JAK PROMOWAĆ OGARA POLSKIEGO????

Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

JAK PROMOWAĆ OGARA POLSKIEGO????

Post autor: dorob62 »

Oto wątek.....
Wszyscy wiemy że promocja potrzebna.
Wszyscy wiemy że potrzebna mądra.
proponuję by zacząć budować mądrą promocję Ogara!!!
Moje propozycje:
1. Strona FANKLUB Ogara polskiego! tam wiedza, piękne zdjęcia, aktualne linki. kontakty....co nam "mózg podpowie" (mogę przygotować projekt)- podpięta do forum naszego.. lub odwrotnie lub niezależna
2. Ulotka na wystawy i do ręki dla chętnych.... mała poręczna (może dwie wersje jedna taka jak ten kalendarz co robi AniaW a druga ulotkowa). Na niej informacje o rasie... wady i zalety...Rzetelna!!!
3. Rozpytanie wśród "krewnych i znajomych" pracujących w różnych przydatnych nam miejscach ( szkoły, ośrodki, domy kultury, media (radio TV), portale internetowe, prasa fachowa...) czy może chcą takie wykłady połączone z pokazem ogara....może zdjęcia. może COKOLWIEK??? Treba pytac i "molestować":)
4. Żyjąca strona klubu
5. Propagowanie "czekoladowego" gdzie się da.
6. A może zrobić stałą skladkę.. 10 miesięcznie od forumowców, albo od chętnych. albo od kogo się da? I trzymać kasę (jak w szkole )na potrzeby fanklubu????
Na razie tyle.
AAAA i oczywiście na wszystko się piszę.. i obiecuję dorzucić kasę jak trzeba będzie na coś zebrać.
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: JAK PROMOWAĆ OGARA POLSKIEGO????

Post autor: Józef »

Piszę się. Natomiast skoro jest już składka, to - ja zboczony kierunkowo politolog - sugeruję rozważenie Stowarzyszenia. Tam jest statut. Raz zapisany, uzgodniony. Bo można tak w kółko, każdy ma swoje zdanie i inny pomysł.
Wszyscy chcą dobra rasy, każdy to inaczej pojmuje. Negocjacje statutu jak nic. Pozdrowionka dla wszystkich.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: JAK PROMOWAĆ OGARA POLSKIEGO????

Post autor: hania »

dorob62 pisze: 1. Strona FANKLUB Ogara polskiego! tam wiedza, piękne zdjęcia, aktualne linki. kontakty....co nam "mózg podpowie" (mogę przygotować projekt)- podpięta do forum naszego.. lub odwrotnie lub niezależna
2. Ulotka na wystawy i do ręki dla chętnych.... mała poręczna (może dwie wersje jedna taka jak ten kalendarz co robi AniaW a druga ulotkowa). Na niej informacje o rasie... wady i zalety...Rzetelna!!!
3. Rozpytanie wśród "krewnych i znajomych" pracujących w różnych przydatnych nam miejscach ( szkoły, ośrodki, domy kultury, media (radio TV), portale internetowe, prasa fachowa...) czy może chcą takie wykłady połączone z pokazem ogara....może zdjęcia. może COKOLWIEK??? Treba pytac i "molestować":)
4. Żyjąca strona klubu
5. Propagowanie "czekoladowego" gdzie się da.
6. A może zrobić stałą skladkę.. 10 miesięcznie od forumowców, albo od chętnych. albo od kogo się da? I trzymać kasę (jak w szkole )na potrzeby fanklubu????
1. Jestem jak najbardziej za :)
W jakiejkolwiek formie odnośnie forum, każda dobra, porządna strona to dobra rzecz.
Chętnie dam zdjęcia. I ew moge skrobnąć jakiś artykuł jak bedzie trzeba.
Próbowałam stworzyć stronę. Ale trochę technicznej wiedzy mi brak :(

2. Super pomysł. Mam jeszcze kilka starych - ale sa w mało poręcznym formacie A4.

3. Szkoły, ośrodki - jeżeli w okolicach Warszawy to w razie potrzeby mogę przejechać się z Gawrą, Hultajem albo Tropką. Zależnie od potrzeby - Gawra jest psem terapeutą.

4. Żeby strona była "żyjaca" muszę dostawac wiarygodne dane, żeby tam umieszczać. Tu prośba do wszystkich o wyniki konkursów, wystaw, info o kryciach i miotach. Ale wiarygodne i pełne.

5. ok

6. To jakos akurat mi nie pasuje. Wole składki jak jest potrzeba (np na pomoc dla jakiegoś psa)
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: JAK PROMOWAĆ OGARA POLSKIEGO????

Post autor: Ania W »

Zaczęłam pisać w innej formie ale pociągnę formę hani ;)
1. Strona tak :) I ja bym wykorzystała to co już Hania zrobiła na www.ogary.er.pl bo to jest świetna robota i szkoda tracić czas i energię na robienie tego od nowa.
I ja też chętnie udostępnię to co mam w tym celu (zdjęcia, napisać też mogę).

2. Ulotki brakuje i dodać można jeszcze gadżety z ogarem (kubki, koszulki itp.).
3. Wizyty w szkołach jak najbardziej (i na przykładzie mojej wiem jaką jest to atrakcją dla dzieci) ale ja skłaniam się do tematów ogólnie "psich" na przykładzie ogara, a nie stricte pod kątem promocji jednej rasy.
4, 5 - zgadzam się.
6. To uważam jest ryzkowne pod wieloma względami...wiecie że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze...potem będzie, że ten się składa a ten nie.
Bardziej skłaniam się do do składek na konkretny cel lub dochodów uzyskanych ze sprzedaży czegoś (to chyba o tyle fajniejsze że obydwie strony coś z tego mają). Na stronie rasy może na przykład funkcjonać "sklepik" z gadżetami z ogarami (nie wiem jak to wygląda od strony formalnej)


Mnie przyszedł jeszcze jeden pomysł związany z danymi jakie zgromadziła dorob.
Może wykorzystać to do zebrania oczekiwań, potrzeb i informacji od tych osób, które mają już ogara. I to nie chodzi o działania w "sosie własnym" tylko rozpoznanie terenu. Bo wydaje mi się, że nie sztuką "wyprodukować egzemplarze" danej rasy - sztuką jest, aby tyle psów ile to możliwe wykorzystane było do rozwoju rasy. Myślałam o rodzaju ankiety ale jeszcze nie do końca mam na nią pomysł - na razie to luźne rozważania, jeżeli usystematyzuję to mogę podesłać / wklieć materiał do przemyśleń ;)

Ja raczej jestem przeciwna centralizacji w postaci Stowarzyszenia - trochę dubluje mi się to z klubem. Oczywiście łatwiej wtedy zrzucić odpowiedzialność za nieskuteczność czy "porażki" na kogoś bo nazwiska są podane na tacy ;)
Ja widziałabym raczej dużą rolę aktywizacji , nazwijmy to, "środowisk lokalnych". Bo jak widzimy to nie jest tak, że tych psów w ogóle nie ma w pewnych częściach Polski - tylko jest ich mniej i czasami integracja środowiska będzie wymagała większego wysiłku...niekiedy pokonania kilku kilometrów...ale w moim odczuciu warto :)
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: JAK PROMOWAĆ OGARA POLSKIEGO????

Post autor: dorob62 »

No no zaczyna dziać się cos...
W weekend do końca uporządkuję zebrane dane w ramach akcji Liczenia i powiem wam na czym stoję.
Wczoraj wyslałam koło 100 sms na numery znalezione w sieci (ogarowcow).. zobaczymy jaki będzie odzew.
na razie troszkę jest:)
I poznałam nowych fajnych ludzi:)
To ja sobie dłubię dalej i będę dawać znaki.
Mnie nie łatwo zniechęcić.. choć..... mam teraz rozdwojenie jaźni:)
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: JAK PROMOWAĆ OGARA POLSKIEGO????

Post autor: Józef »

Nie wierzę!!!!! Uwielbiam Was! Dzieje się!

P.S.
Ok, może za wcześnie... Ale nie przekreślajcie opcji TV, Inni dużo za to płacą, musi byc tylko plan, żeby pomóc, a nie psuc
Ostatnio zmieniony wtorek 25 lis 2008, 19:11 przez Józef, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: JAK PROMOWAĆ OGARA POLSKIEGO????

Post autor: dorob62 »

Apel... jeśli macie jakieś namiary na Ogary.... To poproszę na maila... będę je sprawdzać:)Nieważne że wydaje się Wam że już je mogę mieć.... Posprawdzam:)
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: JAK PROMOWAĆ OGARA POLSKIEGO????

Post autor: Józef »

dorob62 pisze:I poznałam nowych fajnych ludzi
Ktoś tu napisał że nie każdy musi by na forum. Nie każdy.... (jak w reklamie :) ). Zaproś ich na Ogarkowo Drob (pewnie już to zrobiłaś). Jak masz jakieś maile, to popiszę i pozapraszam.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: JAK PROMOWAĆ OGARA POLSKIEGO????

Post autor: dorob62 »

Zapraszam wszystkich i namawiam.Wysłałam ok 100 sms (tam gdzie nie ma maili). Znalazłam ogara w TVN. znaczy nie błąkał się ale ktoś mi powiedział, że ktoś ma i teraz namierzam:)
Mam masę fanu.. naprawdę:)
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: JAK PROMOWAĆ OGARA POLSKIEGO????

Post autor: Józef »

Doprowadzenie do tego żeby tu się znalazły wszystkie Ogary, no 90% (internet mają teraz prawie wszyscy) - to byłoby coś. Taka współpraca (i kontrola tym samym) przy współpracy z najbardziej doświadczonymi hodowcami praktycznie wykluczyłaby wolną amerykankę.

Kiedyś Bea napisała że jak daleko sprzeda Ogara to znajomi sprawdzają czy dobrze się dzieje. Dlaczego nie? Na mnie można tu liczyc na Śląsku, Opolszczyźnie i Małopolsce. To teren mojego działania.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
ODPOWIEDZ