC uzyskają po 1 stycznia 2012 roku. Pozostałe nabierają prawo do championatu na dotychczasowych warunkach.), uzyskane od trzech różnych sędziów - w tym co najmniej jeden na wystawie klubowej lub międzynarodowej - są podstawą do przyznania psu (suce) tytułu Championa Polski, pod warunkiem, że między pierwszym a ostatnim wnioskiem upłynęło co najmniej 6 miesięcy (np. 1.01 do 2.07)

Dla mnie wynika, ze trzech sędziów.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Champion Polski-przepisy i regulaminy

Post autor: kasiawro »

Ok już wiem, widzę że w oddziałach jest nie napisane, a na głównej jest informacja:

"Począwszy od 2012 roku Championat Polski będzie przysługiwał po uzyskaniu przez psa/sukę czterech CWC, w tym jednego na wystawie międzynarodowej lub klubowej od trzech różnych sędziów w odstępie czasu co najmniej sześciu miesięcy. Zasada ta dotyczy psów/suk, które pierwsze CWC uzyskają po 1.01.2012 roku. Pozostałe nabierają prawo do championatu na dotychczasowych warunkach."

Tak mi się zdawało, że tak to kiedyś czytałam... ufff....
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Champion Polski-przepisy i regulaminy

Post autor: qzia »

Moim zdaniem od 3 sędziów. Tak wynika z przepisów.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Champion Polski-przepisy i regulaminy

Post autor: kasiawro »

Dzięki jakoś się zamotałam chyba... słonko wyszło i człowiek przestał logicznie myśleć :D
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: Champion Polski-przepisy i regulaminy

Post autor: panbazyl »

Gdzie Ty masz to słonko????

Na Ch. Pl według nowego prawa trzeba 4 wnioski w tym jeden z międzynarodowej, odstęp między nimi to pół roku, od 3 sędziów.
na Jun Ch. Pl trzeba 3 wnioski od 3 (chyba ???) sędziów, okres czasowy - nie ma (wiadomo - w czasie bycia w młodzieży)

jeśli sie mylę - poprawcie, bo nie chcę zonka strzelić w przyszłości.
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Żaneta
Posty: 229
Rejestracja: piątek 14 lis 2008, 11:40
Gadu-Gadu: 6116854
Lokalizacja: Maciejowa/Ciężkowice

Re: Champion Polski-przepisy i regulaminy

Post autor: Żaneta »

"dnia 29 maja 2013 r. obowiązują: trzy CWC od trzech różnych sędziów w tym co najmniej jeden na wystawie klubowej lub międzynarodowej, pod warunkiem, że między pierwszym o ostatnim wnioskiem upłynęło 6 miesięcy (np. 1.01 do 2.07).
Dotyczy to również psów/suk, które w/w wymogi spełniły do 29.05.2013 roku lub przed tą datą rozpoczęły championa"
Czy to 4 CWC zrobiło się nieaktualne? Troszku się pogubiłam w tych przepisach :roll:
Przy domu psy szczekają , w kniei zaś grają.
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Champion Polski-przepisy i regulaminy

Post autor: weszynoska »

Zrobiło się nieaktualne...wybrano nowy zarząd główny i tenże uchylił poprzedni prikaz...
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: Champion Polski-przepisy i regulaminy

Post autor: panbazyl »

tak, to 4 CWC już nieaktualne - dzwoniłam jakiś czas temu do ZG z tym pytaniem (bo jeden pies zaczął za czasów prehistorycznych, drugi za czasów 4x, a trzeci po zmianie prezesa) bo mnie to przerosło. I dostałam odpowiedź, ze teraz wszystkie niezależnie od momentu zaczęcia 3xCWC (w tym jeden z międzynarodówki/klubówki na dużego championa).
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ