Promować czy nie????

Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Promować czy nie????

Post autor: dorob62 »

hania
No właśnie ja piszę o tym, że nad tym dobrze jest popracować (takie mam zdanie). Oczywiście są przypadki takie o ktOrych piszesz.. ale często wynika to z tego że nie ma wiedzy na ten temat.. rejestrowanie nie równa się wystawianiu..przecież. Ale może jakby takim nowym właścicielom na "pełnych emocjach" powiedzieć że dowiedzą sieę wiele i poznają super ludzi to może by sie chcieli inetgrować.. a nie robią tego bo nie wiedza????
A o hodowcy któremu się nie chce ? to Ja nie będe komentowac.. bo wlaśnie dlatego potem mamy to co mamy (allegro choćby). Za psa odpowiada hodowca.. to on go oddaje w inne ręce... i jak czuje ze jego psu dzieje się zle powinien interweniuować a nie nie wiedziec co i jak . TAKIE MAM ZDANIE!!!!
Właśnie też środowisko mogłoby pomagać....
Taki "hodowca" co mu się nie chce nie powiniem mieć hodowli.. bo pachnie to na produkowaniem psów.. a przecież nie o to man chodzi prawda????
Ale nie mam ochoty wgłębiać się w temat.
A szkoda.. bo wiesz dużo :)
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Promować czy nie????

Post autor: hania »

Muszę przyznac, że ręce mi opadają...

Józef - skąd wniosek, że moda na gończe to jest w Warszawie?
I dlaczego od razu polityka? Dla mnie to trochę nadinterpretacja.

Doroto - skąd pewność, że ultoki nic nie dały? I przekonanie, że nikt nic nie robi?

I czy możesz napisac co nie podoba Ci się w stronie klubowej? Napisałam do Ciebie maila w tej sprawie jeszcze przed przeprowadzką i do tej pory nie dostałam odpowiedzi.
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Promować czy nie????

Post autor: Józef »

dorob62 pisze:haniaA o hodowcy któremu się nie chce ? to Ja nie będe komentowac.
No da się zaobserwować, coś wiem osobiście o tym. Pojawianie się na forach tylko jak jest miot do sprzedania. I zero kontaktu potem. Ale myślę że to margines. Ale tak wygląda właśnie biznes, a nie praca nad rasą. Nie? :zdziw_4: Oczywiście dwa mioty w roku z jednej suki też wychwyciłem. Takie rzeczy dzieją się teraz też.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Promować czy nie????

Post autor: hania »

dorob62 pisze: A o hodowcy któremu się nie chce ? to Ja nie będe komentowac.. bo wlaśnie dlatego potem mamy to co mamy (allegro choćby). Za psa odpowiada hodowca.. to on go oddaje w inne ręce... i jak czuje ze jego psu dzieje się zle powinien interweniuować a nie nie wiedziec co i jak . TAKIE MAM ZDANIE!!!!
Właśnie też środowisko mogłoby pomagać....
Taki "hodowca" co mu się nie chce nie powiniem mieć hodowli.. bo pachnie to na produkowaniem psów.. a przecież nie o to man chodzi prawda????
No i tu nie do końca się zgodzę.
Bo jakoś tak mnie życie przekonało, że nie wszystko jest czarne, albo białe. Bywają też kolory pośrednie.
I może między hodowcą idealnym a hodowcą złym jest miejsce na hodowcę dobrego, który wcale nie musi być producentem?
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Promować czy nie????

Post autor: hania »

Józef pisze:No da się zaobserwować, coś wiem osobiście o tym. Pojawianie się na forach tylko jak jest miot do sprzedania.
Naprawde uważasz, że miara dobrego hodowcy jest jego obecność na forach?
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Promować czy nie????

Post autor: Józef »

Nadinterpretacja czy nie Haniu. Nie w tym rzecz. Jeśli jest prowadzona polityka rozwoju rasy, to myślę że powinniśmy szukać (a w zasadzie doświadczenie hodowcy) kierunku wzrostu ilościowego i jakościowego, nie tylko jakościowego. Niestety nie da się mnie przekonać że to jest fajnie że w 180 tys mieście my jedni mamy Ogara.
Jakoś wolałbym żeby było np. 6 (i myślę że to nie oznacza schroniska od razu, nie przesadzajmy). To oznacza wzrost środowiska, nie wzrost problemu.
Wzrost problemu - no tak, jakby odbył się wzrost ilościowy bez promocji. Ale tu chodzi o promocję, formy i .... czy wogóle jest tym ktoś zainteresowany, no bo tak odczytuję konsternację drob.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Promować czy nie????

Post autor: Józef »

Naprawde uważasz, że miara dobrego hodowcy jest jego obecność na forach?[/quote]

Nie, nie uważam tak. Zaobserwowałem tylko że "mało nie znaczy idealnie". I że więcej nie będzie znaczyć źle. Troszkę poszkoliła mnie Bea (zresztą Tobie też dziękuję za PW) - i jakby to napisać - dotknąłem już wcześniej że nie wszędzie jest tak jak piszecie. Więc jak Ogarków byłoby więcej - to przy tym doświadczeniu Waszym wcale nie musi być źle.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Promować czy nie????

Post autor: Józef »

Józef pisze:jak Ogarków byłoby więcej
Aha, tylko konsekwentnie - po co więcej jak bez promocji? Jak ma nie być więcej, to promocja niepotrzebna.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Promować czy nie????

Post autor: Ania W »

Józef pisze: Tak mi się wydaje że o to właśnie chodzi. Jak w amerykańskiej demokracji - równowaga. Jesteś Ty Aniu W, Hania, Bea, Węszynoska i przepraszam wszystkich których pominąłem, bo krótko jestem przy temacie. Czyli samo doświadczenie, pewnie jeszcze z czasów jak Ogarów było połowę tego co teraz.
To nie o mnie personalnie chodzi ;)
Z resztą myślę, że "klasyką rocka" jest zdecydowanie Magda M ;)
Nie żebym jakoś szczególnie młoda była ale czasów kiedy ogarów było o połowę mniej nie pamiętam ;)
dorob62 pisze:No to ja swoje trzy grosze też wtrącę....
Nigdy do czasu wystaw i poznania właścicieli dzięki forum NIE WIDZIAŁAM GOŃCZEGO a i teraz a BARDZO dużo podróżuję po Polsce także mi się to nie zdarzyło... Zresztą co mnie już kompletnie dziwi NIGDY nie spotkałam OGARA!!!!
Ja do momentu zakupu ogara też nigdy nie widziałam tej rasy na ulicy...ba! nigdy nie widziałam jej na żywo (no może raz malutki ale śpiącego szczeniaka więc to się prawie nie liczy;) ). Zaczęłam zauważać jak weszłam w jego posiadanie. A wiem, że wcześniej w mojej niedalekiej okolicy były ogary. Gończe pojawiły się później. Chyba więc pojawia się coś takiego jak „wyczulenie” na pewien typ psa.

dorob62 pisze:Uważam że promocja rasy MUSI być mądra ale musi być.
I tu myślę, że się WSZYSCY zgadzamy. :)
dorob62 pisze:Ale czuję ,że zle się dzieje w środowisku (przykładem "dyskusja" nie mająca wiele wspólnego z dyskusją w sprawie LICZENIA OGARÓW, rozmowy na temat entropii, a już NN i KW... jakby tabu, o papierowych i bezpapierowych....).
dorob62 pisze: A jak dla mnie nie dzieje się NIC!!!
A ja uważam, że w środowisku jest o wiele lepiej niż przed np. 5 laty, kiedy to zniechęcona atmosferą przy ringu zaprzestałam wystawiania Barda na jakiś czas...ale wróciłam ;) Zaprzestałam bo atmosfera była ciężka, napięta i mało sprzyjająca relaksowi ;). Nie chciałabym być już świadkiem podobnych sytuacji w przyszłości, podobnie jak podziałów, których można uniknąć (czy to na ogary z entropią czy bez, czy na polujące czy „domowe”, KW i „z papierami”).
Ja w każdym razie widzę dużą zmianę....
Wróciłam bo teraz świetnie towarzysko czuję się na wystawach, bo mam „ogarze” grono znajomych (z całej Polski), z którymi spędzam czas wolny i wiem, że zawsze mogę zadzwonić i pogadać o ogarach (i nie tylko ;) ) , bo nie pamiętam czasów, w których spacery ogarze (a właściwie ogarzo – gończe lub gończo - ogarze) odbywałyby się z taką regularnością i w tak fajnej atmosferze i liczebności (Bemowo na pewno ma już zakodowany wizerunek ogara i gończego, czas chyba na inne miejsca w W-wie ;)...no i reszta Polski też powinna się zorganizować ;) ), ....bo widzę ogromną różnicę w tym co było a co jest.

dorob62 pisze: Z jednej strony za mało psów a z drugiej "nie mów nic"...
Ja nigdzie nie dostrzegłam aż tak rażącej sprzeczności ani sugestii, żeby zupełnie zaprzestać poruszania tematu.

dorob62 pisze:Czytam "mądra" promocja więc pytam: JAK?
Przyznaję, że tak postawionego pytania nigdzie nie zauważyłam, ale nie wykluczam, że gdzieś padło. Fakt – nie widziałam jeszcze konkretnych propozycji odpowiadających na tak zadane pytanie. Pytanie, które zostało postawione na początku wątku jest z rodzaju „CZY?”
dorob62 pisze: Czy poza ulotkami na wystawach, które już były i średni mają efekt, poza czymś co przemknęło przez prasę psią... z podobnym marnym skutkiem pojawiły się jakieś POMYSŁY?
Myślę, że to bardzo krzywdzące wobec osób, które dołożyły dużo starania, żeby te materiały zostały przygotowane i wydrukowane. No i tak naprawdę nikt nie zbadał jaki był ich efekt więc trudno dokładnie powiedzieć czy marny czy nie.


Dorob tak naprawdę to NIKT do tej pory nie sprecyzował JAK promować ogara.
Myślę więc, że zamiast wałkować temat „Czy promować...” założyć wątek , w którym wpiszemy luźne pomysły na to, jak to robić, tak, aby mieć je w jednym miejscu i móc się do nich ustosunkować. Wtedy nawet łatwiej będzie dogadać się kto może w czym pomóc.Może (biorąc pod uwagę , że najprawdopodobniej będziemy „skoszarowani” ;) ) uda się przy okazji klubówki zorganizować spotkanie panelowe w tej sprawie?Jest czas, żeby spokojnie i dobrze przygotować materiały . Oby tylko emocje nie sięgnęły zenitu ;)
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Promować czy nie????

Post autor: Józef »

Ania W pisze:Oby tylko emocje nie sięgnęły zenitu ;)
No, Święte Słowa Prawisz.

A więc, moje zdanie do dyskusji:

1/ Promocja TAK
2/ Nie stać nas żeby nie wykorzystać DROB, pytanie tylko JAK? (ale tutaj najbardziej doświadczeni nie przejawiają entuzjazmu.
3/ Cel końcowy - dla mnie? Np. żebym za 10 lat nie musiał tu na Śląsku zazdościć Warszawiakom - Bemowiakom. I już nie mówię u mnie, ale chodziaż w Katowicach na Muchowcu zebrać na regularny spacerek 6 Ogarów regularnie. Hi Hi Hi. Przy tej populacji?
4/ Cel pośredni - oczywiście psy powinny być lepsze, a conajmniej nie gorsze niż teraz.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
ODPOWIEDZ