ogar na światowej liście UNESCO - propozycja

Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: ogar na światowej liście UNESCO - propozycja

Post autor: SARABANDA »

Przynajmniej wiadomo czego mamy sobie życzyć na przyszły rok :aniol:

_______________

Małgosia&S&C
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: ogar na światowej liście UNESCO - propozycja

Post autor: hania »

Aszemi pisze:Jeeeejku Ty wiesz Basiu co by się zadziało?? Pojawiło by się masę pseudohodowców, którzy po spełnieniu min formalności zaczęli by gremialnie rozmnażać ogary i to nie jakoś przemyślanie tylko wzięliby parkę i jechali miot co cieczkę albo ze 3 suki i dawaj z koksem dla sałaty-wełna nie wełna.... i dopiero byśmy mieli problem!
Chyba że za dopłatą byłyby obwarowania i odgórne założenia dla dobra rasy tylko że ktoś z głową musiałby za tym stać i tu problem KTO ?
Jeszcze by mogła być taka sytuacja jak z kozami karpackimi. Poszedł słuch, że mają być dopłaty (bo koza na liście jest), ludzie kupili i teraz sprzedają bo dopłat nie ma. Zostali zapaleńcy, którzy bez dopłat hodują w programie a to też proste nie jest bo po koźlaki ludzie się nie pchają (bo to ani mleczne ani mięsne). Nie wiem jakby to wyglądało w przypadku psów, ale z tego co wiem przy innych gatunkach trzeba mieć określona ilość zwierząt i to niekoniecznie dobiera się je samemu. Jeżeli podobnie zrobią przy psach to ilu hodowców będzie mogło/chciało mieć kilka ogarów niekoniecznie z tej hodowli z której by chcieli?
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: ogar na światowej liście UNESCO - propozycja

Post autor: panbazyl »

dlatego pomyślmy o honorowym patronacie - takim jak UNESCO. Kasa za tym nie idzie bezpośrednio, więc nie ma parcia na sztuki i ilość.
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: ogar na światowej liście UNESCO - propozycja

Post autor: Aszemi »

hania pisze:Nie wiem jakby to wyglądało w przypadku psów, ale z tego co wiem przy innych gatunkach trzeba mieć określona ilość zwierząt i to niekoniecznie dobiera się je samemu. Jeżeli podobnie zrobią przy psach to ilu hodowców będzie mogło/chciało mieć kilka ogarów niekoniecznie z tej hodowli z której by chcieli?
No i to są te obwarowania które by wykluczyły moje obawy.
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
ODPOWIEDZ