Przygotowywanie psa

Wszystko na temat przygotowania się przewodnika i jego psa
agag
Posty: 507
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:18

Re: Przygotowywanie psa

Post autor: agag »

Bibka, to piękne co opisałaś...
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Przygotowywanie psa

Post autor: hania »

Tak na szybko. Poznałam wiele ogarów, które świetnie by się sprawdziły w pracy w dogoterapii. I takie, które by sie nie nadawały. Jak w każdej rasie. Oczywiście sa rasy mniej i bardziej predysponowane (ważny jest też wygląd psa), ale nie uważam, żeby ogar nalezał do tych mniej predysponowanych.
W każdym razie mam nadzieje, że w przyszłości pracując w animaloterapii będę miała co najmniej dwa psy - dużego i małego, kota i swinkę morską :). To jest zestaw z którym można bardzo wiele. I ten duży pies to będzie ogar. A mały - zobaczymy - jest jamnik, który przechodzi na emeryturę, więc jutro przyjeżdża cavalier.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Przygotowywanie psa

Post autor: qzia »

Ja tez moze dorzuce trzy grosze. W dogo pracuje juz od kilku lat z moja sunia labradorka Sonia. Czasami opanowana, czasami zwariowana. Jak na dogoterapeute troche za szybko sie rusza. Ajsze kupilam takze z mysla o dogoterapii. To kompletna wariatka na polu i podworka, natomiast w kontakcie z dziecmi spokojna i jakby wyciszona. Zadna z moich labradorek nie umie sie tak przytulac do dzieci jak Ajsza. Te aksamitne uszy-szmateczki, potulny i prawie blogi wyraz pyska. Potrafi zaczarowac niejednego malucha. No i wobec dzieci zero agresji. Wogole wobec ludzi spokojna i czula, z psami niestety roznie. Ze wzgledu na szalony charakter i moje zaniedbania :oops: na razie nie moze pracowac, bo musi zdac egzamin. Ale jestem dobrej mysli.
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Przygotowywanie psa

Post autor: Ania W »

To ja jeszcze dorzucę jeszcze to jak dzieci widzą psa (niekoniecznie ogara) w tego typu pracy z człowiekiek ;)
Fragmenty odpowiedzi napisanych przez dzieci na konkursu z wiedzy o psie:
Co robi pies przewodnik?
- Prowadzi pana, je, pije, mówi panu gdy jest telefon jeżeli pan jest głuchy
- Przewodzi osobie niewidomej
- Pomaga chodzić i podaje różne rzeczy.

Co to jest dogoterapia i jakie psy mogą brać w niej udział?

- to jest psychologia zwierzęca i psy , które nie wiedzą co z sobą zrobić ida właśnie tam,
- jest to leczenie za pomocą psa, spokojne np. rabrador

Znając gadatliwość ogarów mogłyby się sprawdzić nie tylko w dogoterapii (bo jak każdy z nas, nie zawsze wiedzą co z sobą zrobić ;) ) ale i jako psy asystujące :)
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przygotowywanie psa

Post autor: dorob62 »

To ja mam pytanie: gdybym podjęła decyzję , że chcę z Nemrodem spróbować i wyszkolić go na dogoterapeutę to GDZIE, DO KOGO iść, gdzie szukać kursów. Jak to wygląda? Wykształcenie mam kierunkowe ale kursy rozumiem jakieś są dla właściciela i psa... Kto podpowie????
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 763
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 09:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: koło Żywca

Re: Przygotowywanie psa

Post autor: carmen »

napewno Hania... bo ma wyszkolonego w tym kierunku psa i jest wolontariuszem fundacji, która się tym zajmuje/zajmowała. Pies musi zdac egzamin i w zależności jakiego stopnia zda to w takich warunkach może pracowac. Nemrod musi się nauczyc, że to nie zawsze jest przyjemne, a czasem nieskoordynowany uscisk może go zabolec i nie może ugrysc... Musi byc cierpliwy i uważny. W ksiażce którą podałam jest duuużo gotowych scenariuszy spotkań edukacyjnych dla dzieci. Zależy jaki typ działalności bardziej Cię interesuje:
a) wspieranie rozwoju dzieci normalnie rozwijających się
b) wspieranie rozwoju dzieci z ograniczeniami ruchowymi lub umysłowymi
c) wspieranie rozwoju dzieci z rodzin patologicznych, rozwijanie odpowiedzialności itd?

Czy praca z dorosłymi?
Określ swoją wizję przyszłości. Zastanów się jaka jest jej cena? Postanów, że ją zapłacisz...
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Przygotowywanie psa

Post autor: hania »

Zgłosić sie do którejś z działających w Warszawie fundacji:

http://piesdlastasia.republika.pl" onclick="window.open(this.href);return false; - Fundacja Pies dla Stasia

http://www.przyjaciel.pl" onclick="window.open(this.href);return false; - Fundacja Przyjaciel

i fundacja w której pracuję jako wolontariusz i szkoleniowiec:

http://fundacjarazemlatwiej.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Przygotowywanie psa

Post autor: hania »

I jeszcze Fundacja Mały Piesek Zuzi, która miesci się w Poznaniu, ale organizuje wakacyjne, wyjazdowe szkolenia

http://www.psiaterapia.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Józef
Posty: 555
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 10:58
Gadu-Gadu: 3660621
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przygotowywanie psa

Post autor: Józef »

carmen pisze:Gończa bieda napisał: "agresja nie jest obca tej rasie. wiszące nad nią widmo dogoterapii to raczej pobożne życzenie
Bieda pisała o Gończych, pomylić się musiała.
http://www.ogarpolski.strefa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
STANOWCZE "NIE" DLA PRAKTYKI ROZMNAŻANIA OGARÓW POLSKICH Z ENTROPIĄ! - KONSEKWENCJI ŁAMANIA NORM FCI NA WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH W POLSCE.
Awatar użytkownika
Karolina i Diana
Posty: 167
Rejestracja: wtorek 04 lis 2008, 15:31

Re: Przygotowywanie psa

Post autor: Karolina i Diana »

Józef pisze:
carmen pisze:Gończa bieda napisał: "agresja nie jest obca tej rasie. wiszące nad nią widmo dogoterapii to raczej pobożne życzenie
Bieda pisała o Gończych, pomylić się musiała.
czyli gończe się nie nadają ?
Jedno i drugie to pies myśliwski ?
ODPOWIEDZ