Hubertusy

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Hubertusy

Post autor: kasiawro »

Śliczna promocja ogara!!! Gratuluję pomysłu.
Gryfna za rok koniecznie musisz o tym zacząć mówić wcześniej aby ekipa większa była.
Awatar użytkownika
gryfna
Posty: 291
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 23:25
Gadu-Gadu: 0

Re: Hubertusy

Post autor: gryfna »

kasiawro pisze:Śliczna promocja ogara!!! Gratuluję pomysłu.
Gryfna za rok koniecznie musisz o tym zacząć mówić wcześniej aby ekipa większa była.
Dlatego pomalutku zaczynam agitację i już są chętni. ;)
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Hubertusy

Post autor: kasiawro »

gryfna pisze: Dlatego pomalutku zaczynam agitację i już są chętni. ;)
Teraz może i są, ale aby te chęci przez rok wytrwały ;).
Jak zdobyłaś stroje?
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Hubertusy

Post autor: BasiaM »

kasiawro pisze:Jak zdobyłaś stroje?
Można wypożyczyć z teatru albo opery ;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
gryfna
Posty: 291
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 23:25
Gadu-Gadu: 0

Re: Hubertusy

Post autor: gryfna »

Dokładnie jak napisała Basia. W każdym prawie teatrze działa wypożyczalnia strojów. Koszt nie jest duży, więc posiłkując się dodatkami z własnej szafy można coś ciekawego wykreować. ;)

Zachęcam do pospolitego ruszenia i to nie tylko podczas hubertusów. Właściwie cały rok mają miejsce imprezy, na których ogary są zapraszane i bardzo mile widziane.
Mam nadzieję, że za rok w Pszczynie uda nam się zebrać więcej hrabin i hrabiów. Tym bardziej, że organizatorzy są bardzo zainteresowani takimi działaniami. :)
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Hubertusy

Post autor: kasiawro »

O teatrach, operach to ja wiem, choć cen nie znam i myślę, że dobrze napisać.
Bardziej mi chodziło o inwencję własną właśnie.
Pamiętam jak Jagoda i Ewa również w tamtym roku się przebierały i połowa to szafa, tylko trzeba mieć koncepcję :).
http://ogarkowo.pl/viewtopic.php?f=41&t ... C&start=10" onclick="window.open(this.href);return false;

Gryfna o innych imprezach też fajnie jakbyś informowała, może da się kogoś zachęcić :mysl_1: .
Awatar użytkownika
gryfna
Posty: 291
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 23:25
Gadu-Gadu: 0

Re: Hubertusy

Post autor: gryfna »

kasiawro pisze: Gryfna o innych imprezach też fajnie jakbyś informowała, może da się kogoś zachęcić :mysl_1: .

Dostaję informacje od znajomych dian i myśliwych, którzy są zaangażowani w organizację pokazów psów myśliwskich z ramienia PZŁ. To jest głównie środowisko z Górnego Śląska, choć ostatnio też pokazywałam moich chłopaków na Dniach Hubertowskich na Zamku Królewskim w Niepołomicach. Załoga G prezentowała się również na promocji książki o płk Pawłusiewiczu jako sympatyzujący ze Stowarzyszeniem Miłośników Gończego Polskiego.

Na samym Śląsku jest sporo takich imprez. Obchody związane ze św. Hubertem, targi łowieckie lub imprezy, którym patronują Lasy Państwowe to już tradycja, ale coraz częściej psy myśliwskie pojawiają się również na dożynkach i innych imprezach organizowanych przez samorządy lokalne okolicznych gmin i miast.
To jest zawsze dobra okazja, żeby pokazać nasze psy. Zwłaszcza, że niektórzy wciąż reagują ze zdziwieniem będąc przekonanym o wymarciu rasy. ;)

Na pewno będę starała się wrzucać info o imprezach z całej Polski, jeśli tylko takie do mnie dotrą. Byłoby fajnie, gdyby w każdym regionie był ktoś kto śledzi na bieżąco takie wydarzenia i organizuje "pospolite ruszenia". ;)
Awatar użytkownika
Pixi
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 09 lip 2013, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Czechowice-Dz

Re: Hubertusy

Post autor: Pixi »

To my za rok w Pszczynie na pewno się stawimy. :silacz:
Obrazek
Awatar użytkownika
gryfna
Posty: 291
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 23:25
Gadu-Gadu: 0

Re: Hubertusy

Post autor: gryfna »

Pixi pisze:To my za rok w Pszczynie na pewno się stawimy. :silacz:

Bardzo się cieszę! :)
Awatar użytkownika
1e2w3a
Posty: 2358
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 21:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: MIĘDZYBÓRZ / WROCŁAW, Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Hubertusy

Post autor: 1e2w3a »

To może tak ze względów porządkowych do tego działu HUERTUSY przesunąć również Hubertusa w zamku Książ (z 2013 roku, post założony przez Kasiawro ).
SOKOŁÓWKA

Zapraszam na stronę o moich ogarach : http://www.mojeogary.ga
ODPOWIEDZ