Ogarze gadżety

Awatar użytkownika
eliza
Posty: 588
Rejestracja: wtorek 05 paź 2010, 18:36
Gadu-Gadu: 8512767
Lokalizacja: Radom/Jedlińsk
Kontakt:

Re: Ogarze gadżety

Post autor: eliza »

a mógłby nam ktoś wyjaśnić na czym polegają takie półzaciskowe? :mysl_1:
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Ogarze gadżety

Post autor: BasiaM »

eliza pisze:a mógłby nam ktoś wyjaśnić na czym polegają takie półzaciskowe? :mysl_1:
to takie,które nie zapinają się na klamrę tylko zakłada się psu przez głową i jak on pociągnie to Obroża "zaciska" mu się na szyi tak, że pies czuje dyskomfort.
Wtedy teoretycznie powinien przestać ciągnąć ;) co u ogarów chyba nie zawsze się sprawdza :D

obróżka wygląda tak
Załączniki
ac21cfda0f0428148932ad743d091b38.jpg
ac21cfda0f0428148932ad743d091b38.jpg (53.32 KiB) Przejrzano 1007 razy
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
eliza
Posty: 588
Rejestracja: wtorek 05 paź 2010, 18:36
Gadu-Gadu: 8512767
Lokalizacja: Radom/Jedlińsk
Kontakt:

Re: Ogarze gadżety

Post autor: eliza »

Chyba będzie trzeba się przejść do zoologicznego i sprawdzić w takim razie. Ale to dopiero za 2 tygodnie, bo właścicielka Nugata się jedzie relaksować, a ja sam nie podejmę się tej wyprawy.
To kiedy mniej więcej trzeba będzie złożyć zamówienie? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Ogarze gadżety

Post autor: Ania W »

U mnie zaciskowa nie służy "przestaniu ciągnięcia" ( wiele psów ciągnie także na kolczatkach) tylko wybrałam taki model jako bezpieczniejszy, bo Łoza np. przywiąza gdy się nakręci i chce udać się w wybranym przez siebie kierunku to po prostu cofając się wychodziła z szelek i tradycyjnych obroży. ;)Są różne modele zacisków ale generalnie wszystkie dość skutecznie to uniemożliwiają.

Jeżeli chodzi o zamówienia to z tego co napisała qzia ma się do nas ktoś odezwać bo na razie mają bardzo dużo zamówień. Ja niestety do tej pory nie dostałam też odpowiedzi na maila i nie wiem np. jak miałaby wyglądać kwestia wykonania projektu.
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Ogarze gadżety

Post autor: ania N »

No to Ja uzupełniam żeby nie było znaku zapytania. ;)

2 razy obroża pół-zaciskowa + 2 smycze do kompletu. Mam nadzieję że rozmiar będzie można jeszcze doprecyzować. ;)

U mnie pół zacisk też z powodu umiejętności wychodzenia z normalnych obroży. :D
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Ogarze gadżety

Post autor: SARABANDA »

Basiu ale na zdjęciu jest chyba zaciskowa a nie półzaciskowa? Półzacisk ja rozumiem inaczej.
Kto dobrze wie jak to jest ?

_________________

Małgosia&S&C
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Ogarze gadżety

Post autor: BasiaM »

SARABANDA
Obroża zaciskowa zaciska się do oporu na psiej szyi a półzaciskowa do "pewnego momentu"
Na zdjęciu jest półzacisk, gdzie blokadą jest kółko i Ty sama sobie ustawiasz jak mocno ma się zaciskać.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Gosia + Fabro
Posty: 29
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 10:20
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogarze gadżety

Post autor: Gosia + Fabro »

To ja z Fabrem też się dołączam i proszę o 1 obrożę półzaciskową + smycz,kolor obojętny
Pozdrawiamy,
Gosia i Fabro
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Ogarze gadżety

Post autor: Ania W »

Na zdjęciu jest półzacisk ale tak jak pisałam to jeden z modeli obroży półzaciskowych - ja mam też inne (na fotkach kilka stron wcześniej na Łozie wszystkie obroże są półzaciskowe).
Tutaj jest obroża zaciskowa :
http://www.piesmysliwski.pl/obroza-zaci ... jasna.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
eliza
Posty: 588
Rejestracja: wtorek 05 paź 2010, 18:36
Gadu-Gadu: 8512767
Lokalizacja: Radom/Jedlińsk
Kontakt:

Re: Ogarze gadżety

Post autor: eliza »

No to my też się precyzujemy :)
To niech będzie ta obroża 3,5 półzaciskowa, bo inne to dla Nugata za cienkie są. No i chyba najbardziej chcemy kolor ciemnozielony.
Tylko jak się wtedy wymiary podaje?
ODPOWIEDZ