Wystawy zagraniczne - Poradnik i Zachętnik

Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Wystawy zagraniczne - Poradnik i Zachętnik

Post autor: Iza i Sławek »

Na wstępie zachęcam wszystkich do wystawiania Ogarków poza granicami. Korzyści dużo ;)
Po pierwsze - zawsze warto trochę świata zobaczyć :D
Po drugie - poznajemy dużo ciekawych ludzi
I po trzecie, aktywnie promujemy rasę a co za tym idzie, zwiększamy rynek zbytu na szczenięta. Z dużym prawdopodobieństwem że szczenię trafi do rąk osoby zainteresowanej wystawami.
Wystawiać można Ogary z PKR jak i z KW - tym nie przyznaje się wniosków CACIB, nie mogą zostać więc Interchampionami, ale mogą zdobyć tytuły Championów i Zwycięzców.

Na początku naszej drogi musimy zaopatrzyć psa w PASZPORT - psów nie dotyczy "Schengen" ;)
- paszporty wystawiają " od ręki" lekarze weterynarii, ale nie wszyscy. Lepiej popytać. Jeżeli na afiszu stoi "klinika weterynaryjna" to praktycznie zawsze można u nich wyrobić paszport. Koszt to 50 zł.
Uwaga - wymagany jest chip(!!!)
(przypominam planującym wyjazdy rodzinne -dzieci do 18 roku też muszą mieć paszport :D )

Dalej, szukamy odpowiedniej wystawy. Proponuję wizytę na http://www.fci.be" onclick="window.open(this.href);return false; - oficjalna strona FCI.
Zakładka "members" i pokazują sie nam kontury kontynentów. Klikamy np. na Europę i wyświetlają się linki do wszystkich federacji krajowych - Pozostaje wybrać wystawę, zgłosić i tyle ;)

A ponieważ ma to być kącik zachęcający - propozycja dla planujących urlop na naszym wybrzeżu zachodnim - 16/17.08.2014 Borholm (DK)
lub dla milośników Mazur 01/02.08.2014 Druskienniki (LT) Jest to wystawa 2xCACIB, oddalona o ok. 30 km. od granicy, odbywająca się w przepięknym mieście sanatoryjno-rekreacyjnym.
Jak zawita tam Ogar z tytułem Ch. Polski i uzyska CAC (po naszemu CWC) to na mocy porozumienia naszych federacji, powróci do macieży jako Ch. Litwy
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Wystawy zagraniczne - Poradnik i Zachętnik

Post autor: Ania W »

Świetnie!

Majorze Ugryziu ...myślimy o Druskiennikach ? ;)
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Wystawy zagraniczne - Poradnik i Zachętnik

Post autor: qzia »

Ja oczywiście bardzo chętnie bo uwielbiam takie wypady ale :mysl_1: w tym roku jeszcze na razie rządzi nami MP a sierpień to okres 3 międzynarodówek polskich i to bardzo fajnych. Dodatkowo WDS tez mamy w sierpniu. A pracować trzeba i gdzieś na te wyjazdy zarobić. :placzek: :placzek: :niewka: Zachęcam bardzo innych. My dzięki wyjazdom zaliczyliśmy Legoland, piękne Duńskie wybrzeże północne. Trochę liznęliśmy Bratysławy i Budapesztu. Nawet Wilno znamy. :mrgreen: Słoneczko za oknem świeci, aż się serce wyrywa do zwiedzania. :hi_1: :hi_1: :piwko:
Awatar użytkownika
iwonka1
Posty: 174
Rejestracja: sobota 07 kwie 2012, 21:26
Gadu-Gadu: 0

Re: Wystawy zagraniczne - Poradnik i Zachętnik

Post autor: iwonka1 »

O jaki fajny wątek :szacun_1: Ja nie wiedziałam gdzie szukać i o co chodzi w tych zagranicznych wystawach :wstydek: Będę czytać wątek i może kiedyś się gdzieś wybierzemy.
A jak to jest ze zwiedzaniem z psem? Wpuszczają do atrakcji turystycznych czy trzeba dla psa dodatkową opiekę organizować?
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Wystawy zagraniczne - Poradnik i Zachętnik

Post autor: Iza i Sławek »

Zależy od atrakcji ;)
Na wszelki wypadek zaopatrzyłem się w metalową składaną klatkę (z tekstylnej ogar wychodzi kiedy chce :D )
Jest bardzo przydatna, bo i na wystawie można psa zamknąć żeby się wyciszył (a samemu na obiadek) i w hotelach patrzą łaskawym okiem
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Wystawy zagraniczne - Poradnik i Zachętnik

Post autor: qzia »

My np. pod Legolandem zostawiliśmy psy w samochodzie. Wśród drzew i w cieniu. Z otwartymi oknami. Z wodą do picia. Z tym, że moje psy są przyzwyczajone od szczeniaka do spania i siedzenia w aucie lub w klatce. Trochę się bałam jakiejś straży ale spokojnie. Nic się nie działo. Inni zabierali psy ze sobą bo można było psy wprowadzać. Moja Ajsza nie lubi takich mechanicznych kolejek i innych atrakcji warczących motorami. Już widzę jakby szalała jakbym ją wzięła. W nagrodę wybiegały się potem 3 godziny po puściutkiej plaży. Tam dzień był długi a noc ledwo, ledwo, więc czasu na wszystko starczyło. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: W Budapeszcie psiaki grzecznie zostały w hotelu. Po kilku godzinach na wystawie zrobiły to z radością. :mrgreen: :psiako:
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: Wystawy zagraniczne - Poradnik i Zachętnik

Post autor: Wigro »

Nie widzę tu wzmianki o koniecznośći mienia zaświadczenia o wściekliżnie, międzynarodowego.
Wydaje je powiatowy lekarz weterynarii w przedzień wyjazdu.
Jeżeli jedziemy w stronę wschodnią należy mieć kilka papierków po 5 ojro, bardzo przyspieszają procedury.
Hotele zamawiamy przez internet bacząc aby psy były mile widziane, czasem jest mała dopłata ale nie ma problemu z meldowaniem. im więcej gwiazdek tym mniej problemów.
Jezeli nie jesteśmy właścicielem psa należy mieć pełnomocnictwo szczególnie do Niemiec i na Litwę.
Wygodnie jest jechać we dwa psy wtedy jeden może zostać z psami a drugi coś załatwić.
Unikajmy wyjazdu z kimś kto jedzie tylko na wystawę szkoda, pieniędzy :gleba:
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Wystawy zagraniczne - Poradnik i Zachętnik

Post autor: qzia »

:jezyk_3: :jezyk_3: Byłam już na 3 światówkach i szczerze mówiąc na żadnej nie sprawdzali wścieklizny. :mysl_1: Oczywiście mieliśmy odrobaczenia, stosy zaświadczeń i wszystkie szczepienia włącznie z aktualnymi wirusówkami. Ja jadąc, zawsze tak się denerwuję, że mam papierków aż za dużo. :strach_4: :strach_4: Ja tam np. uwielbiam wystawy. Oglądanie psów. Kibicowanie. Podglądanie kto jak sędziuje. I te stoiska z tysiącami psich gadżetów. :happy3: :happy3: Wieczorami miejscowe trunki i miłe, psie pogawędki. :piwko: :piwko: Zwiedzanie też oczywiście jeśli jest czas ale nie przede wszystkim.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Wystawy zagraniczne - Poradnik i Zachętnik

Post autor: hania »

qzia pisze:My np. pod Legolandem zostawiliśmy psy w samochodzie.
Są kraje gdzie niezależnie od pogody, pory roku itp psa w samochodzie zostawić nie wolno. Pamiętam konkurs norowców na Słowacji gdzie jednemu hodowcy z Polski odpowiednie służby kazały wyjąć psy z samochodu - i co z tego że w samochodzie "chodziła" klimatyzacja i było dużo przyjemniej - nie wolno i już.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Wystawy zagraniczne - Poradnik i Zachętnik

Post autor: qzia »

Wiem. Dlatego się baliśmy ale jak znam Ajszę to wolała samochód niż te wszystkie warczące kolejki i tłumy ludzi. Na polu namiotowym, w pełnym słońcu w namiocie, w klatce byłoby jeszcze gorzej. :niewka:
ODPOWIEDZ