Artykuły o ogarze

Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Artykuły o ogarze

Post autor: qzia »

Ja znam ogara który aportuje, a przynajmniej przynosi i podaje różne rzeczy. To ogarzy szkoleniowy geniusz czyli Gawra. Niedościgniony wzór dla moich labków. :szacun_1: :szacun_1: Szkoda, że nie znam węgierskiego. :(
Kasia
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Artykuły o ogarze

Post autor: zybalowie »

Jakie piękne zdjęcie... siedzę i wzdycham - gdybym nie znając rasy zobaczyła te okładkę, z miejsca zakochałabym się na zabój "na oko"...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Artykuły o ogarze

Post autor: kasiawro »

zybalowie pisze:Jakie piękne zdjęcie... siedzę i wzdycham
Też mi się ta fota bardzo podoba :jezyk:
i jakie psiaki ładne :marzyc_2:
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Artykuły o ogarze

Post autor: zybalowie »

Bardzo ładnie uchwyciłaś to, co dla mnie jest w ogarach najpiękniejsze.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Vertes
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 05 lut 2012, 01:30

Re: Artykuły o ogarze

Post autor: Vertes »

Ponoc juz od dzisiaj mozna kupic numer z ogarem... ja jeszcze nie mam...
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Artykuły o ogarze

Post autor: Iza i Sławek »

Właśnie ukazał się październikowy numer periodyku "Mój Pies"
Na stronie 44 znajdziemy " zanim kupisz Ogara Polskiego" autorstwa Agnieszki Grąziowskiej-Maciela (skąd ja ją znam... ;) )
Fajnie napisane, Aga, moje gratulacje....i zacznij wychowywać swoje psy, bo moje takich problemów nie stwarzają :D ( i będę się trzymał tej wersji )
Sławek
Wesna z Gończaków
agag
Posty: 507
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:18

Re: Artykuły o ogarze

Post autor: agag »

Moje tez nie :jezyk_3: przynajmniej nie wszystkie :jezyk_3: . Opowiadałam o różnych zachowaniach, którymi ogar może zaskoczyć nowego właściciela. Generalnie nie do końca pisałam osobiście- to było coś w rodzaju wywiadu-rzeki- pani Paulina zadawała mi pytania a ja odpowiadałam obalając mity i potwierdzając fakty :mrgreen: . I tak blisko 2 godziny- przefajne doświadczenie i przemiła rozmówczyni. Celem cyklu tych artykułów jest jakby "ostrzeżenie" ludzi, którzy zastanawiają się nad daną rasą, przed różnymi niespodziankami. Nie chodzi oczywiście o zniechęcanie, tylko przygotowanie się na różne sytuacje.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Artykuły o ogarze

Post autor: kasiawro »

Gratulacje, jutro już będę szukała gazetki.
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Artykuły o ogarze

Post autor: irie »

Gazeta zakupiona. Gratulacje!
Artykul przeczytany. Bardzo konkretny informacyjnie, widac ze sie fachowiec wypowiada :) Minusy ogarow wypunktowane bez litosci ;) az zabraklo mi na koniec stwierdzenia, ze te wszystkie 'plagi' raczej nie wystepuja w komplecie u jednego egzemplarza. :strach_2: Bo tyle atrakcji naraz to bym chyba nie zniosla, nawet u ogara :jezyk:
Obrazek
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Artykuły o ogarze

Post autor: Iza i Sławek »

Po wczytaniu się, jestem przekonany, że osoba która nigdy się nie spotkała z żywym ogarem, może się zniechęcić. Np. kopanie :zdziw_4: . Wybacz, znam wiele ogarów, wiele z nich miało / ma przyjemność obcowania w ogrodzie i....ogrody pozostają nietknięte. Upartość ogara -owszem, ale to raczej kwestia wychowania. Nie zdarzyło mi się aby mój ogar tak się buntował. Raczej zrobią wszystko, nawet wbrew sobie (a raczej nie złamałem ich psychiki, są w dalszym ciągu ogarami ;) )
Tak samo ucieczki w plenerze - nigdy nie drżałem o swojego psa ! Zawsze mam je pod kontrolą.
Niestety, uważam że do worka pod tytułem Ogar Polski, zostały wrzucone grzeszki pojedyńczych psów (a nie rasy) i błędy wychowawcze, za które niesprawiedliwie jest oskarżać rasę
S.
Wesna z Gończaków
ODPOWIEDZ