Opłaty za wystawy

Co wolno a czego nie, psom i ich właścicielom
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Opłaty za wystawy

Post autor: ZbyszekC »

Kto kolwiek słyszał? Kto kolwiek wie? :psiako:
W większości przypadków przy stawkach za wystawę podawana jest informacja o podleganiu opłacie wszystkich psów. Nawet tych nie doprowadzonych do oceny. Dotychczas, gdy rasy polskie były zwolnione z opłat, ponoć niektóre oddziały żądały-przy braku psa- pełnej stawki. :strach_2: Osobiście chyba trzykrotnie nie dojechałem i jak dotychczas nikt nie wołał ale...
Ciekawi mnie jak jest teraz :mysl_1: Gdy dokonam wpłaty zgodnej z cennikiem np 1,23zł a nie wystawię psa czy jestem rozliczony z oddziałem(organizatorem)? :niewka:

Jeżeli temat już był to i tak nie chce mi się szukać :jezyk_3:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Opłaty za wystawy

Post autor: weszynoska »

Ja nie bardzo sie orientuję, ale myslę, że te 1,23 to ze względu na VAT a nie na opłatę...


jak na stronie oddziału wyraźnie nie pisze, że pociągają do odpowiedzialności..to wzywać nie powinni
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Opłaty za wystawy

Post autor: qzia »

Ja raz nie pojechałam a byłam zgłoszona. Legionowo ścigało mnie przez pół roku. Straszyli sądem koleżeńskim i wydaleniem za Związku. :niewka: Teraz nawet jak nie mogę to i tak jadę. :mysl_1: Zawsze mi taniej wychodzi.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Opłaty za wystawy

Post autor: SARABANDA »

Miałam podobny dylemat przed wystawą krakowską i zdaje się Darianna napisał że w razie niewystawienia psa płacimy jak za drugi termin.

___________________

Małgosia&S&C
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: Opłaty za wystawy

Post autor: panbazyl »

to chyba nie jest doprecyzowane (ja kocham takie kruczki i prawne wytrychy - juz wykończyliśmy jedną firmę telefoniczną telepolska która nękała naszą sąsiadkę opłatą bagatela ok tysiąca zl za "usługi" których nie było - sprawa skończyła się u rzecznika praw konsumenta, oraz raz zus :happy3: :happy3: :happy3: bo chcieli jakiś już konkretnie od nas - organizacji pozarządowej - koszmarnych pieniędzy za coś co mieli od dawna a przy okazji wcześniej tego nie chcieli - sprawa skończyła się w sądzie).
Tu mnie też interesuje kilka rzeczy (prawnikiem nie jestem, jeno plastykiem, filologiem i teatrologiem), bo skoro płacimy te 1.23 (23 gr to koszt vatu jaki ponosimy, co by oddział nie ponosił go z własnej kieszeni...) to znaczy tyle, że płacimy! I tu bym się czepiała tego - opłata była. I już.
a Legionowo to już ma taki cennik, że łojejku.... Za "normalne" psy prawie jak na międzynarodówce a polskie rasy chyba też jakoś drożej, bo po 2 zł jeśli dobrze pamiętam.

A tak na marginesie powiem Wam, że jak w moim macierzystym oddziale koleżanki się dowiedziały, że mam ogara to nie uslyszałam okrzyków zachwytu .... tylko raczej - o (.....).... bo jaki z tego zysk dla oddziału.... ups.
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ