Zmiana ustawy o ochronie zwierząt

Co wolno a czego nie, psom i ich właścicielom
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Zmiana ustawy o ochronie zwierząt

Post autor: qzia »

Ale czy w tej ustawie jest zapisane, że tylko ZKwP ma monopol na psy i rodowody? Jestem gapa i nie doczytałam ale nie widziałam tego nigdzie. Koty maja kilka klubów, stowarzyszeń czy jak to nazwać. Czy Polski Klub Psa Rasowego nie będzie uznawany jako zrzeszający hodowców? Byłam ostatnio na I Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych Polskiej Federacji Kynologicznej. Uznawali rodowody ZKwP. Wystawa była pod patronatem FCI. Nawet fajna sprawa. Żałowaliśmy z Kubą, że nie wzięliśmy ogarów, bo były głównie owczarki niemieckie. Może nie tylko ZKwP będzie miało monopol na hodowle.
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Zmiana ustawy o ochronie zwierząt

Post autor: Leszek »

qzia pisze: Może nie tylko ZKwP będzie miało monopol na hodowle.
Pozdrawiam Kasia
Na podstawie tego co jest w innych hodowlach , to myślę, że Mininister Rolnictwa wyda rozporządzenie do ustawy (o czym pisała już Hania) w którym będzie wykaz związków i organizacji, ale tylko tych które mają określone statutami i zapisane uprawnienia czyli mają prawo do oceny, organizacji wystaw, dawania określonych chempionatów oraz rejestracji miotów i wydawania rodowodów itd.
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Zmiana ustawy o ochronie zwierząt

Post autor: hania »

Kasiu - F.C.I a nie FCI. Wbrew pozorom to roznica ;)
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Zmiana ustawy o ochronie zwierząt

Post autor: qzia »

Tylko 2 kropeczki. ;) Już się tak nie czepiaj. Ale jakie super puchary mieli. :mrgreen:
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
kasianiolek
Posty: 831
Rejestracja: środa 16 wrz 2009, 21:50

Re: Zmiana ustawy o ochronie zwierząt

Post autor: kasianiolek »

Tak sobie myślę, że każdy kij ma dwa końce i z jednej strony dobrze, jak by były odpowiednie służby do tropienia i karania pseudohodowli i krycia mixów dla "zdrowotności" lub z zwykłej beztroski, z drugiej strony mogło to by wywołać skutek niezamierzony, czyli właściciele mixów i nierodowodowych suk, które zostały pokryte, aby uniknąć kary mogli by na gwałt pozbywać się szczeniaków... lub suk, i myślę, że większości w sposób niehumanitarny.
Ale to utopia... bo zapewne w nielicznych przypadkach dojdzie do jakiejś sprawy, a dla zwykłego śmiertelnika przepis będzie martwy, choć wolałabym się mylić.
Tak jak ktoś wcześniej napisał (chyba Leszek), ważna jest praca u podstaw i zmiana mentalności ludzi, ale to proces chyba wielopokoleniowy....
Kasia, Huba i Huzar
Hodowla Ogarów Polskich z Zatrzebia
http://www.hodowlaogara.pl/
ODPOWIEDZ