ZKwP – co sądzimy o działaniu związku?

Co wolno a czego nie, psom i ich właścicielom
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: ZKwP – co sądzimy o działaniu związku?

Post autor: SARABANDA »

Co do ilości miotów oczywiście Aniu masz rację, tylko w tym momencie nie biorę pod uwagę wartości hodowlanej a tylko obciążenie suki ciążą i odchowem szczeniąt, suce wszystko jedno jak bardzo wartościowe hodowlano są jej pijawki :jezyk:
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: ZKwP – co sądzimy o działaniu związku?

Post autor: Iza i Sławek »

Uprzedzając narzekania typu "związek nic nie robi" lub "robi to co chce"
oraz "na nic nie mamy wpływu" ;)
Wszystkich członków ZKwP o/ Warszawa zapraszam serdecznie na Walne Zgromadzenie Członków
które odbędzie się 28.02.2015 od godz. 11-tej przy ul. Miodowej 14
Należy zabrać legitymację członkowską i mieć opłaconą skladkę.
S.
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: ZKwP – co sądzimy o działaniu związku?

Post autor: qzia »

Nawet miałam zamiar się wybrać. Zobaczymy czy dam radę dyżurek oddać. :mrgreen:
Awatar użytkownika
delia
Posty: 249
Rejestracja: niedziela 16 cze 2013, 23:40

Re: ZKwP – co sądzimy o działaniu związku?

Post autor: delia »

Ostatnio byłam w naszym oddziale opłacić składkę i byłam świadkiem rozmowy hodowców z pełniącą dyżur panią. Chodziło o uprawnienia reproduktora. W związku z tym, że w oddziale do którego należę zawsze jest problem z uzyskaniem wiarygodnych informacji mam dwa pytania:
Czy to prawda, że reproduktor warunkowy może kryć tylko jeden raz będąc na warunku?
Czy faktycznie badań DNA nie można wykonać wcześniej zanim pies zdobędzie wymagane oceny?
Awatar użytkownika
Poniatowski Dwór
Posty: 1527
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 14:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poniatowa, woj. lubelskie
Kontakt:

Re: ZKwP – co sądzimy o działaniu związku?

Post autor: Poniatowski Dwór »

nasz Husarz jest warunkowym reproduktorem do ukończenia 18 miesiąca i może kryć ile się chce (ile chcą zainteresowani) - w tej sytuacji nie ma ograniczeń, inaczej pewnie jest przy warunkowym dopuszczeniu psa do jednorazowego krycia - ale tu nie mam wiedzy popartej doświadczeniem.

Co do badań - nie sadzę, ze sa jakieś ograniczenia - przeciez raz zbadane DNA nie zmieni się, a żeby był reproduktorem (młodziezowym/warunkowym czy stałym), to wymagane oceny musi i tak zdobyć...

U nas mieliśmy doskonałe oceny z młodzieżowej klasy i po ukończeniu 12 miesięcy Husi mógł być juz warunkowym, w międzyczasie pojawiła sie konieczność badania DNA dla nowo wprowadzanych do hodowli, ale nasz oddział jeszcze nie pobierał próbek i wbili nam w rodowód bez DNA (twierdzili, że przepis nie koniecznie dotyczy tych reproduktorów młodziezowych, ale nie wiem). Badania zrobiliśmy i tak ostatnio - bo juz mieli w oddziale fiolki, a my chcielismy mieć to z głowy...
z Poniatowskiego Dworku pozdrawiają Ania i Łukasz z dziećmi
oraz AS-ANI, HUSARZ, FELIX, MINA, ARIADNA i ZADZIOR
https://www.facebook.com/Ogary-Polskie- ... 921752356/
Kontakt do HODOWLI 515061115
Awatar użytkownika
delia
Posty: 249
Rejestracja: niedziela 16 cze 2013, 23:40

Re: ZKwP – co sądzimy o działaniu związku?

Post autor: delia »

Dzięki za rozwianie wątpliwości, tak też mi się wydawało :zgoda:
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: ZKwP – co sądzimy o działaniu związku?

Post autor: irie »

Ciekawa dyskusja, nie w ogarzym temacie co prawda, ale bratniej rasy i bardzo w temacie tego wątku - o działaniu związku. Chyba warto poczytać (dostępne bez logowania na fb; dobrze użyć 'pokaż wcześniejsze komentarze' i czytać całość, mimo że dość długa;) https://www.facebook.com/maryla.wic/pos ... nref=story" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: ZKwP – co sądzimy o działaniu związku?

Post autor: qzia »

W sobotę wybrałam się pierwszy raz w życiu na Walne Zebranie Oddziału Warszawskiego ZKwP. Bardzo ciekawe wydarzenie socjologiczne. Polecam. Wśród wielu wolnych wniosków jakie zaproponowano wymienię tylko dwa, najbardziej postępowe i przyszłościowe:
1. Zakaz wstępowania do innych stowarzyszeń kynologicznych dla rodzin członków ZKwP. Ciekawe co na to np. Konstytucja?
2. Zakaz trzymania w mieszkaniu większej ilości psów niż pozwala na to metraż. Na jednego psa może przypadać nie mniej niż 4 m2 pow. mieszkania.
Niestety jestem jednym z bardziej podejrzanych hodowców. Mam dużo zarejestrowanych psów. Mam wiele ras. I podejrzanie mało miotów.
Czekam na kontrolę niespodziewaną.
Dzięki Sławku za wsparcie i przemiłe towarzystwo. :szacun_1: :szacun_1:
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: ZKwP – co sądzimy o działaniu związku?

Post autor: Wilga »

Wszelkie zgromadzenia "walne" są niezwykle interesujące socjologicznie, szkoda, że czasami te pomysły najwyższego zgromadzenia nas też dotyczą :)
Kasia, nie martw się metraż masz przynajmniej odpowiedni :)
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: ZKwP – co sądzimy o działaniu związku?

Post autor: miszakai »

qzia pisze:Zakaz wstępowania do innych stowarzyszeń kynologicznych dla rodzin członków ZKwP
:D No i zakaz zawierania związków małżeńskich "mieszanych" tez powinien być :)
Obrazek
ODPOWIEDZ