ZKwP – co sądzimy o działaniu związku?

Co wolno a czego nie, psom i ich właścicielom
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: ZKwP – co sądzimy o działaniu związku?

Post autor: qzia »

Haniu nie mówimy tu o stowarzyszeniach zagranicznych, działających od lat. Mówimy o naszym, polskim ogródku. Rodowodów np AKC czy UKC nikt nie będzie kwestionował. Ani ich roli jaką w hodowli psów rasowych kluby te odegrały. Ja się np. nie zgadzam z zakazem wystawiania w Polsce zwierząt kopiowanych. :niewka: Nie popieram kopiowania ale też, dlaczego przepiękny reproduktor z Rosji czy Chorwacji ma mieś zamkniętą drogę do wystaw w naszym kraju. :niewka:
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: ZKwP – co sądzimy o działaniu związku?

Post autor: Iza i Sławek »

Myślałem że rozmawiamy o naszym łez padole :D
ISDS nie jest więc chyba najlepszym przykładem ;)
Co do przynależności do innych organizacji lub honorowania rodowodów np. ISDS
to......... Tak jak to Qizia zauważyła, zapisując się do ZKwP znałaś wszyskie konsekwencje z tym związane, to po pierwsze, a po drugie jako czynny członek masz prawo wnosić wnioski do ZG. Moja propozycja z poprzedniego postu jest aktualna - Napisz wniosek wraz z uzasadnieniem, to przedstawię go na najbliższym walnym zebraniu o/W-wa
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: ZKwP – co sądzimy o działaniu związku?

Post autor: hania »

qzia pisze:Haniu nie mówimy tu o stowarzyszeniach zagranicznych, działających od lat. Mówimy o naszym, polskim ogródku. Rodowodów np AKC czy UKC nikt nie będzie kwestionował.
Ja piszę i o takich i o takich. O polskich w kontekście tego, że nie uważam, żeby ZKwP dawał wiele większą gwarancję na cokolwiek. O zagranicznych w kontekście tego, że ZKwP zabrania mi do nich należeć.
Rodowodu UKC sa uznawane przez ZKwP?
Iza i Sławek pisze:Myślałem że rozmawiamy o naszym łez padole :D
Nie tylko. Jw.
Tak jak to Qizia zauważyła, zapisując się do ZKwP znałaś wszyskie konsekwencje z tym związane, to po pierwsze,
Nie, nie znałam. Po pierwsze dlatego, że przepisy ZKwP wielokrotnie się zmieniły przez 20 lat jak do związku należę, a po drugie dlatego, że jak do niego wstępowałam to moja wiedza była dużo mniejsza a naiwność dużo większa.
a po drugie jako czynny członek masz prawo wnosić wnioski do ZG. Moja propozycja z poprzedniego postu jest aktualna - Napisz wniosek wraz z uzasadnieniem, to przedstawię go na najbliższym walnym zebraniu o/W-wa
Już napisałam co o tym myślę ;).

Ja oficjalnie się przyznaję, że w ZKwP jestem dlatego, że jest monopolistą i w tej chwili nie mam innych możliwości jeśli chcę hodować psy i startować w zawodach.
Ostatnio zmieniony sobota 07 mar 2015, 21:14 przez hania, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: ZKwP – co sądzimy o działaniu związku?

Post autor: Iza i Sławek »

Rozumiem przez to, że świadomie rezygnujesz z prawa do krytykowania działań ZKwP na naszym forum ? ;)

"...a po drugie dlatego, że jak do niego wstępowałam to moja wiedza była dużo mniejsza a naiwność dużo większa" Zupełnie jak ze zwiazkiem małżeńskim - głos Izy zza moich pleców
:D
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: ZKwP – co sądzimy o działaniu związku?

Post autor: hania »

Iza i Sławek pisze:Rozumiem przez to, że świadomie rezygnujesz z prawa do krytykowania działań ZKwP na naszym forum ? ;)
Nie rozumiem.
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: ZKwP – co sądzimy o działaniu związku?

Post autor: Iza i Sławek »

Więc co, tylko krytyka i żadnego wkładu własnego, żeby ew. powody do krytyki zlikwidować ?
:brawo_1: :brawo_1: :brawo_1:
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: ZKwP – co sądzimy o działaniu związku?

Post autor: hania »

Sławku mam coraz większe przekonanie, że nie czytasz moich postów lub czytasz tylko te fragmenty, które tobie psują do dyskusji. Ja już w te drzwi kopałam i to nawet solidnie. I napisałam o tym.
hania pisze:Dla mnie - utopia. A działałam w związku, jeździłam na walne zgromadzenia, byłam członkiem sądu koleżeńskiego itp. Mogłabym napisać książkę o tym co próbowaliśmy zmienić jak byłam sekretarzem klubu.
W związku z tym dla mnie EOT.
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: ZKwP – co sądzimy o działaniu związku?

Post autor: Iza i Sławek »

Haniu, ja doświadczenia mam diametralnie odmienne, a chyba możemy zrównać swoją aktywność w ZKwP.
Więc albo nie potrafiłaś odpowiednio "sprzedać" swoich racji, albo w o/ Legionowo kumuluje się zło tego świata :zdziw_4:
Napisałaś że dla ciebie EOT - ok, twoja sprawa. Jak byś zmieniła zdanie, złużę pomocą
S.
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: ZKwP – co sądzimy o działaniu związku?

Post autor: hania »

Miało być EOT ale jeszcze wpiszę, bo trochę przegiąłeś.
Oddział w Legionowie istnieje krócej niż jestem członkiem związku. Przeniosłam się do niego z Warszawy z paru bardzo konkretnych powodów - między innymi dlatego, że nie podobały mi się przeglądy miotów w samochodzie czy w oddziale, nie podobało mi się namawianie na reproduktora którym nie chciałam kryć (to były czasy kiedy obowiązywały skierowania do krycia), nie podobało mi się że pani w okienku potrafi zrobić awanturę jak ktoś do oddziału przyszedł z psem. Później również to, że oddział warszawski jako jeden z niewielu utrudniał pracę klubu nie udzielając żadnych informacji na temat zarejestrowanych ogarów i gończych, pod przykrywką ustawy o ochronie danych. Było to o tyle absurdalne, że nikt nie prosił o dane a jedynie np o ilości zarejestrowanych psów, reproduktorów i urodzonych szczeniąt.
Proponuję więc żebyś odczepił się od oddziału w Legionowie i przemyślał, że może jest coś w tym, że jako jedyny bronisz ZKwP z całej siły, przedstawiasz go w idealnym świetle a inni członkowie z jego działań nie są zadowoleni.
A licytować się kto z nas bardziej działał nie zamierzam bo to absurdalne.
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: ZKwP – co sądzimy o działaniu związku?

Post autor: Iza i Sławek »

Haniu, nie czepiam sie o/ Legionowo, ale wywnioskowałem, że swoje negatywne odczucia czerpiesz z oddziału gdzie jesteś i gdzie działasz (działałaś ?)
Nigdy nie proponowałem "licytacji" na działanie tylko zauważyłem, że jestem członkiem ZKwP podobnie długo jak ty, i podobnie jak ty, zasiadałem we władzach oddziału.
(proponuję czytanie ze zrozumieniem)
Co do wypisanych przez ciebie zarzutów do działalności o/ Warszawa, to wszystkie opisane przez ciebie sytuacje na szczęście nie mają już miejsca, co puentuje moje wpisy, bo gdybyś czytała uważnie, to dostrzegłabyś, że nie bronię ślepo ZKwP dla samego bronienia i nie idealizuję go, tylko staram się przekonać wszystkich że związek jest taki jak jego członkowie i dzięki ich działalności zmienia się (a czy na lepsze czy na gorsze to już inna kwestia)
i proponuję już zakończyć dyskusję i wzajemne przepychanki, bo "chleba z tego nie będzie"
Ze swojej strony zachęcam wszystkich do działania w sekcjach, obecności na zebraniach i sprawdzenia na wlasnej skórze jak to jest. (nie boli ;) )

Na koniec ze sprawozdania hodowlanego 2014 o/ Warszawa
Ogar Polski / Zarejestrowane jest 15 psów i 18 suk w tym hodowlanych 7 i 10
urodzony 1 miot (8 psów i 2 suczki)

Gończy Polski / Zarejestrowane jest 35 psów i 36 suk w tym hodowlanych 14 i 10
brak miotów
S.
Wesna z Gończaków
ODPOWIEDZ