JAK PROMOWAĆ OGARA POLSKIEGO????

gryfna

Re: JAK PROMOWAĆ OGARA POLSKIEGO????

Post autor: gryfna »

I mojego ;) Ale u nas ogarów jak na lekarstwo i na szczęście wszystkie w dobrych rękach. Chyba, że są jakieś tajemnicze NN-y, o których dopiero świat usłyszy.
A może zamiast tworzenia fanklubów wskrześmy klub i zajmijmy się intensywniej tym, co już jest?
Awatar użytkownika
Żaneta
Posty: 229
Rejestracja: piątek 14 lis 2008, 11:40
Gadu-Gadu: 6116854
Lokalizacja: Maciejowa/Ciężkowice

Re: JAK PROMOWAĆ OGARA POLSKIEGO????

Post autor: Żaneta »

Józef pisze:
Asiun pisze:
dorob62 pisze:To jest jakieś chore dla mnie
Oczywiście że chore. To że Ogar może polować ale i może być dogoterapeutą (wiadomo, nie każdy) to jest wspaniałe i trzeba to podziwiać w tej rasie, a nie potępiać polujących albo wieszać na haku niepolujących.
A innych jeszcze wyzywać od kanapowców. Wiem o czym mówię - mnie na jednej wystawie podszedł taki gburek - myśliwek, piesek mu się spodobał, no to musiał coś powiedzieć. No to powiedział: "co? kanapowiec pewnie?" Nie widziałem żeby miał Ogara przy nodze. Są ludzie i ludziska.
Zgadzam się z tym w 100% ;) i muszę przyznać, że spotkałam się z podobnym zdaniem na wystawie.
Przy domu psy szczekają , w kniei zaś grają.
Grzmilas
Posty: 69
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 21:12

Re: JAK PROMOWAĆ OGARA POLSKIEGO????

Post autor: Grzmilas »

Dorob odpiszę, jak znajdę chwilkę.
Każdy weekend to polowanie.
Pytanie proste, odpowiedź rzeka.
:mrgreen:
bea100

Re: JAK PROMOWAĆ OGARA POLSKIEGO????

Post autor: bea100 »

Żaneta pisze:...A innych jeszcze wyzywać od kanapowców. Wiem o czym mówię - mnie na jednej wystawie podszedł taki gburek - myśliwek, piesek mu się spodobał, no to musiał coś powiedzieć. No to powiedział: "co? kanapowiec pewnie?" Nie widziałem żeby miał Ogara przy nodze. Są ludzie i ludziska.
Zgadzam się z tym w 100% ;) i muszę przyznać, że spotkałam się z podobnym zdaniem na wystawie.[/quote]

A co? Lepszy na ogar na łańcuchu przy byle budzie? Kontakt mający z człekiem jak przyjdzie mu rzucić byle ochłap? Spuszczany tylko jak potrzebny na polowanie? Wiecznie głodny bo lepiej poluje? Nawet jak sam rodowodowy to kryty czy kryjący bezpapierowo byle użytkowo? Wiemy, znamy.
Są co prawda myśliwi, gdzie pies ma swój kąt w domu i swoje miejsce w sercu i w rodzinie a i kanapy mu też nie obce. Ale taki ktoś to by nie odezwał się w ten sposób.

Jest jeszcze coś o czym tu nikt nie napisał. Ogary w polujących rękach są zazwyczaj stracone dla rasy. Nie są wystawiane, nikt nie robi im uprawnień bo nikomu się nie chce, bo po co. Są co prawda wyjątki od tej reguły ale takie jaskółki nie czynią wiosny bo to margines.
Rozmawiałam z wieloletnim hodowcą, który już nigdy nie sprzeda ogara żadnemu myśliwemu. Bo mu szkoda tych "straconych" psów z jego hodowli i tyle. Pomijam już marne zazwyczaj warunki w jakie trafiły te psy. I jeszcze to, że były potem rozmnażane bezpapierowo byle użytkowo, jak to między kolesiami myśliwymi, gdzie papiery się zupełnie nie liczą. I to jeszcze dobrze jeśli było to krycie między czymś ogaropodobnym...a nie posokowcem czy chartem...Przykro pisać. Ten hodowca na koniec mi powiedział, że woli oddać szczeniaka nawet za darmo byle do miasta...
Ostatnio zmieniony sobota 29 lis 2008, 23:17 przez bea100, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: JAK PROMOWAĆ OGARA POLSKIEGO????

Post autor: dorob62 »

bea100
Chyba już Ci pisałam że Cię kocham???? :happy3: :happy3: :happy3:
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: JAK PROMOWAĆ OGARA POLSKIEGO????

Post autor: Józef »

bea100 pisze:A co? Lepszy na ogar na łańcuchu przy byle budzie? Kontakt mający z człekiem jak przyjdzie mu rzucić byle ochłap? Spuszczany tylko jak potrzebny na polowanie? Wiecznie głodny bo lepiej poluje? Nawet jak sam rodowodowy to kryty czy kryjący bezpapierowo byle użytkowo? Wiemy, znamy.
Są co prawda myśliwi, gdzie pies ma swój kąt w domu i swoje miejsce w sercu i w rodzinie a i kanapy mu też nie obce. Ale taki ktoś to by nie odezwał się w ten sposób.

Jest jeszcze coś o czym tu nikt nie napisał. Ogary w polujących rękach są zazwyczaj stracone dla rasy. Nie są wystawiane, nikt nie robi im uprawnień bo nikomu się nie chce, bo po co. Są co prawda wyjątki od tej reguły ale takie jaskółki nie czynią wiosny bo to margines.
Rozmawiałam z wieloletnim hodowcą, który już nigdy nie sprzeda ogara żadnemu myśliwemu. Bo mu szkoda tych "straconych" psów z jego hodowli i tyle. Pomijam już marne zazwyczaj warunki w jakie trafiły te psy. I jeszcze to, że były potem rozmnażane bezpapierowo byle użytkowo, jak to między kolesiami myśliwymi, gdzie papiery się zupełnie nie liczą. Przykro pisać. Ten hodowca na koniec mi powiedział, że woli oddać szczeniaka nawet za darmo byle do miasta...
Mocne ale prawdziwe...Na szczęście są te wyjątki...
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
bea100

Re: JAK PROMOWAĆ OGARA POLSKIEGO????

Post autor: bea100 »

Józef pisze:Mocne ale prawdziwe...Na szczęście są te wyjątki...
Może i mocne (nóż się babci w kieszeni otwiera i tak się hamowała ;) ) .

A tych "wyjątkowych" myśliwych ogromnie cenię i szanuję. Idą pod wiatr. Zadają kłam temu o czym mówi środowisko, że dzisiejsze ogary są użytkowo do niczego. Promują ogara poprzez czyn i wyniki. Poprzez to- wymuszają szacunek dla ogara. Dbają o swoje psy i o rasę w pełnym tego słowa znaczeniu. Wystawiają i robią swoim psom uprawnienia. Wbrew temu co wokoło. I za to kapelusze z głów!

PS Dorob62 :zgoda:
Ostatnio zmieniony sobota 29 lis 2008, 23:53 przez bea100, łącznie zmieniany 1 raz.
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: JAK PROMOWAĆ OGARA POLSKIEGO????

Post autor: Józef »

A porozumienie jakieś co do metod promocji powstało? Czy każdy orze jak może?
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: JAK PROMOWAĆ OGARA POLSKIEGO????

Post autor: dorob62 »

Ja orzę jak możę:)
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: JAK PROMOWAĆ OGARA POLSKIEGO????

Post autor: Józef »

Hm... Pospolite ruszenie też metoda. I taka staropolska :) Każdy szlachcic Królem w swojej zagrodzie ;) No i nie grozi nam w Ogarkowie potop szwedzki żadnych regularnych legionów zawodowych, bo i po co miałyby nas topić.
Ale.... wczoraj na łączce pewien Pan co był pod lasem z Labkiem mnie zaskoczył.... (to druga osoba odkąd pojawiam się z Kusym między ludźmi (nie licząc wystaw) - a się gęsto pojawiam od roku) "Czy to jest Ogar?" zapytał. A ja wytrzeszcz z zaskoczenia :shock: Dalej już było normalnie - nic o rasie nie wiedział. Ale TV dużo ogląda, mówił - spacerki z pieskiem i telewizorek po pracy i w weekendy. Słuchał z zainteresowaniem nieudawanym.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
ODPOWIEDZ