OGAR POLSKI. REAKTYWACJA - ogarzy projekt na PolakPotrafi.pl

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: OGAR POLSKI. REAKTYWACJA - ogarzy projekt na PolakPotrafi.pl

Post autor: kasiawro »

Co do herbu mam też swoje ale, lecz skoro taki już jest zatwierdzony to moim zdaniem nie ma sensu do tego wracać - szkoda czasu. Trochę żal, że wcześniej propozycji nie daliście tego herbu (bo logiem bym tego nie nazwała) skoro oczekiwaliście informacji zwrotnej...?

Maciekczewa i lusia nie wiem dlaczego u Was takie oburzenie z powodu zaszufladkowania ogara jako psa myśliwskiego, którego nikt tutaj nie zrobił, wręcz przeciwnie....?
Upowszechniać wiedzę dotyczącą rasy powinno się (jak już tutaj zostało napisane) rzetelnie. Ogar jak pewnie większość psów uwielbia kanapy, lubi tropić oraz będzie dobrym towarzyszem rodzinnym. Trzeba mieć jednak świadomość, że jeden bardziej pokocha las, niż kanapę, drugi bardziej kanapę, a mniej dzieci.
Ja zawsze jak rozmawiam z potencjalnymi zainteresowanymi rasą mówię, że WAŻNE JEST ABY PIES BYŁ SZCZĘŚLIWY Z NIMI, A ONI Z NIM, więc lepiej zniechęcać niż nakręcać!
lusia pisze:W praktyce nie musi jedna osoba ciągle z tym stoiskiem jezdzić - mogą ew. jechać osoby które zgłszą akces.
Podejrzewam, że tak będzie można tylko trzeba mieć świadomość że (być może się mylę??) nikomu nikt nie będzie woził tego stoiska, nie wiem jaka wielkość ale z transportem, rozłożeniem jednej osobie może być ciężko. Podobnie z oddaniem stoiska do "centrali" w Poniatowie ;). Być może ja mam tylko taki problem bo mam świadomość gdzie mieści się "centrala", a gdzie Niemcza :mrgreen: .

ad 1) Co do spania to mogę napisać: nie miała baba kłopotu to kupiła sobie prosię :D .
ad 2) Proszę o wyjaśnienie czym się różni Patron od Wspierającego?
ad 3) Co jest jeśli projekt uzyska mniejsze poparcie czy też pieniądze trafiają do Was i realizujecie plan z mniejszym rozmachem?
a) "Wszystkie zakupione rzeczy będą miały logo kampanii i będą stanowić razem mobilne stoisko informacyjne o ogarze polskim " Co z opłatami za takie stoisko na różnych imprezach? Mało jest imprez gdzie gospodarz nie bierze opłat za takie rzeczy niestety :(. Możliwość zaistnienia również wiąże się z wcześniejszym zgłoszeniem, zgodą itd. Kto to będzie planował i pilnował?
b) "wszystko aby stoisko informacyjne nie tylko "wyglądało" ale i rzetelnie "informowało". "
Nauczona mogę powiedzieć olbrzymim ;) doświadczeniem sugeruję aby stoisko głównie informowało i wyglądało, a tylko tym bardzo zainteresowanym rozdawało "coś". Nie celowanemu odbiorcy jak damy coś to zaraz to wyląduje w koszu,a szkoda na to pieniążków.
4)" koordynujemy i realizujemy nagrody dla Wspierajacych" trzymam kciuki abyście z tym wszystkim sami dali radę, bo przy tym jest mnóstwo pracy.

NA tych materiałach informacyjnym (broszura, ulotka) uważam, że powinno znajdować się logo klubu, skoro jest patronem honorowym tego projektu. To też daje takie poczucie zaufania jak dla mnie.
Awatar użytkownika
Poniatowski Dwór
Posty: 1527
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 14:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poniatowa, woj. lubelskie
Kontakt:

Re: OGAR POLSKI. REAKTYWACJA - ogarzy projekt na PolakPotrafi.pl

Post autor: Poniatowski Dwór »

mam nadzieję, ze z portalem polakpotrafi.pl trochę sie zapoznaliście... podaje przykładowy link do projektu który przeszedł https://polakpotrafi.pl/projekt/polski-pojazd" onclick="window.open(this.href);return false; - nie jest łatwo tłumaczyć. opowiadać tym portalu, gdy sami się choć troche nie zapoznacie (i to pisanie niczego nie ułatwia)
po kolei:
nie oczekiwalismy informacji zwrotnej odnośnie loga - po prostu poinformowaliśmy, pokazalismy - i tyle - taka kolejna informacja w działaniach projektowych... :niewka:
strasznie mi przykro że "centrala" tak daleko... My bedziemy jeździć i blisko i daleko ale rzeczywiście wozić gdzieś (dla dostarczenia komuś) nie będziemy - nie damy rady po prostu...ale myslę,ze w praktyce przećwiczy sie pare rzeczy i da sie wypracowć jakieś fajne rozwiązania... czas pokaże...
odpowiadając
1)... da się jakoś radę...i nie prosie tylko cztery ogary :cwaniak:
2) w powyższym projekcie w prawej kolumnie są wspierający - czyli ci co zdecydowali sie wpłacić kasę na projekt (i dostają za to wybrane przez siebie nagrody przyporządkowane do danej kwoty wsparcia - patrzcie powyzej) Natomiast Patroni to Ci, którzy często (nie zawsze) sa fundatorami tych nagród - w zamian za to ich loga (i dane firmowe) pojawiaja się w opisie projektu (lewa szersza kolumna powyższego przykładu - tu akurat pod napisem "wspieraja nas" ale powinno być "patronują nam" - w ramach naszego projektu jeszcze będzie tablica patronów przy stoisku oraz informacja na innych portalach społecznościwych. (o patronach mozna jeszcze duzo pisać - ale to wynika z obserwacji róznych projektów - polecam) Tym sposobem każdy z uczestników tej "zabawy" coś dostaje..
3) pisałam wcześniej - obowiązuje zasada WSZYSTKO ALBO NIC. jeżeli projekt nie osiągnie 100% to kasa wraca do wspierajacych, nagrody do patronów a wnioskodawca sie ostaje z niczym - upraszczając oczywiscie
a) stoisk bedzie miało charakter informacyjny, nie zarobkowy - i "koniec języka za przewodnika" - zawsze mozna próbowac sie dogadać z organizatorem (a tak prawde mówiąc te namioty 3na3 rozłozone przez hodowców wkoło ringów zajmuja duzo miejsca - o oni za nie nie płacą... więc ostatecznie na to tez będzie sie mozna powoływać/dogadywac - o opłatach rozmawiałam już z Magdą M. - wszystko będzie zależało od ludzi... w konkretnym oddziale.
b) tak samo myslimy - co nie przeszkadza, aby całośc wyglądała profesjonalnie i bogato - i oczywiście żadnego bezsensownego wciskania komukolwiek czegokolwiek (kubka, katalogu, ogara, :D )... masz zupełna rację - szkoda pieniędzy i nie o to tu chodzi
4) dzieki :happy3: będzie wesoło...

i oczywiście Patron Honorowy będzie na wszystkim (z definicji)- Magda ucieszyła sie z pomysłu i chętnie zgodziła - i jest super wsparciem dla nas. :szacun_1:

i wracam do maili do potencjalnych Patronów (jeszcze zostało mi 45 minut do wykorzystania z tego dnia/nocy by wyspac te swoje dzisiejsze 4 godziny) :D :jezyk_3: :D :jezyk_3: PA
z Poniatowskiego Dworku pozdrawiają Ania i Łukasz z dziećmi
oraz AS-ANI, HUSARZ, FELIX, MINA, ARIADNA i ZADZIOR
https://www.facebook.com/Ogary-Polskie- ... 921752356/
Kontakt do HODOWLI 515061115
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: OGAR POLSKI. REAKTYWACJA - ogarzy projekt na PolakPotrafi.pl

Post autor: ania N »

To jeszcze parę pytań ;)

Patrząc na to co chcecie mieć w stoisku np. kubki, kalendarze i inne gadżety - rozumiem że to będą rzeczy do kupienia a np. ulotki ew. do rozdania? Bo inaczej to koszt bardzo duży :niewka:

Interesuje mnie też czas trwania projektu - czy jeśli część rzeczy będzie np sprzedawana to będzie to pokrywało koszty funkcjonowania stoiska w dalszym czasie? Czy też zakładacie sobie jakieś ramy czasowe?
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Poniatowski Dwór
Posty: 1527
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 14:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poniatowa, woj. lubelskie
Kontakt:

Re: OGAR POLSKI. REAKTYWACJA - ogarzy projekt na PolakPotrafi.pl

Post autor: Poniatowski Dwór »

Stoisko z definicji ma nie zarabiać - oczywiście gadzety (to rozważamy) mogą być sprzedawane po kosztach (aby za to kupić kolejne lub na koszty stoiska - dla organizatorów za plac), ale myślę, że nie na każdej imprezie...
nawet jak gadzety i inne materiały sie skończą to zawsze mozna pozyskac kolejnych sponsorów lub nie posiadac gadzetów :niewka: tylko stoisko...
terminy podawałam we wczesniejszych postach ale chodzi Ci chyba o dalszą przyszłość ... stoisko sie "skończy" jak się zużyje, czyli totalnie zniszczy - ale mam nadzieję, ze jak będziemy te materiały szanowac - to posłużą długo ... lub do czyjegoś nastepnego, nowszego pomysłu w tym temacie.
z Poniatowskiego Dworku pozdrawiają Ania i Łukasz z dziećmi
oraz AS-ANI, HUSARZ, FELIX, MINA, ARIADNA i ZADZIOR
https://www.facebook.com/Ogary-Polskie- ... 921752356/
Kontakt do HODOWLI 515061115
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: OGAR POLSKI. REAKTYWACJA - ogarzy projekt na PolakPotrafi.pl

Post autor: SARABANDA »

O ile mnie podobne akcje specjalnie nie przekonują nie można zaprzeczyć że tego typu stoisko ma głęboki sens przy okazji różnego typu targów myśliwskich, wystaw ras polskich i myśliwskich itp. Tylko żeby miał kto z nim jeździć :mysl_1:
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: OGAR POLSKI. REAKTYWACJA - ogarzy projekt na PolakPotrafi.pl

Post autor: kasiawro »

Poniatowski Dwór pisze:mam nadzieję, ze z portalem polakpotrafi.pl trochę sie zapoznaliście... podaje przykładowy link do projektu który przeszedł https://polakpotrafi.pl/projekt/polski-pojazd" onclick="window.open(this.href);return false; - nie jest łatwo tłumaczyć. opowiadać tym portalu, gdy sami się choć troche nie zapoznacie (i to pisanie niczego nie ułatwia)
Żeby nie było zapoznałam się na tyle ile chciałam i miałam czas, tylko jak sama piszesz poniżej:
Poniatowski Dwór pisze: 2) w powyższym projekcie w prawej kolumnie są wspierający - czyli ci co zdecydowali sie wpłacić kasę na projekt (i dostają za to wybrane przez siebie nagrody przyporządkowane do danej kwoty wsparcia - patrzcie powyzej) Natomiast Patroni to Ci, którzy często (nie zawsze) sa fundatorami tych nagród - w zamian za to ich loga (i dane firmowe) pojawiaja się w opisie projektu (lewa szersza kolumna powyższego przykładu - tu akurat pod napisem "wspieraja nas" ale powinno być "patronują nam"
Dlatego zaczęłam się gubić i konkretnie pytać. Lubię krótkie konkretne opisy i dlatego zadaję konkretne pytania :).
Poniatowski Dwór pisze: 3) pisałam wcześniej - obowiązuje zasada WSZYSTKO ALBO NIC.
Być może nie zauważyłam, choć kolejny raz przejrzałam , teraz już wiem :).
Poniatowski Dwór pisze: a) stoisk bedzie miało charakter informacyjny, nie zarobkowy - i "koniec języka za przewodnika" - zawsze mozna próbowac sie dogadać z organizatorem (a tak prawde mówiąc te namioty 3na3 rozłozone przez hodowców wkoło ringów zajmuja duzo miejsca - o oni za nie nie płacą... więc ostatecznie na to tez będzie sie mozna powoływać/dogadywac.
Jeśli chodzi o wystawy to nie ma co porównywać namiotów do stoiska poza tym pisaliście o"(ścianka promocyjna z trybunką, rollupy, żagle reklamowe, totemy, standy na ulotki)" - bądźmy realistami aby potem się nie zdziwić.
Poza tym wystawcy płacą na udział w wystawie. Odziały mogą być przychylne tam gdzie jest dużo wolnego terenu, problem będzie gdzie jest mały odział i teren mały, a wystawa mało rentowna :).
Pytając, miałam na myśli nie tylko wystawy bo wymieniane były również inne imprezy masowe.
Awatar użytkownika
Poniatowski Dwór
Posty: 1527
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 14:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poniatowa, woj. lubelskie
Kontakt:

Re: OGAR POLSKI. REAKTYWACJA - ogarzy projekt na PolakPotrafi.pl

Post autor: Poniatowski Dwór »

o opłaty wystawiania stoiska na innych imprezach nie martwię się... panują tu luźniejsze zasady i skala dogadywania się jest ogromna... i mamy w tym wprawę...
ale najważniejsze w tym projekcie będą jednak kynologiczne czy myśliwskie imprezy/targi/pokazy.

kolejni Patroni włączają się w projekt:
MONTIS Hotel & SPA*** w Poniatowej z pakietem pobytowym:
Relaks dla Dwojga, który obejmuje:
- 1 nocleg ze śniadaniem w pokoju Classic Double
- Odprężający masaż twarzy + maseczka pielęgnacyjna dla Niej
- Relaksacyjny masaż pleców dla Niego
- Nieograniczony dostęp do Strefy SPA (jacuzzi, sauna sucha, łaźnia parowa)

Świetny obiekt, wykwintne posiłki, no i sauna...
z Poniatowskiego Dworku pozdrawiają Ania i Łukasz z dziećmi
oraz AS-ANI, HUSARZ, FELIX, MINA, ARIADNA i ZADZIOR
https://www.facebook.com/Ogary-Polskie- ... 921752356/
Kontakt do HODOWLI 515061115
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: OGAR POLSKI. REAKTYWACJA - ogarzy projekt na PolakPotrafi.pl

Post autor: kasiawro »

Ok. czyli ja ze swojej strony (nie wiem jak reszta ;)) proszę o informację, jak już będą sprecyzowane, konkretne plany i informację. Na ten czas widzę, że jeszcze to się zmienia.
Wytrwałości życzę!
Awatar użytkownika
Poniatowski Dwór
Posty: 1527
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 14:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poniatowa, woj. lubelskie
Kontakt:

Re: OGAR POLSKI. REAKTYWACJA - ogarzy projekt na PolakPotrafi.pl

Post autor: Poniatowski Dwór »

oki. oczywiście będziemy informować.
z Poniatowskiego Dworku pozdrawiają Ania i Łukasz z dziećmi
oraz AS-ANI, HUSARZ, FELIX, MINA, ARIADNA i ZADZIOR
https://www.facebook.com/Ogary-Polskie- ... 921752356/
Kontakt do HODOWLI 515061115
Awatar użytkownika
Poniatowski Dwór
Posty: 1527
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 14:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poniatowa, woj. lubelskie
Kontakt:

Re: OGAR POLSKI. REAKTYWACJA - ogarzy projekt na PolakPotrafi.pl

Post autor: Poniatowski Dwór »

Kolejni Patroni angażują się w projekt.
Sadyba Rozalin z Rozalina zaprasza do siebie na weekend czteroosobową rodzinkę, w czasie pobytu zapewnia fantastyczne, oryginalne posiłki http://sadybarozalin.pl/?lang=pl" onclick="window.open(this.href);return false;
SPA Ruska Bania w Głusku Małym zaprasza na 1 dobowy pobyt w SPA (sauna, jacuzzi, masażery itp) z noclegiem dla grupy do 12 osób http://www.ruskabania.net/home.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Do obu pobytów dorzucamy od siebie - wynajęcie rowerów na przejażdżkę po okolicznych lasach http://poniatowskidworek.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Dziękujemy charyzmatycznym właścicielom obiektów. :szacun_1: :szacun_1:
z Poniatowskiego Dworku pozdrawiają Ania i Łukasz z dziećmi
oraz AS-ANI, HUSARZ, FELIX, MINA, ARIADNA i ZADZIOR
https://www.facebook.com/Ogary-Polskie- ... 921752356/
Kontakt do HODOWLI 515061115
ODPOWIEDZ