Champion pracujący

Danusia
Posty: 590
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 16:06
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Champion pracujący

Post autor: Danusia »

CHAMPION PRACY
Ostatnio zmieniony piątek 24 lut 2012, 15:40 przez Danusia, łącznie zmieniany 1 raz.
goncza_bieda

Re: Champion pracujący

Post autor: goncza_bieda »

szczerze powiedziawszy to droga daleka... dla ogara :lol:
gryfna

Re: Champion pracujący

Post autor: gryfna »

Ale ogar jest wytrzymały i da radę. Daleka droga to nie problem ;)
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Champion pracujący

Post autor: weszynoska »

A ja myślę, że gończa biedo...nic nie wniosłeś do dyskusji swoim postem.....a śmiejący się emotek w takim samym stopniu mozna odnieść do umiejętności mysliwych..i ich pasji...a nie do rasy


Ogar przestał polować...przestał być szkolony i użytkowany...dlatego , że nie miał kto tego robić...a nie z powodu, że nagle mu pasja wygsła....


Uważam, że większość pożal sie Boże mysliweczków...nie ma pojęcia o układaniu psa do polowania...a na dodatek brak tradycji polowania z psem..i duże koszty utrzymania..sukutecznie odstraszają nuworyszów.... :lol: :lol: :lol

Ogar to kawałek historii...na ogara trzeba sobie zasłużyć....to wrażliwy , myślący pies
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Champion pracujący

Post autor: Ania W »

Ja mam podobne zdanie co węszynoska i o tym już kiedyś pisałam. Jako, że myśliwi prefelowali mniejsze rasy psów i bardziej wszechstronne (może także tańsze w utrzymaniu) ogar szybko przeniósł się do miast gdzie się świetnie wpasował (i tam przetrwał). 20 - 30 lat wystarczyło by jego pasja spadła (co nie znaczy, że zginęła bezpowrotnie). Czy poczekamy następne 20 - 30 na powrót ogara w łaski osób polujących ...się zobaczy. ;)

Natomiast mam pytanie: czy ktoś mógłby dokładnie opisać jakie warunki musi spełnić champion pracy? To było by chyba bardziej wnoszące do dyskusji niż wyrokowanie kiedy ogary dostąpią tego zaszczytu ;)
Ja znam ogary, które mają wnioski, nie jestem jednak pewna co do ostatecznego efektu w postaci championatu...ale postaram się dowiedzieć ;)
Danusia
Posty: 590
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 16:06
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Champion pracujący

Post autor: Danusia »

:mysl_1:
Ostatnio zmieniony piątek 24 lut 2012, 22:40 przez Danusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aneek
Posty: 45
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 21:12
Gadu-Gadu: 5433316
Lokalizacja: Gliwice

Re: Champion pracujący

Post autor: Aneek »

Ania W pisze: Natomiast mam pytanie: czy ktoś mógłby dokładnie opisać jakie warunki musi spełnić champion pracy? To było by chyba bardziej wnoszące do dyskusji niż wyrokowanie kiedy ogary dostąpią tego zaszczytu ;)
Ja znam ogary, które mają wnioski, nie jestem jednak pewna co do ostatecznego efektu w postaci championatu...ale postaram się dowiedzieć ;)
O ile się nie mylę do otrzymania Championa Pracy konieczne są trzy wnioski CPC (certyfikat na championa pracy) przyznane na konkursie regionalnym, gdzie startuje przynajmniej 10 psów lub krajowym/międzynarodowym, bez względu na liczbę uczestników .
Przynajmniej jeden CPC ma być z konkursu krajowego lub międzynarodowego.
Dodatkowy warunenk, pomiędzy zdobyciem pierwszego a ostatniego certyfikatu upłynie okres przynajmniej 6 miesięcy.
Poprawcie mnie jeśli się mylę.
goncza_bieda

Re: Champion pracujący

Post autor: goncza_bieda »

weszynoska
czasami warto spojrzeć na problem szerzej i nie opierać się wyłącznie na casusie podkarpackim. nie tylko na "takim" pojęciu myślistwa i użycia psa w myślistwie kończy się kynologia...

db.

ps. a emotek będę tu używał do woli :happy3: bo tylko dzięki nim ten topic nie umarł śmiercią naturalną
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Champion pracujący

Post autor: weszynoska »

No ba...przeprowadził się i już mu się Podkarpacie nie podoba..... :wow_3:


a chciałam Ci przypomnieć, że własnie na Podkarpaciu pracują dwie fantastyczne suczki..ogarki...zupełnie niedaleko mnie...w Sanoku, a właściciel ich nie może wyjść z podziwu nad mądrością i bystrością owych
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Danusia
Posty: 590
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 16:06
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Champion pracujący

Post autor: Danusia »

:mysl_1:
Ostatnio zmieniony piątek 24 lut 2012, 22:42 przez Danusia, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ